Dekorační polštáře(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Dekorační polštáře(0)

Dekorační polštáře

Vašemu domovu můžete vdechnout nový vzhled i bez bourání a velkých investic. Čarujte s textilem! Čarujte s dekoračními polštáři! Dekorační polštáře působí elegantně, pokud vytvářejí sérii. To znamená, že mají stejný odstín, přičemž mohou mít různé vzory. Nebo naopak mají stejný vzor, přičemž jsou v jiné barvě nebo odstínu. Dokonalost představují takzvané koordináty, to znamená celá souprava bytového textilu, zejména závěsů, koberce, přikrývky a dekoračních polštářů je ve stejné barvě i vzoru.

Dekorační polštáře

Každý z nás touží z času na čas po změně, ale nabarvení stěn na jinou barvu, nebo přečalounění nábytku, není vždy řešením, které můžeme nebo chceme realizovat. Nejjednodušší a cenově dostupný způsob dát vašim prostorem okamžitý upgrade je rozhodit pár dekorativních polštářů. Je to typ low-key modifikace, která může přinést úžasný výsledek, a co je nejdůležitější, snadno to můžete zvrátit, pokud se vám nelíbí efekt, nebo vás už nudí.

Skvělý polštář může skutečně udělat propastný rozdíl a dát vašemu domovu uhlazený vzhled, prostoru úplně jiný pocit, ale jak si vybrat ten správný? K dispozici je ohromující výběr, což činí tento proces matoucím. Pokud barva, vzor nebo velikost není vhodná, ztratíte vyváženost. Pokud máte příliš málo nebo příliš mnoho dekorativních polštářů pro velikost vaší pohovky, bude efekt vizuálně příliš skromný nebo naopak příliš ohromující. Klingel vám to zjednoduší. Držte se tohoto průvodce a výběr těch správných dekorativních polštářů bude pro vás dětskou hračkou.

Když přijde na zdobení polštáři - stejně jako se vším ostatním - nikdy to nestojí za to jednat impulzivně. Dokonce i nejkrásnější vzor může vypadat levně, pokud nespolupracuje se zbytkem vašeho interiéru, nebo když je výplň nekvalitní. Klingel vám prozradí vše, co potřebujete vědět, abyste vybrali ty správné dekorační polštáře pro váš domov.

Velikost, tvar, barvy, vzory, počet polštářů a celkový styl, o který usilujete jsou základní úvahy, které budete muset promyslet předtím, než se vydáte na lov. Tak tady je to, co byste měli vědět:

Velikost polštářů

Velikost polštáře by měla být primárně určena velikostí vaší pohovky nebo křesla. Průměrná velikost, která se pohybuje v rozmezí 40-45 cm x 40-45 cm, bude fungovat s větší pohovkou - malé dekorační polštáře budou na velké pohovce vypadat nevhodně. Nadměrné polštáře (60 cm) vytvoří pohodlný, relaxační pocit, ale měli by být vyhrazeny pro opravdu velký nábytek a prostorný obývací pokoj. Pokud je vaše pohovka moderní a kompaktní, nebo potřebujete polštář pro křeslo, zvolte menší polštáře. V opačném případě je budete muset přesunout nebo složit pokaždé, když chcete sedět pohodlně.

Výplň polštářů

Typické výplně pro dekorační polštáře jsou peří, pěna nebo syntetické směsi, které docela dobře udržují tvar polštáře a jsou levnější než husí peří, což je sice mnohem měkčí a má lepší kvalitu, ale má tendenci být docela drahé. Popřemýšlejte, jak budete polštáře používat. Budete se o ně opírat, nebo používat jen jako ložní dekoraci? Pokud je to první alternativa, nesnažte se ušetřit - v dlouhodobém horizontu se to nevyplatí.

Mohli byste si myslet, že to nebude velký problém, pokud si koupíte polštáře s levnou náplní z volné pěny, nebo nejlevnějšího polyesteru, ale je pravděpodobné, že výplň se při častém používání po několika týdnech znehodnotí. Není nic horšího než beztvarý, zploštělý polštář.

Počet polštářů

Většina lidí vám řekne, že pravidlo je vždy jít do lichého počtu polštářů, ale to není nutně pravda. Není nic špatného na symetrickém vzhledu, takže pokud chcete mít čtyři polštáře, nevzdávejte se té myšlenky. Stačí si jen vybrat 2 stejné páry, jeden jednobarevný a jeden vzorovaný na každé straně.

