Rohožky(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Rohožky(0)

Rohožky

Vchod do vašeho domova tvoří první dojem, který vaši hosté nabudou z návštěvy u vás - proto položit dobrou rohožku před vaše dveře je nejen nejlepší způsob, jak chránit vaše podlahy, ale je to také snadný způsob jak okamžitě udělat vzhled vašeho foyer organizovaným a posbíraným. A navíc, rohožka je první linií obrany vašeho domova před všemi nečistotami, které by mohly pocházet z mokrých bot, proto je dobré vzít v úvahu i materiál a velikost rohožky ve vztahu k místu, kde se bude používat.

Rohožky

Dekorace našich domovů je náročný, ale důležitý proces. Existuje mnoho faktorů, které je třeba vzít v úvahu při výběru dekorativních předmětů. Jedním z důležitých aspektů je čím zakrýt podlahu. Stejně elegantní jako koberce, jsou rohožky, kterými můžete ozdobit svůj domov a chránit vaše podlahy. Rohožky jsou jednoduché ale jedinečně designované, čímž vytvoříte magický nádech. Chcete-li vyčnívat z davu kombinujte rohožky s malými koberčeky.

Výběr správných rohožek

Abyste našli nejvhodnější rohožky pro váš domov, je zde několik věcí ke zvážení:

Plán podlahy: rohožka, kterou si vyberete, může buď zlepšit nebo poškodit vzhled vašeho domova. To je důvod, proč je nutné věnovat pozornost typu podlahy, který máte. Pomůže vám to i při výběru velikosti rohožky.

Materiál; trvanlivost rohožky, kterou si vyberete bude determinována materiálem, který si vyberete. Na výběr máte různé materiály včetně dhurries. Ujistěte se, že znáte charakteristiky jednotlivých materiálů, předtím než budete pokračovat v nákupním procesu.

Vzor; různé rohožky přicházejí s různými vzory. Je pro vás zásadní zvážit design a barevné schéma vašeho domova.

Tipy Klingel

Níže najdete naše tipy, jakou kombinací můžete vytvořit elegantní vzhled.

Barva: je třeba zvolit rohožky a koberečky, které mají různé barvy, ale které lze vzájemně kombinovat. Kontrast mezi barvami je to, co vytvoří krásný design.

Externí rohožky: externí rohožky jsou elegantním způsobem zdobení vašeho domova. Pokud se rozhodnete koupit rohožky pro venkovní prostředí, je třeba zvolit vodě odolné materiály. Můžete se rozhodnout i pro gumové rohože.

Je třeba zvolit rohožky, které absorbují vlhkost, zejména v případě vnitřních rohožek.

Ručně tkané rohožky

Jak je již patrné z názvu jde o rohožky, které jsou tkané ručně. Můžeme je najít v různých vzorech, které jsou ve formě smyček nebo i střižené. Některé z hlavních výhod ručně zhotovených rohožek je jejich umělecká stránka, široká škála barev a přizpůsobení se kohokoliv preferencím. Rohožky mohou být utkané ze široké škály přírodních vláken, jako je bavlna, vlna, atd. nebo syntetických vláken jako je např. nylon. Je třeba zvolit vhodný materiál, protože syntetická vlákna jsou vhodnější pro venkovní prostředí, protože shromáždí méně nečistot, neabsorbují tekutiny, jsou odolné proti znečištění a plísním. Přírodní vlákna jsou ideální na rohožky do vnitřního prostředí. Jednou z hlavních nevýhod ručně tkaných rohoží je jejich cena, která je na té vyšší straně. Je závislá i na přizpůsobení se požadavkům zákazníka, cena samozřejmě roste spolu s požadavky.

Strojem tkané rohožky

S příchodem strojové výroby v kobercové průmyslu přišel boom ve výrobě a rychlosti výroby. Stroje pomáhají při vytváření úžasných vzorů na rohožkách, protože prostě vědí utkat množství přízí dohromady v široké škále barev a materiálů. Výsledkem jsou krásné vzory vyvinuté pro rohožky. Hlavní výhodou strojem tkaných rohoží je silná redukce ceny ve srovnání s těmi ručně tkanými. Hlavní nevýhodou je zřejmě to, že se nepřizpůsobují osobitým požadavkům. Zákazník se musí spokojit s tím, co průmysl poskytuje.

