Koberečky(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Koberečky(0)

Koupelnové předložky

Když vystupujeme v koupelně z vany či ze sprchového koutu, je velmi příjemné šlápnout ne na chladné dlaždice, ale na měkkou a teplou koupelnovou předložku. Měkké a huňaté koberečky výrazně přispívají k příjemným pocitům při pohybu v koupelně, ale mají i mnoho dalších funkcí. Při kontaktu vlhkých nohou a dlaždic hrozí mimo jiné zranění při uklouznutí, koupelnové předložky toto riziko maximálně sníží, navíc mají tyto malé koberečky i protiskluzovou úpravu. S jejich pomocí můžeme také snadno a rychle obměnit vzhled koupelny, ceny nejsou příliš vysoké, stačí zakoupit dvě sady, sladit s nimi ručníky a například i župan, tedy další textilie, které se pravidelně obměňují, a můžeme mít střídavě koupelnu v různých barvách.

Předložky do koupelny

Koupelny už dávno nejsou jen "druhé dveře nalevo", ale se v rámci interiérového designu staly místy dekoratérského zájmu a designérských příležitostí. Ať už používáte vaši koupelnu na vystavení vaší malé sbírky figurek Mickey Mouse nebo tematicky následujete schéma džungle, koupelna je skvělým místem předvést vaše dekoratérský zdatnosti. Klingel se nyní zaměří na to, aby vám pomohl vybrat tu správnou koupelnovou předložku do vaší koupelny. Jaké materiály obstojí v koupelně? Jak dimenzovat předložku pro malé koupelny? Jaký styl použít?

První věc, o které budeme hovořit je trvanlivost. Prostředí v koupelně je pro předložky náročné. Vlhkost vzduchu po sprše a přebytek vody, který kape na předložku může zkrátit životnost některých vláken. Nylon, polyester, polypropylen jsou nejpopulárnější materiály koupelnových předložek vzhledem k jejich odolnosti proti plísním. Syntetická vlákna, jak tyto neabsorbují vodu jako přírodní vlákna, rychle schnou a mají dlouhou životnost. Díky laciné pořizovací ceně koupelnových předložek, vyrobených z těchto vláken, vás vůbec nebude trápit, že je umísťujete v takovém "drsném" prostředí. Pokud hledáte ideální koupelnovou předložku, on-line shop Klingel je pro váš start dobrým místem.

Je důležité vzít v úvahu typ podkladu vaší koupelny. Protiskluzové podložky jsou nutností v prostoru, kde se vaše předložka určitě dostane do kontaktu s vodou.

Dalším v pořadí je dimenzování vaší koupelnové předložky. Vzhledem k omezenému prostoru je správná velikost předložky možná důležitější než ve větším obytném prostoru. Koupelnová předložka, která je příliš velká, vyvolá pocit stísněnosti, zatímco malá předložka docílí nejen nepřiměřený vzhled vaší koupelny, ale i porazí svůj účel tím, že se voda dostane na podlahy.

Změřte si koupelnu. Nepředpokládejte, že znáte rozměry vaší koupelny. Koupelnová předložka může vypadat mnohem větší, nebo menší v naší on-line prodejně, než jak bude vypadat ve vaší koupelně, nebo jen prostě nemusíte mít představu o skutečných rozměrech podlahy v koupelně. Vytáhněte metry a získejte pár čísel, protože hledáte tu správnou koupelnovou předložku.

Zvažte, kdo bude používat vaši koupelnovou předložku. Budou ji používat vaši prarodiče? Budete potřebovat neklouzavé předložky. Bude to předložka do dětské koupelny? Pravděpodobně budete chtít pestrobarevné předložky se snadnou údržbou. Možná hledáte trvanlivou, levnou koupelnovou předložku pro často používanou koupelnu ve vaší firmě, nebo jedinečné koupelnové předložky pro vaši vlastní hlavní koupelnu. Pokud si dáte chvilku na rozmyšlenou, jak budou vaše koupelnové předložky použity, rozhodovací proces bude jednodušší a rychlejší.