Důležitějším aspektem je to, kolik polštářů bude vhodných pro velikost vaší pohovky. Pokud musíte polštáře přesouvat, abyste mohli pohodlně sedět, pravděpodobně je máte příliš mnoho. Na velmi velké pohovce bude fungovat pět dekoračních polštářů, ale většina pohovek vypadá dobře s pouze třemi polštáři. Pro malé křeslo zvolte jeden polštář, do velkého ušáku mohou jít i dva. Samozřejmě, toto je jen náš návrh. Pokud toužíte po komfortu množství měkkých polštářů lemujících gauč, nedejte si to vymluvit.

Tvar polštářů

K dispozici jsou 4 základní typy tvarů dekoračních polštářů - podhlavníky, čtverce, obdélníky a kulaté. Jak se nejlépe posoudí, jaký tvar bude fungovat kde? Jednu věc berte v úvahu při rozhodování o tvaru polštáře a to, jak se bude polštář používat. Pokud jej potřebujete jako oporu pro vaše záda, když lenošíte, čtvercové polštáře poskytnou vaší páteři full - komfort. Jde o nejběžnější a univerzální tvar dekoračního polštáře, který je ideální na opěradlo tvrdé židle nebo na zútulnění pohovky. Obdélníky budou oporou pro spodní část zad nebo krk, ale pokud máte koženou pohovku, možná byste měli zvážit podhlavníky, protože nesklouznou dolů a poskytují lepší oporu.

Zvažte estetiku vašeho nábytku. Některé pohovky s ostrými liniemi lze trochu změkčit kulatými polštáři a naopak velké čtvercové polštáře poskytnou vyvážený vzhled rozmačkanýmu, nafouknutému gauči. Pokud se opravdu nemůžete rozhodnout, jakou velikost zvolit, proč nejít do mixu dvou nebo tří tvarů. Kombinace čtverců, obdélníků a polštářů může být skvělým řešením pro skromně zdobený prostor, který postrádá rozmanitost.

Vzory a barvy

To je ten moment, kterého se většina kupujících nejvíce bojí. Jak vědět, které vzory a barvy spolu fungují? Měli bychom zvážit barvu pohovky nebo celého schématu dekoru? Budou se te��ky hodit do moderní pokoje? Nebyl by oranžový polštář příliš pop? Otázky proudí jako řeka a ohromující výběr dekoračních polštářů vám věci neusnadní. Zde jsou návrhy Klingel, které vám mohou pomoci:

Pokud máte dva polštáře vedle sebe, dejte je různé, ideální je jeden jednobarevný a druhý vzorovaný. Pro velkou pohovku zvolte dva jednobarevné polštáře na konce, v barvě kontrastující s pohovkou a spárujte každý z nich se vzorovaným, který má v sobě barvu pohovky (nebo použijte jen jeden vzorovaný polštář uprostřed).

Zvolte vzory, které obsahují neutrální barvy, zvláště pokud se vám líbí odvážné vzory. Bílá, krémová nebo béžová udělají polštář méně "únavným" pro oči.

Nebojte se míchat vzory. Jen se ujistěte, že většina z nich má alespoň jednu barvu společnou (kromě neutrálních). Když mícháte různé polštáře, variujte měřítko vzorů, takže každý ví vyniknout. Pokud má jeden polštář malý, složitý květinový vzor, ujistěte se, že druhý má velký vzor, nebo vůbec žádný.Pokud kupujete dekorační polštáře pro pohovku i křesla, považujte je za skupinu. Polštář na křeslo nemusí odpovídat polštářem na pohovce, ale pokud vám záleží na harmonii a elegantním vzhledu zkuste pohlídat prvky (barevná paleta, vzory, styl), které se dají propojit navzájem.

Styl polštářů

Téma výzdoby vašich prostor je dalším důležitým aspektem, který vstupuje do hry a určuje takové volby jako jsou látky, barvy a textury polštářů.

Samet, hedvábí, propracované zdobení a ozdobné lišty dobře fungují v klasickém prostředí. Při tradičním zdobení se nemusíte bát vrstvit dvě různé textury nebo vzory a poskládat polštáře ve skupinách.

Moderní schémata designu, na druhé straně, raději omezují paletu. Volte velké geometrické vzory nebo žádné a hladké tkaniny jako je bavlna a len. Polštáře v moderním prostředí mají tendenci být větší a odděleny, spíše než ve skupině.

Pokud dáváte přednost eklektickému vzhledu, můžete mít každý polštář z jiné tkaniny, ale aby se zabránilo náhodnému, nesourodému vzhledu, je moudré dát společného jmenovatele barev.


waiting...