Ženy

Kategorie

Dámská móda

Uvědomujete si dámy, nakolik důležitá je pro nás móda ?!

Jedna z prvních věcí, kterou ráno děláme, je těžké rozhodnutí, co na sebe. Ať už se chystáme do práce, je před námi úžasný den v přírodě, nebo míříme vymetat nákupní centra, naše oblečení nám pomáhá vyprávět příběh toho dne.

Móda byla vždy klíčem k tomu, jak se ženy prezentovali světu a jako společnost chtěla prezentovat ženy světu. Od krinolín, které zdůrazňovaly široké boky a plodnost, po ramenní vycpávky, které zdůrazňovaly "sílu", móda povypráví naši historii v úžasných detailech.

Rok 2016. Paříž, New York, Londýn a Milán jsou Mekkou módy, největší módní domy světa zde mají svá sídla. Ale - s výjimkou krátkého přesunutí do USA během druhé světové války - je to Francie, která zůstává neotřesitelná se jmény jako Dior, Chanel a Givenchy, které symbolizují módu už jen vyslovením svého jména. Jazykem módy je, byla a také zůstane francouzština.

Móda a Francouzky

Proč jsou Francouzky tak zatraceně chic?

Francouzské dámy mají cit pro módu v malíčku. Stárnou s grácií, jsou vždy elegantní, a to i když jsou oblečené ležérně. Nesledují otrocky trendy, ale vypadají bez námahy perfektně. Vždy. Jak to dělají?

Zcela jednoduše. Naučme se něco o dámské módě od 9 nejšarmantnější Francouzek, jaké kdy na této planetě chodili.

1.Coco Chanel - Mademoiselle Coco Chanel redefinovala moderní ženu - šla sama příkladem, nejen svými návrhy. Coco Chanel se stala stylovou ikonou svým Zarážejícím bob účesem, Boxy svetry a opálením (opálení bylo dříve spojováno s dělnickou třídou, dokud se Coco jedno léto nevrátila opálená z dovolené). Za tak mnoho vděčíme Mademoiselle Chanel!

2. Emmanuelle Alt - Když vzpomeneme editorku francouzského Voque Emmanuelle Alt máme na mysli minimalistický šik styl. Jak to udělala, že džíny, bílá košile a pár jednoduchých lodiček umí vypadat tak zatraceně trendy? Emanuelle staví na několika klíčových, kvalitních kouscích a sebevědomě jejich nosí. Jednoduché, že ?!

3. Vanessa Paradis - Jak pro dlouholetou obličej Chanel, být šik je pro Vanessu Paradis samozřejmostí. Ona je ta, která dokáže obyčejný vzhled udělat neobyčejným. Když jde o módu, Paradis říká, že věci nemá promyšlené, jednoduše je dává dohromady a vypadá to tak, že to opravdu umí. Přednost má přirozenost a jednoduchý vzhled.

4. Lou Doillon - Jak dcera Jane Birkin (ano té Birkin, po které je nazvaná kabelka našich snů) musí mít Lou ve věcech módy náskok. Konec konců, má to v genech. Její módní motto? "Je lepší nevypadat nejlepší, aby si lidé uměli představit, že nejlepší je opravdu mnohem lepší". Pro Doillon pravidla neplatí. Míchá módu z blešího trhu s designérskými kousky a bláznivým účesem. Její nejúžasnějším doplňkem je smysl pro humor a vrozená sebedůvěra, která z ní záři. Dámy, toto nikdy nevyjde z módy!

5. Jean Seberg - Ačkoliv se narodila v Americe, Jean Seberg je považována za francouzskou ikonu stylu. Svými bretonskými proužky vítězí na poli módy. Robustní úplety, jednoduché kalhoty a šik vrstvení jsou znaky jejího stylu, její pixie účes a minimální make-up jen přidávají jí chlapeckému půvabu.

6. Carine Roitfeld - Její styl je nenapodobitelný. Ve svých 58 letech je Carine Roitfeld nestorkou francouzské dámské módy. Bývalý šéf editor francouzského Voque ji nazval dokonce kultovní postavou světa dámské módy. Její ochrannou známkou jsou kouřové oči k její zvláštním, sexy módním kreacím. Tato dáma je nestydatě stylová. Její rada? "Dělejte to, co jste nepředpokládali, že uděláte"

7. Marion Cotillard - Herečka byla tváří Christian Dior od roku 2008. Marionin styl je tak univerzální, jako šik a je jedna z mála hvězd, která vždy překvapí (v dobrém slova smyslu) když se objeví na červeném koberci. Je ztělesněním elegance. Je ztělesněním módy.

8. Brigitte Bardot - sexsymbol 60. let se stylem, za kterým se otáčely všechny hlavy. Bardot nadevše milovala holá ramena (znovu horký hit nejen letní módy) a často vsadila na pohodlí, které poskytují baleríny. Pokud bychom ale měli být upřímní, s její našpulenými rty a úžasnou hřívou by Bardot mohla nosit cokoliv.

9. Catherine Deneuve - Jednorázová tvář Chanel, dlouholetá múza a přítelkyně Yves Saint Laurenta, Deneuve byla dlouho považována za ikonu módy. Deneuve věřila, že když jde o to být šik, přirozený půvab je jediný nástroj, který žena potřebuje. A ještě pár dobrých bot.

Víme už, proč jsou Francouzky tak zatraceně šik? Shrňme si to. Jejich tajemství tkví v jednoduchosti, přirozenosti, vyhýbání se módním trendům, které nekorespondují s jejich osobností a v sebedůvěře.

Dámská móda a Klingel

Ve světle těchto informací se nyní ponořte do aktuální nabídky dámské módy Klingel a dozvíte se, které prvky budou dominovat v dámských šatnících v následujících měsících.

Nové sezóně budou kralovat odznaky, emblémy a výšivky. Nová móda nám ukáže jak se dá ustát vyšívaná kytice na koženém podkladu s vybíjením v tom nejlepším stylu. Oblíbené Biker bundy se objevují s odznaky, emblémy a brožemi na límcích.

Dlouhé kousky zde byly i dosud, a s "oversized košilí" neuděláte chybu ani v nadcházející sezóně.

Kožešiny na každý způsob - a nemusí být nutně pravé. Tak či onak, při výběru je třeba dávat velký pozor, protože kožešina vůbec není snadno kombinovatelným prvkem módy a přehnané vzory nebo nepřirozené barvy pak většinou nedopadnou dobře.

Znovu se nám potvrzuje, že móda je jen opakováním toho, co zde již bylo. Skvělým důkazem jsou plisované sukně. Ano, jsou zde znovu. Kromě formálního stylu se jim daří iv street módu, jelikož se dají velmi snadno kombinovat s košilemi, oversized svetry, motorkářskými bundami nebo obyčejnými tričky. Meze se nekladou v rámci délky, šířky jednotlivých záhybů a dokonce ani materiálů.

A jaké barvy si pro vás nová dámská móda nachystala?

Kombinace barev by sice měla záviset zejména od příležitosti a osobních preferencí, přece jen nová móda přináší zemité a tělové odstíny. Oblíbenou barvou se stala Rose Quartz růžová a Serenity modrá, které stačí zkombinovat s bílou a máte to vyhráno. Ve barvě pudru se totiž dá s lehkostí přežít i celý rok, ale pokud nosíte převážně tmavé věci, šedá by měla být vaší volbou číslo jedna.

A boty? Móda je sice stále více unisex, bot na podpatku se nemusíte vzdát. Heslo nové módy bot zní: "Buď vsadíš na minimalismus, nebo se pořádně odvážeš."


waiting...