Bundy

Kategorie

Dámské bundy

S chladným počasím přichází čas dámských bund.. Buďte během výběru pečlivá a pořiďte si model s ohledem na vaši postavu. V bundě trávíte několik měsíců v roce a měl by být pohodlný a dokonale padnout. Správná dámská bunda umí zvýraznit vaše přednosti a skrýt nedokonalosti postavy. Letecké bomber bundy MA-1 se před pár lety staly povinnou součástí téměř každého streetwear šatníku, ale postupem času se ukázalo, že z obyčejného trendu se stal doslova módní evergreen, jehož se už asi jen tak nezbavíme.

Dámské bundy

Přechodná období a už ani nemluvě o zimě, představují všechny druhy výzev pokud jde o oblečení - chladné, později mrazivé rána, sychravé, nepříjemné dny, sníh, déšť, vítr. Prostě si musíme obléci další vrstvu - a naše zbraň je věrná bunda.

Zimní bunda je nejdůležitější vrstva oblečení na chladné dny. Ať už hledáte bundu, ve které chcete jen "přežít" zimu, v myšlenkách už vpředu v záplavě květnových květin, nebo si ji snad chcete i užít, výběr té správné bundy je prvním krokem.

Neformální, hřejivě podšitá parka může být skvělá na udržení vás v teple, ale například tatáž parka, která vás udrží v teple a suchu při minusových stupních, pravděpodobně nebude ta pravá při zimních sportech, které vyžadují množství pohybu.

Klingel se s vámi nyní zaměří na zimní dámské bundy a prozradí vám vše co potřebujete při jejich koupi vědět.

Jak se rozhodnout pro tu pravou dámskou bundu

Zimní bundy mají řadu funkcí a vlastností, od flísem lemovaných kapes a odnímatelných kapucí až po kvalitní izolace a nepromokavé vnější povrchy. Tyto vlastnosti mohou být rozhodující, díky nim prožíváme čas strávený venku zábavněji, nebo více funkčně. Čtěte dál a Klingel vám prozradí více! Při rozhodování o tom, kterou bundu koupit (samozřejmě při dámských bundách někdy rozhoduje spíše vzhled) je důležité vědět, co od ní chceme. Někdy stačí, že naše bunda je krásná a stylová, ale. Většina dám má nároky i na funkčnost bundy. Některé jsou navrženy tak, že jsou vodě odolné, zatímco jiné jsou absolutně vodotěsné. Tato schopnost do značné míry závisí na typu použitého vrchního materiálu - může to být lehký nylonový nebo polyesterový materiál s DWR povlakem nebo dvouvrstvými membránami.

Výplň

Pokud jde o výplň dámských bund existují dvě možnosti: chmýří nebo syntetická výplň. Každý typ má své výhody i nevýhody.

Péřová výplň

V��hody: skvělý poměr tepla a hmotnosti, lehká, dlouhá životnost (s náležitou péčí)

Nevýhody: hřejivost je ohrožena když je bunda mokrá, drahá, těžko se čistí.

Péřová výplň pochází z kachen a hus. Je to vlastně nadýchané peří, která roste pod jejich vnějším peřím - je to ve skutečnosti jejich izolace! A tady je ta smutná zpráva; sklizeň obvykle zahrnuje smrt ptáka. Většina chmýří pochází z ptáků, které jsou chováni pro jejich maso. Chmýří vás udrží v teple tím, že zachytí vzduch, který zahřejete na své pokožce.

Syntetická výplň

Výhody: vodě odolné, stále poskytuje určité teplo, i když je mokré, méně nákladné.

Nevýhody: těžší než chmýří při stejné hřejivosti, časem ztrácí nadýchanost

Syntetická výplň je vyrobena ze syntetických materiálů, jako je polyester, který se vytlačuje do vláken, které napodobují strukturu prachového peří. Syntetická výplň je obvykle levnější než chmýří, ale i těžší. Její skutečná hodnota je v schopnosti, která pomůže udržet teplo i když je mokrá a v schopnosti rychle vyschnout. Syntetická výplň je skvělou volbou pro vlhké podnebí, nebo když nechcete utratit zbytečně mnoho peněz, protože tuto bundu potřebujete opravdu jen na "přežití" zimy.

