Uměle květy(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Uměle květy(0)

Umělé květiny

Zatímco ještě před pár lety umělé květiny skoro nikdo nechtěl, protože vypadaly až moc "uměle", dnes už si je do interiérů pořizují i profesionální floristé. Od živých rostlin je totiž často vůbec nerozeznáte - a v některých případech jsou dokonce vhodnější, než živé organismy. Jasně, že živé rostlině se nic nevyrovná. Na druhou stranu se o ni musíte stále starat - a přesto vám často zcela znenadání zvadne nebo zemře. Třeba protože má málo světla, čerstvého vzduchu nebo vláhy. Umělé květiny oproti tomu žádnou péči nepotřebují.

Umělé květiny

Umělé květiny jsou právě to, jak to zní, že jsou: imitace skutečných květů vyrobena z různých materiálů. I když je možné koupit plastické květiny velmi levně, většina lidí se odvolává na "hedvábné květiny" místo užívání termínu "umělé květiny". Slovo "umělý" evokuje něco jako "nižší" nebo "méně než", ačkoli v mnoha případech, zejména v současnosti, jsou umělé květiny stejně krásné - a určitě odolnější - jako skutečné květiny.

Ve starověkém Řecku a Římě byly umělé květiny vyráběny z velmi netradičních prvků, jako rohovina a kovy, ale není překvapující, že hedvábné květiny vznikly v zemi známé výrobou hedvábí - v Číně.

Číňané začali pěstovat bource morušového již před třemi tisíci let ve snaze produkovat jemné hedvábí a byl to monumentální úkol, protože bourec morušový sám bez lidské existence nepřežije.

Po dobu asi 1500 let bylo hedvábí používáno v lékařství a na produkci úžasných látek, které jsou tak světoznámé. A pak přišly umělé květiny. Ze začátku byly tyto květiny používány a nošeny jen bohatými dámami z královského paláce, ale obchod expandoval, zájem o umělé květiny rostl a vznikl prosperující byznys s umělými květinami.

Ve dvanáctém století, Italové byli první Evropané, kteří začali vyrábět umělé květiny a hned po nich následovaly Francouzi. V průběhu následujících tři sta let se Francouzi vyvíjely více a stali se průkopníky v této oblasti. Francouzské umělé květiny si razili cestu i do Anglie a pak do Ameriky.

Během viktoriánské éry, lidé používali květiny více než kdykoliv předtím, a mnoho z nich bylo umělých. Ve skutečnosti často nahradily hedvábné a živé květiny širokou škálou látek, a většina z nich byla cokoliv, jen ne hedvábí. Dnes jsou umělé květiny cenově dostupnou a praktickou alternativou ke křehkým a drahým (ale samozřejmě voňavějším) skutečným květem. Dokonce i plastové a polyesterové květiny dnes vypadají naprosto realisticky. Moderní umělé květiny, místo toho, aby byly uměleckým ztvárněním něčeho skutečného, jsou téměř zrcadlem živých květů a je velmi těžko rozeznat rozdíl mezi skutečným a umělým bez opravdu pozorného zkoumání.

Jak se staly umělé květiny znovu trendy

Nikdo se nebude hádat, že čerstvé, živé květiny nejsou nádherné, ale když máte několik alergií, nebo jste příliš zaneprázdněni, abyste si je i užili, kromě toho jsou mimo sezónu neskutečně drahé, nebo potřebujete květiny doma na zvláštní příležitost, ale nemáte čas jich den předtím vyzvednout, jděte do umělých! Klingel vám poradí jak budou vaše umělé květiny vypadat jako živé a i jejich největší odpůrci budou dokonale zmateni.

Udělejte výzkum čerstvých květů. Předtím, než si vyberete dokonalé umělé květiny, potřebujete vědět, jak vypadají skutečné. Navštivte květinářství, anebo se podívejte na obrázky skutečných květů. Buďte si jisti i v listech. Každá květina má svůj vlastní tvar listu. Výrobci umělých květin většinou vybuchnou v tomto bodě. Mimochodem, mnoho druhů květin neroste jen na jednom stonku.