Pletené rohožky

Tyto typy rohožek jsou většinou zhotoveny ze syntetických vláken převážně z polypropylenu. Jsou známé typickým stylem, ve kterém příze vytváří copánky. Existují různé styly copánků, ale hlavní rozdíl zjistíte jen pocitem z rohožky. Velkou výhodou je použití syntetických vláken, což usnadňuje údržbu a mají typické skvrnám a nečistotě odolné vlastnosti. Díky tomu jsou tyto rohožky vhodným kandidátem pro venkovní i vnitřní použití. Kromě toho mají také výhodu, že jsou levnější ve srovnání s ručně zhotovenými a dokonce i strojově tkanými rohožkami.

Jsou skvělými doplňky jakéhokoli bytu, či domu, je výrazné vzory rozzáří každý domů a jsou skvělé i do exteriéru.

Použití rohožek ve venkovním prostředí

Většinou jsou používány v blízkosti vchodů, ať už do toalety, kuchyně a hlavních vchodů. Jsou vyrobeny hlavně z vlněných materiálů nebo něčeho podobného. Nějaký čas byly vyráběny iz bavlny. Tyto rohožky oceníme hlavně pro pomoc udržovat dům v čistotě. A navíc mají i přímý vliv na celkový vzhled našeho domova. Rohožky jsou dobrou volbou pro udržování čistoty vašeho domova. Tento typ rohožek bez problémů vyčistíte použitím vysavače.

Účel rohožek

Rohožky jsou jako štít pro vaše parketové podlahy. Chrání podlahu od rozsáhlé palety skvrn a škrábanců. Rohožky jsou vyjádřením invence majitele. Ať je to už vaše kancelář, nebo domů, můžete ovlivnit celkový vzhled rohožkami, které umístíte v závislosti os perspektivy místností. Rohožky jsou skvělé na redesignování a zvýraznění vaší podlahové krytiny.

Kobercové rohožky - nejlepší dekor vašeho domova

Kobercové rohožky pro váš domov jsou něčím, co přinese dokonalost do konečného vzhledu vašeho domova nebo kanceláře. Rohožka poskytne nádech prostoru místu, na kterém je umístěna. Je k dispozici v různých cenových relacích od levných, po drahé, výběr je obrovský.

Volba té správné rohožky je však něco, co není až tak jednoduché, i když to tak vypadá. Existují určité faktory, které je třeba vzít v úvahu.

Tipy na koupi perfektní kobercové rohože:

Obecně existují tři hlavní prvky, které je třeba mít na paměti před nákupem kobercové rohožky.

Barevné schéma:

Prvním prvkem, který je třeba vzít v úvahu před výběrem rohožky je barva. Je lepší držet se jedné barvy pokud místnost, kde bude rohožka umístěna je zřízena několika barvami. Barevný tón podlahy, stěn a nábytku, to vše hraje obrovskou roli při konečném výběru kobercové rohožky.

Textura:

To je aspekt, který se obvykle nebere v úvahu, ale hraje významnou roli při výběru kobercové rohožky. V případě, že textura sedací soupravy je měkká jako samet, pak by vybraná rohožka měly být multi barevná v tmavších odstínech. Jednobarevné pohovky by měly být kombinovány s rohožkami s potiskem v kontrastní barvě.

Rozměr a tvar rohožky

Při rohožkách s malou velikostí by měl být důležitý tvar. Kulatá nebo oválná rohožka vypadá úžasně v prostoru čtvercového tvaru. Pro obdélníkové místnosti je perfektní rohožka obdélníkového tvaru.

Rohožka není jen doplňkem

Rohožky už dávno nejsou jen funkčním doplňkem domácností, ale jsou dekorativním prvkem, který přidá na atmosféře vašeho domova svým vlastním zvláštním způsobem. Mnoho návrhářů doporučuje nejprve zvolit rohožky pro váš domov a k nim nakupovat pak nábytek.

Chyby, kterým je třeba se vyhnout

Jednou z nejčastějších chyb, které se dělají je oddálit nákup rohožek až na konec. Když začnete navrhovat váš domov od nuly, výběr koberců a rohožek by měl být první a to vám pomůže propojit celý prostor. Pokud vaše rohožky koupíte jako poslední, pak byste mohli čekat měsíce, než najdete ten perfektní kus. Další častou chybou je, že lidé obecně hledají jedinečný nebo vintage kousek, a mohou tak přijít o výrazné slevy.

Tyto tipy není těžké následovat a když to uděláte správně, vaše mise "Rohožky" bude určitě úspěšná.


waiting...