Kapuce

Důležitou součástí zimní dámské bundy je kapuce. Ona je ta, která pomáhá chránit za bouřlivého počasí, a poskytuje extra teplo během velmi chladných dnů. Víme, že ne každá z vás má ráda kapuci, a proto jsou úžasné dámské bundy, které mají kapuci odnímatelnou nebo kapuci která se vejde do límce, nebo funguje jako límec.

Lemování

Mnoho modelů dámských bund má na kapuci kožešinové lemování, buď z imitace kožešiny nebo z pravé kožešiny. Samozřejmě, je na vašem rozhodnutí, zda z etických důvodů upřednostníte raději imitaci kožešiny. Když mluvíme o kožešinovém límci, nebo lemování, vždy jde o stylový akcent, ale mohou poskytovat i další úroveň ochrany při větrném, bouřlivém počasí. Pravá kožešina může skutečně pomoci zachycovat teplo kolem obličeje a chrání před omrzlinami, což však v našich podmínkách není až tak aktuální. Kožíšek je z dámských bund obvykle odnímatelný, takže pokud se vám daný model zalíbí, ale nechcete mít na něm kožešinu, můžete ji odstranit.

Podšívka kapuce

Podšívka je důležitou složkou hřejivosti. Kapuce, které jsou podšité plyšem nebo flísem jsou teplejší a komfortnější, než ty které nejsou podšité. Pokud víte, že jdete ve své bundě do bouřlivého, velmi chladného počasí, ujistěte se, že kapuce je hřejivě podšitá. Kapuce má prostor i pro čepici, je ideální pokud má tunel se zdrhovadlem, abyste ji mohli přizpůsobit vaší hlavě.

Kapsy

Mrzne a vy jste si zapomněli rukavice. A pak vklouznete rukama do studeného kapsy bez podšívky. Brrr! To, co milujeme na dámských zimních bundách jsou kapsy podšité flísem. Opravdu je v mrazivém počasí oceníte. Určitě si vyberte bundu s podšitými kapsami, alespoň z jedné strany. Jsou mnohem komfortnější než nepodšité kapsy.

Kromě tepla a pohodlí, kapsy ochrání i vaše cennosti. Nikdo nechce ztratit své klíče nebo zcela nový smartphone v závějích, a proto dejte přednost kapsám na zip. Věc, kterou je třeba posoudit je trvanlivost a tvar zipu. Malé, tvrdé zipy mají tendenci zachytit látku. Když kupujete svou novou bundu, podívejte se na strukturu kapes a velikost zipů.

Obousměrné zipy

Parka po kolena je svou povahou méně jednoduše zapínatelná jako bunda do pasu, pokud jen nemá obousměrný zip. Je to zásadní vlastnost delších dámských (samozřejmě i pánských) bund. Určitě zkontrolujte, zda vaše budoucí nová bunda takový má.

Manžety

Manžety jsou skvělé na zachycování tepla a jeho udržení. Dámské bundy mají manžety z flísu, pleteniny, nylonu. Každý typ manžety má co nabídnout. Flísové manžety jsou měkké a teplé, ve vlhkých podmínkách je ale ohroženo jak teplo tak i pohodlí. Manžety z pleteniny jsou teplejší a odolnější než flís, a jsou skvělé, protože zůstávají na svém místě a nedají žádný prostor úniku tepla.

Pokud v zimě hodně prší, nebo každý den musíte odhrnout hromadu sněhu z vašeho auta, zvolte bundu, která má nastavitelné manžety, např. na suchý zip. To umožní "uzamknout" manžety kolem zápěstí nebo rukavic a poskytne tak další vrstvu ochrany proti nepřízni počasí. Nejdůležitější funkcí dámské zimní bundy je, že vás udrží v teple, ať už čekáte na autobusové zastávce, nebo přehazujete sníh na příjezdové cestě. Každá parka odvede dobrou práci a udrží vás v teple v závislosti na klimatu. I když to může být lákavé koupit nejteplejší model, není jisté že ve skutečnosti takovou bundu opravdu potřebujete. Zahloubejte se do nabídky Klingel a vyberte si pro sebe bundu, která bude odpovídat vašim potřebám a životnímu stylu. Sortiment je opravdu široký, dámské bundy zn.Laura Kent, Paola, Miamoda nebo Mona zaručeně naplní všechny vaše požadavky na komfort, kvalitu, hřejivost a samozřejmě styl.


waiting...