Šaty

Kategorie

Šaty

Snad neexistuje kus oblečení, který by dokázal vystihnout podstatu a unikátnost ženskosti lépe, než šaty. Existují léty ověřené typy a střihy, které dokážou z každé ženy vyčarovat divu. Stačí totiž dodržovat pár jednoduchých pravidel, a jsou takříkajíc sázkou na jistotu! Jedny jsou příliš dlouhé, další vám ani trochu nepadnou. Jediným problémem je, že se při výběru šatů neřídíte typem své postavy, ale vyberete si první, které vám padnou do oka. Poznejte typ své postavy a výběr perfektních šatů se stane zábavou.

Dámské šaty

O šatech jsme toho řekli už hodně. Známe jejich historii, známe jednotlivé historické styly, známe materiály i střihy. Udělejme si nyní jiný výlet do minulosti a poznejme 9 nejznámějších dámských šatů v historii. Jsou to modely, které si podle našeho mínění zaslouží být v naší módní síni slávy.

Marilyn Monroe a její bílé šaty

Bílé plisované šaty, které měla na sobě Marilyn Monroe ve filmu Slaměný vdovec v roce 1955 dosáhly kultovní status díky způsobu, jakým je nosila. Ten moment, kdy Monroe stála nad roštem metru na rohu Lexington Avenue a 52. ulice je navždy zakořeněn jako nejrozšířenější obrázek hvězdy a svět si ji takto pamatuje. Šaty vytvořil kostýmní výtvarník William, trávili a byly zamčené v jeho archivech až do jeho smrti v roce 1990. Šaty byly později prodány za víc než 5.600.000 $ v dražbě v roce 2011.

Snídaně u Tiffanyho a šaty Audrey Hepburn

Neoddiskutovatelně nejslavnější malé černé šaty v dějinách. Design Hubert de Givenchy se v r.1961 objevil na filmových plakátech po celém světě. Pro Audrey Hepburn byla role Holly Golightly nejen určujícím momentem v její kariéře, ale pomohla zajistit klasické módě místo v historii stylu. Šaty jsou v současnosti k vidění na výstavě V & A Hollywood Costume.

Popelka její plesové šaty

Plesové šaty, které dobrá víla vykouzlila mávnutím kouzelného proutku. Pohádka Walta Disneyho z roku 1950 dostala bleděmodré šaty do ikonických úrovní. Není divu, že se šaty staly neoficiálním symbolem "žili šťastně, dokud nezemřeli" - která z nás neuvěří ráda sem tam nějaké magii?

Princezna Diana a její modré sametové šaty

Britská šlechta se setkala s tou hollywoodskou. Na recepci v Bílém domě v roce 1985, jejímž hostitelem byl Ronald Reagan, vzal princeznú Dianu na taneční parket John Travolta. Šaty, které měla Diana na sobě v půlnoční modré s odhalenými rameny navrhl Victor Edelstein a byly prodány za 510.000 £ v aukci v červnu 2011.

Vévodkyně z Cambridge a její zásnubní šaty

Šlo o šaty, které byly všude okamžitě vyprodané a podnítily vznik množstva kopií, když Kate Middleton oznámila své zasnoubení s princem Williamem. Říká se, že šaty Issa v královsky modré barvě byly vybrány, aby barevně odpovídaly safírovému zásnubnímu prstenu - který předtím patřil princezně Dianě.

Michelle Obama a její inaugurační šaty

Michelle Obama podnikla neobvyklý krok při výběru šatů na manželovu inauguraci na prezidenta Spojených států v roce 2009 a rozhodla se pro šaty málo známého návrháře, 26letého Jason Wu. Návrhář o tom ani nevěděl - dokud neuviděl spolu se zbytkem světa Michelle v televizi. "Byl jsem v sedmém nebi," řekl následující den. "Vím, že jsem neobvyklou volbou pro první dámu." V návaznosti na tradici každé první dámy od roku 1912, šaty byly darovány Muzeu americké historie Smithsonian.

Královské svatební šaty Sarah Burton

Byl to nejlepe střežené tajemství v historii módy, a zatímco zvěsti se šířily, nikdo - dokonce ani švadleny - nevěděli, že jde o královské svatební šaty vévodkyně z Cambridge, až po samotný velký den. Catherine kráčející uličkou v šatech Sarah Burton pro Alexander McQueen sledovalo odhadem více než dvě miliardy lidí na celém světě.

Lady Gaga a její šaty z masa

Rozruch, který Lady Gaga způsobila v roce 2010 na VMA nemá nic společného s osmi oceněními, které dostala - bylo to díky oblečení, které si na sebe vzala v polovině večera, vyrobenému výhradně ze syrového hovězího masa. K šatům měla odpovídající "okouzlující" boty - vše vytvořeno argentinským designérem Francem Fernandezem. Maso, které bylo od místního řezníka muselo být neustále v chladu, aby zůstalo čerstvé, zatímco designér pracoval na konstrukci. Šaty byly poté vysušeny a konzervované, jsou vystaveny v Rock and Roll Hall of Fame v Ohiu, USA.

Svatební šaty královny Viktorie

Když si královna Victoria vybrala bílé šaty, ve kterých si vzala prince Alberta v roce 1840, ani netušila, že zřídila možná největší módní trend v historii. V době, kdy barevné šaty byly pro nevěsty obvyklé, výběr bílé krajky a hedvábného saténu šatů byl považován její současníky za konzervativní. A tak začala tradice bílých svatebních šatů - a to zejména s využitím krajky.

+ 1 Šaty od Klingel

Nechte se okouzlit záplavou úžasných modelů z naší nabídky. Budete to mít těžké, protože výběr je neuvěřitelný. Romantické, elegantní, moderní, přiléhavé i volné. Najděte si perfektní malé černé nebo bohémské maxi šaty. A při výběru těch správných šatů mějme na paměti slova božské Marilyn Monroe:

"Tvoje šaty by měly být dost přiléhavé, aby ukázali, že si žena, ale dost volné, aby ukázali, že si dáma."


waiting...