Župany(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Župany(0)

Dámské župany

Vlastnit dámský župan, který je nejen stylový, ale také velmi pohodlný, je zásadní. Dámské župany si ceníme pro jejich hřejivé pohodlí, které poskytují. Ty z bavlny mohou být použity namísto osušky, ale dámy je nosí před spaním, i po probuzení a v líné neděle byť i po celý den. Obrovský výběr dámských županů, který je k dispozici může výběr ideálního županu dle vašich preferencí zkomplikovat. Bez ohledu na výběr, dámy by se měly zaměřit v prvé řadě na účelnost, pak střih a nakonec styl. Ale samozřejmě módní maniačky to mohou dát i v opačném pořadí.

Dámský župan

Neexistuje nic lepšího než hřejivý župan, který vás udrží příjemně v teple během chladných zimních večerů. Nebo si ho jen přehodíte ráno po koupeli, když se vzbudíte, nebo v něm trávíte chvíle pohody ve vašem domově. Od hrubého froté županu až po tenčí sexy župany, Klingel má něco pro každou z vás. Zatímco muži v Evropě rychle přijali a začlenily do své garderoby tento Asií inspirovaný kousek oblečení, dámskou módu neovlivnil. Uplynulo dalších sto let, zatímco dámy v Evropě začnou nosit župan převzat z oblečení z jiných kultur, jako je kimono a čínské róby. V historických knihách je jen malá zmínka o dámách nosících župany, přestože víme, že nosili ekvivalent županu, i když v mnohem jednodušším stylu a tkanině jako pánské "Banyan". Ve své Studii stylu francouzské buržoazie devatenáctého století Philippe Perrot zpozoroval: "Župan vytvořil kuriózní rozkol mezi muži a ženami. Pánské župany byly oslňující, zatímco dámské fádní. "

Župan pro dámy z viktoriánské doby byl jednoduchého designu. Měl dlouhé rukávy, výstřih vysoko ke krku, minimální lemování. Dáma mohla nosit župan na setkání s hospodyní, nebo kuchařkou, nebo v něm přijímat ranní návštěvy svých přátel. Možná tato "fádnost" vysvětluje, proč je tak málo zápisů v historických knihách stylu a módy v kronikách dámských županů. Nedostatek zájmu o dámský ekvivalent županu pokračuje v historických knihách až do 19.století.

Župany byly "krátké", sotva se dotýkaly podlahy a vydání Dámského měsíčníku z roku 1875 uvádí, že "mírně vlečky" byly poměrně časté. Kristina Harris ve své knize Autentické viktoriánské módní vzory z roku 1999 v souvislosti s župany napsala: "Lem županu mohl být krátký, ale často se dotýkal podlahy vpředu a na bocích, vzadu s vlečkou, která nesmí být delší než šest palců."

Kolem poloviny 19.století byl zařazen do kategorie "oblečení na doma" a byl stejnou mírou nošen pány i dámami. V době, kdy odívání přešlo do pochmurných tónů v barvách i ve střihu, župan zhotovený z pestré tkaniny nabídl vzácnou příležitost přidat trochu barvy do šatníků. U dam župan nabídl úlevu od pevně utažených korzetů a vrstev spodniček. Dámy mohly nosit župan při snídani, při přípravě na den, nebo dokonce během vyšívání, šití, nebo při čaji s rodinou. Župan kombinovaný s volným spodním prádlem dovolil dámám 19. století se volně pohybovat kolem domu. Koncept takového županu trval až do 20. století. Avšak jak století postupovalo, myšlenka strávit celý den v županu se stala méně atraktivní, byla více známkou lenosti než sofistikovanosti. Naštěstí věci se změnily a dámy mají nyní možnost hojného výběru nádherných, opulentních županů a v současnosti téměř každá dáma vlastní a nosí župan, a ráda změní oblečení na něco pohodlné po těžkém pracovním dni.

Jak vybrat ten správný župan

Důležité je, abychom věděli, co od tohoto výrobku očekáváme, kde ho budeme nosit, jaký materiál nám vyhovuje úplně nejvíc. Všechny župany, které v nabídce Klingel najdete však mají jedno společné: jsou pohodlné, luxusní a kvalitní. Dámské župany můžeme rozdělit na tenčí, určené na teplé letní dny, kdy se do nich schoulíme poté, co opustíme bazén nebo chceme odpočívat na pláži po dovádění v moři. Na dotek hrubší župany tělu dopřejí požitek z hřejivého, uklidňujícího tepla. Ideální doma po koupeli nebo když nás přepadne touha lenošit, relaxovat a přitom nenastydnete.

Důležitým faktorem při výběru vašeho županu je materiál, ze kterého je zhotoven. U županů si nejvíce ceníme to, že jsou hřejivé, savé, absolutně příjemné pokožce a cítíme se v nich pohodlně a uvolněně. Chcete-li župan, ve kterém budete doma odpočívat, snít a relaxovat, nechte se hýčkat luxusními, hebkými župany, nebo soupravami županů s noční košilí, zdobenými krásnou krajkou. Mnohé dámy si oblékají župan na pyžamo nebo noční košili, v tom případě Klingel doporučuje zvolit velkorysejší střih. Ani ten však nejde na úkor designu.

Všechny župany z naší nabídky jsou módní a luxusní.

Mezi nejčastěji používané materiály patří 100% bavlna, česaná 100% bavlna, směsi bavlny a polyesteru, resp. polyester. Vše v prvotřídní kvalitě. Dámské župany nabízené v Klingel jsou jednobarevné nebo v decentním vzorování v mnoha barevných variacích. Najdete u nás župany oblíbených značek Harmony, Simone, Miss Ulrike.

Ponořte se do naší nabídky a vyberte si úžasný župan s květinovým vzorem, nebo župan ve vzrušující červené, v trendy zvířecím vzoru, nebo rozpustilý s motýlky. Rozhodněte se pro sexy saténovou soupravu, nebo zůstaňte u hebkých jednobarevných modelů. Chybu neuděláte ani s jedním z nich.


waiting...