Prostěradla(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Prostěradla(0)

Prostěradla

Při spánku byste se měli cítit maximálně pohodlně. A právě toho dosáhnete nejenom díky kvalitnímu povlečení, ale i díky kvalitnímu prostěradlu. Prvním z našich tipů je nejznámější materiál, který vůbec existuje. Je to bavlna, která je přírodním materiálem, díky čemuž je pro naši pokožku ideální volbou. Samozřejmě umožní o mnoho barevných variací, nejenom klasické bílé prostěradlo. S ohledem na pohodlnost ale nic nezkazíte ani sortimentem, kterým jsou jersey prostěradla. Ta jsou charakteristická především tím, že jsou vyrobena z příjemných a také velmi hebkých přízí.

Jak si správně vybrat prostěradla

Výběr postelových prostěradel může být hotová věda, hlavně tehdy, když jste se setkali s nepříjemnostmi, jako například časné blednutí nebo, ještě hůře, trhání. Pokud se zamyslíte, rychle si uvědomíte, v čem tkví tajemství výběru postelových prostěradel. Alfa a omega při těchto lůžkovinách spočívá ve výběru správného materiálu. Jejich materiál neovlivňuje pouze to, jak budou reagovat na vícenásobné praní nebo vaše převalování se po nocích, když si nevíte najít tu správnou polohu. Právě s materiálem ložních prostěradel přichází do styku vaše pokožka každou noc, a proto je důležité, aby byly prostěradla z materiálu, který bude příjemný na dotek. Výběr prostěradel, jak jsme již výše zmínili, ovlivňuje nejvíce materiál, z nichž je prostěradlo vyrobeno. Je to tím, že se požadavky na prostěradla v závislosti na ročních období výrazně odlišují. V zimě bažíme po prostěradlách, které nás příjemně zahřejí během chladných nocí, proto jsou nejideálnější froté prostěradla, flanelové prostěradla, prostěradla z mikrovlákna, případně úpletové prostěradla, které hřejí méně, ale přece. V létě naopak bažíme spíše po prostěradlách, které se hřejivému efektu vyhýbají obloukem.

Pevné bavlněné prostěradla

Jak už název říká, jde o prostěradla ze 100% bavlny, která je stále nejoblíbenějším a nejčastěji používaným materiálem. Bavlna je nesmrtelná klasika, jejíž výhodou není jen široký výběr barev, ale také její vlastnosti, díky kterým jsou pevné prostěradla vhodným prostěradlem na léto.

Proč se rozhodnout pro pevné bavlněné prostěradla?

Jsou měkké a příjemné pokožce během spánku.

Jsou velmi vzdušné, což oceníte během celého roku, ale hlavně během horkých letních nocí, protože nemají žádný hřejivý efekt.

Ani po vícenásobném praní vás při nich nečeká žádné nemilé překvapení v podobě rychlého blednutí nebo zředění materiálu.

Jelikož je bavlna přírodní materiál, jsou vhodné i pro alergiky a astmatiky.

Dostupnost široké palety barev jakož i provedení (klasické provedení nebo napínací plachty).

Prostěradla s lycrou

Prostěradla tohoto typu jsou plachty, které kombinují dva materiály, bavlnu a lycru, která v těchto prostěradlách představuje 5%. Díky tomu získávají tyto prostěradla ty nejlepší vlastnosti z obou materiálů.

Proč se rozhodnout pro prostěradla s lycrou?

Jsou dokonale jemné a příjemné na dotek.

Nemění se dokonce ani po vícenásobném praní, a tudíž jsou tvarově stálé a pevné.

Mají všechny pozitivní vlastnosti přírodní bavlny.

Vyznačují se dokonalou elasticitou.

Nabízejí provedení napínací plachty, jakož i množství barevných provedení, proto je doladíte do každé ložnice.

Jsou vhodné během celého roku, avšak nehřejí, a proto jsou oblíbené i v létě.

