Móda pro speciální příležitosti

Kategorie

Dámská móda pro speciální příležitosti

Dostala jste pozvánku na společenskou událost, ale nevyznáte se v dress codech? Podívejte se dolů pod produkty, kde vám s výběrem správného oblečení poradíme.

Jak se obléct podle dress codu?

Dámská móda pro speciální příležitosti zahrnuje různé úrovně formálnosti a různé typy šatů. V záplavě různých barev a střihů, které jsou k dispozici pro jednotlivé úrovně společenských příležitostí, můžete mít pocit chaosu.

Proto vám s výběrem pomůžeme.

White tie

White tie je nejhonosnější dress code. Zároveň je to ten nejformálnější požadavek na oblečení, který se na pozvánce může objevit. Dáma, která se účastní white tie události, by měla mít vždy formální večerní šaty s délkou na zem. Můžete sáhnout po těch nejpřepychovějších kouskách.

Black tie

Black tie v případě dámského dress code znamená večerní šaty. Neznamená však, že musí být nutně černé. Může se vám stát, že se setkáte s výrazem creative black tie. V tom případě se trochu uvolněte a zvolte zajímavější vzor nebo doplňky.

Cocktail

Tento dress code se objevuje nejčastěji na pozvánkách na večerní akce. Pokud se rozhodnete pro krátké šaty, jejich délka by měla být maximálně nad kolena. Dlouhé šaty by měly končit maximálně 5 centimetrů nad kotníkem. Jako obuv můžete zvolit boty na podpatku nebo elegantní nízké boty

Tip: Jak vybrat lodičky, ve kterých vydržíte celý večer? Poradíme vám!

Formal dress

Tady platí stejná pravidla jako u coctail dress codu. Na události, které se konají večer, jsou vhodné formálnější šaty. Přes den můžete svůj outfit trochu odlehčit.

Business casual

Základem je sukně s délkou po kolena. Vhodný je i kostým ve výraznějších barvách. K sukni zvolte halenku anebo košili. Halenka může být v širším rozsahu barev a s decentním vzorem, doporučujeme ji doplnit sakem.

Smart casual

S tímto stylem se setkáte nejčastěji. Ideální bude obléct sukni s elegantnější halenkou, nebo vzorované kalhoty s klasickou košilí. Při volbě obuvi vsaďte na podpatky. Džínům a teniskám se zkuste vyhnout .


waiting...