Vyberte si květiny v realistických barvách. Hledejte umělé květiny v přírodních barvách. V přírodě neexistují žádné černé lilie nebo růže. Ani žádné neonově modré květy. Pokud vytváříte květinovou výzdobu na společenskou akci, pak jděte do toho a hrajte se s barvou. Ale, pokud chcete aby tyto nereálné barvy ladily s vaší pohovkou, může to sice vypadat hezky, ale nepřirozeně. Je to v pořádku, pokud to je právě to, co chcete dosáhnout.

Investujte do umělých květin dobré kvality. Realistické umělé květiny nejsou levné. Ale budou vypadat tisíckrát lépe, než ty levnější i v následujících letech. Pokud si nemůžete dovolit ty drahé, kupte ty, co tak vypadají. Navštivte online-shop, který prodává drahé umělé květiny a studujte je. Co dělá jejich vzhled reálným? Všimněte si, že nikdy nejsou lesklé. Vyhněte se podivným detailům. Některé umělé růže mají na sobě plastové kapičky vody. Můžete je oškrábat. Jiné zase mají malé výhonky. Odstraňte i ty. Výrobci umělých květin si myslí, že tyto detaily dělají jejich květy krásnějšími. Mýlí se. Pozor na mimořádně silné stonky. Kytice umělých květin jsou vázány individuálně a poté uzavřeny do jedné obří stonky. Získáte sice hodně květin za cenu jedné, ale pro jistotu takové stonky skryjte ve váze, která je neprůhledná. Dělte a množte. Jen proto, že vaše umělé květiny jsou v kytici, to neznamená, že to tak musí zůstat. Rozdělte kytice do různých váz. Použijte nůžky na drát na zkrácení stonku. Pokud použijete vaše staré dobré nůžky, v budoucnu budou už jen staré.

Jděte do monochromu. Najděte jeden umělý květ, který se vám líbí. Kupte z něj hodně ve stejné barvě. Umístěte je do čiré skleněné vázy s uspořádanými stonky. Toto je jedno z nejstylovějších použití umělých květin. Omezte paletu barev. Zvolte si barevné schéma. Abyste dosáhli elegantní vzhled, nepoužívejte více než 2 nebo 3 barvy. Tyto barvy by se měli k sobě skvěle hodit. Pokud je jedna květina většinou růžová, ale má nádech zelené a bílé, využijte tyto barvy na doplnění. Použitím tisíc různých barev bude vaše květinová dekorace vypadat všelijak. Zaměřte se jen na několik barev, abyste dosáhli těch nejlepších výsledků.

Oprašujte je. Pokud se na vašich umělých květech bude držet prach, budou vypadat opravdu jako strašné umělé květiny. Skutečné květiny nejsou zaprášené! Pokud jen nejste z těch, kteří přinesou domů své čerstvé květiny, dají do vázy a nechají je tam zemřít bez jediného kouska péče. Přidejte umělé květiny do květinové výzdoby ze skutečných květů. Pokud jsou živé květiny, které jsou příliš drahé, nebo nemají sezónu a vy je potřebujete na speciální příležitost, nahraďte je vysoce kvalitními umělými květinami. Pokud se budete držet výše uvedených tipů, málokdo si to všimne.

Stačí přidat vodu. Jednoduše přidejte vodu do dekorace z umělých květin v čiré váze a vyvoláte iluzi, že jsou skutečné. Vytvořte několik různých dekorací, které během roku budete používat, střídejte je a budete si je užívat více. Ty, které právě nepoužíváte uložte do plastových pytlů, aby se na ně neprášilo. Pokud budete postupovat podle těchto jednoduchých pravidel, které vám Klingel doporučuje dodržet, vaše dekorace z našich umělých květin budou vypadat jako skutečné a nádheru květů můžete vnímat během celého roku, budou vypadat vždy skvěle a ošálí i největšího experta z řad milovníků květin.


waiting...