Úpletové prostěradla

Úpletové plachty se těší vždy větší oblibě, ale příčina tohoto jevu asi nepřekvapí nikoho. Úpletové prostěradla jsou tvořeny 100% bavlnou, avšak nehřejí tak jako například froté prostěradla, díky čemuž jsou pochvalovány hlavně během letních měsíců.

Proč se rozhodnout pro úpletové prostěradla?

Jsou tvořeny přírodní 100% bavlnou.

Jsou hebké na dotek a příjemné na pokožku.

Nehřejí, a proto jsou ideální i během horkých letních nocí.

Není jejich třeba žehlit.

Nabízejí i provedení napínací plachty a množství barev.

Froté prostěradla

Froté prostěradla patří v současné době mezi asi nejoblíbenější a nejpoužívanější v našich ložnicích. Froté je tkanina vyráběná z 100% bavlny. Jde o tzv. smyčkovou tkaninu, což je trojrozměrná textilie, kde třetí rozměr tkaniny tvoří smyčky z osnovních nití nad nebo pod plochou základní tkaniny. Právě to dodává froté jeho oblíbené vlastnosti jako je měkkost a nadýchanost. Froté prostěradla jsou navíc příjemně hřejivé.

Dostupné jsou výhradně v podobě praktického napínacího ložního prostěradla, která díky gumě skvěle padne na vybraný rozměr matrace a vydrží napnuté, ať se v noci převalujete, jak chcete. Napínací prostěradla - nejen froté, ale i ostatní druhy - mají ještě navíc jednu velkou výhodu - nemusíte je totiž žehlit.

Proč si vybrat froté prostěradlo?

je měkké a nadýchané

hřejivé

100% bavlna

napínací prostěradlo - drží pevně na matraci a nemusí se žehlit.

Flanelové prostěradla

Dalším typem postelových prostěradel vyráběných z 100% bavlny jsou flanelové plachty. Donedávna se flanel používal pouze na výrobu flanelových povlečení, takže prostěradla z tohoto materiálu jsou relativně novinkou, ale dokonale se hodí pro použití právě s povlečením ze stejného materiálu.

Na výrobu flanelu se používá hustě tkaná látka, která je následně speciálně upravena "počesáním" - tím je vytažen jemný chlup na povrch látky. Flanelové prsostěrasla jsou tak velmi jemné a hebké na dotek a navíc příjemně hřejí, což oceníte zejména v zimě. Napínací provedení s gumou pak zajistí jejich praktičnost.

Proč si vybrat flanelové plachty?

měkké a jemné na dotek

hřejivé - ideální pro chladné měsíce

skvěle se hodí k flanelovému povlečení

napínací plachty

Prostěradla z mikrovlákna

Samozřejmě plachty se už nevyrábějí výhradně jen přírodních materiálů - tedy bavlny, ale i sem začínají pomalu pronikat umělé materiály. Velmi oblíbenou novinkou jsou prostěradla z mikrovlákna, což je velmi jemný materiál vyrobený z 100% polyesteru.

Napínací plachty z mikrovlákna velmi rychle získávají na oblibě díky specifickým vlastnostem tohoto materiálu. Jsou příjemně hřejivé, hebké, prodyšné a také mají výborné termoregulační schopnosti - díky tomu jsou ideální pro chladné zimní noci. Navíc jsou vhodné i pro astmatiky a alergiky.

Proč si vybrat plachty z mikrovlákna?

mají výborné termoregulační schopnosti

hřejivé - ideální na zimu

hebké a prodyšné

vhodné pro alergiky a astmatiky

KLINGEL vám ve své nabídce přináší prostěradla všech rozměrů v neuvěřitelně pestrém výběru barev a všech zmíněných materiálech. Osvědčená kvalita Webschatz vás ani teď nezklame. A k našim plachtám, si bezpodmínečně vyberte i ložní prádlo z naší nabídky, aby byl váš spánek dokonalý.


waiting...