Viz fotky různých koupelen. Pokud jste si jisti, jaký druh koupelnové předložky chcete, pohled na fotografie může být skvělý způsob jak získat inspiraci. Koupelnové předložky přicházejí v obrovské škále stylů a materiálů, takže i když máte představu o tom co chcete, pravděpodobně objevíte možnosti, o kterých jste ani nevěděli, že jsou k dispozici. Styl koupelen se stal stejně rozmanitým jako design obývacích pokojů. Ať už se snažíte o vzhled a dojem lázní, teplou útulnost prostředí venkovského stylu, minimalistické moderní vzory, nebo nepředvídatelné a eklektické akcenty, odpovídající koupelnovou předložku zaručeně najdete. Mnoho oblíbených typů podložek je k dispozici s vodě odolnou konstrukcí ze syntetických vláken. Už nejste odkázáni na "únavné" jednobarevné koupelny. Složité perské motivy mohou přidat nečekanou sofistikovanost do prostoru. Jednoduché geometrické tvary s výraznými proužky barev poskytnou pocit moderny vaší koupelně.

Tvar koupelnové předložky je také důležitý. Nemusíte uvažovat o typickém běhounu, správně zvolená koupelnová předložka může být perfektní způsob, jak dokončit prostor. Koupelnové předložky jsou konstruovány dvěma způsoby. První se nazývá metoda metráží. Zde je předložka zhotovena podobně jako koberec - velký kus tkaniny, střižen do vhodných velikostí a potažený neklouzavou podložkou, aby se zabránilo pádům. Druhá metoda je "tabletop" metoda, kdy jsou vlákna všité do podkladu předložky. Chcete-li předložku s delší životností, rozhodněte se pro tento typ.

Jak často měnit vaši koupelnovou předložku

Koupelnové předložky přidají barvu do monochromatické koupelny a poskytnou nám hřejivý bod, na který můžeme šlápnout místo chladné dlážděné podlahy v koupelně. Koupelnové předložky zabrání nešťastným uklouznutím v koupelně, tím že absorbují vlhkost z našich nohou a udrží nás v suchu. Ale tyto příjemné kousky mohou být i ideálním místem pro růst choroboplodných zárodků a mohou šířit infekce. Proto je důležité udržovat je čisté a vyměnit je, když přijde čas. Jak často je třeba prát vaši koupelnovou předložku závisí na tom, nakolik ji využíváte. Pokud na koupelnovou předložku šlápne denně více členů vaší rodiny, je třeba prát ji každý týden, abyste se zbavili nashromážděných nečistot a choroboplodných zárodků. Pokud je vaše rodina jen dvoučlenná, nebo žijete sami, praní jednou do měsíce je naprosto dostačující.

Máte domácí zvířátko? Vaše předložka potřebuje suchý peeling, abyste ji zbavili srsti, předtím než ji vložíte do pračky. Gumovou spodní část předložek je možné prát ručně s použitím dezinfekčního prostředku. Neperte koupelnové předložky spolu s vašimi ručníky a další prádlem. Vaše koupelnová předložka je plná nečistot a bakterií a mohou kontaminovat další oblečení v pračce.

Při praní vždy postupujte podle pokynů výrobce, abyste prodloužili životnost vaší předložky.

Vysušení koupelnových předložek na slunci je nejlepší způsob, jak zničit bakterie a udržet ji bez plísní.

Pokud i přes pravidelné praní a sušení vypadá vaše koupelnová předložka stále zploštělá a slepená, je čas ji vyměnit. Koupelnové předložky ze 100% bavlny mají životnost asi 2 roky s periodickým praním a vzhledem stále načechraným a svěžím. Ostatní koupelnové předložky je třeba vyměnit každý rok, nebo i dříve když se začnou trhat a vypadat ulepené i při pravidelném praní.

Koupelna je často přehlížena možnost stylizování. Ale stále více z nás proměnilo svou koupelnu na zdroj designérské pýchy a výběr správné koupelnové předložky může být skvělý krok k přeměně vaší koupelny na prostor, který si budete užívat.

V internetové prodejně Klingel si můžete koupit předložky z různých materiálů a různých vzorů i tvarů. Najdete v ní koupelnové předložky pryžové, polyesterové i předložky z bavlny. Fakticky, budete mít z čeho vybírat pouhým zadáním slovka koupelnové předložky ve vyhledávači Klingel.


waiting...