Nástěnné hodiny(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Nástěnné hodiny(0)

Nástěnné hodiny

Mnozí z nás berou určité předměty, které denně používají, jako samozřejmost. Lžičky, zubní kartáček anebo třeba nástěnné hodiny. Každý jistě víme, jaký to je pocit, když nemáme po ruce žádný ukazatel času. Často již v domácnostech nahradil čas na mikrovlnce či jiném elektrickém spotřebiči nástěnné hodiny. Co si však budeme nalhávat – takové nástěnné hodiny jsou ozdobou každé domácnosti. Ale jak tomu je snad u všeho – ne všechny hodiny musí být zrovna skvostem moderního designu, ne každé se vyvedou. Jaké tedy vybrat do vaší domácnosti?

Krátce z historie nástěnných hodin

Sluneční hodiny, vodní, ohňové či olejové hodiny upadly do zapomnění a zdokonalovali se mechanické hodiny. Právě v tomto období zdokonalování vzniká nové povolání, které je velmi váženým a vzbuzujícím respekt. Mistři hodináři sestrojovali jako kapesné, tak i nástěnné hodiny, či stojící, krbové a samozřejmě věžové. Nejsložitějšími však byly kvůli miniaturním součástkám kapesní hodinky. Různé tvary a ornamenty na hodinách se staly uměleckým přepychem a velké monumentální hodiny byly dokonce nádherně zdobené výjevy z mytologie nebo dějin. V polovině 19. století však v USA vyráběly hodinové součástky strojovny, čímž se zvýšily počty vyrobených kusů hodinek. Pokud nechtěla Evropa zaostat, bylo nutné se přizpůsobit a tak byla tovární výroba zavedena ve Švýcarsku. Švýcarské hodiny se staly symbolem spolehlivosti a Švýcarsko tak hodinářskou velmocí, kterou jsou dodnes. No v posledních letech je zřejmě tato více než stoletá dominance ohrožena. Poslední roky se na předních žebříčcích světových trhů objevuje USA a Rusko a obrovská produkce hodinek byla zaznamenána z Japonska a Německa.

Nástěnné hodiny jako bytová dekorace

I tak důležitý bytový doplněk, jako jsou nástěnné hodiny se přizpůsobuje snad všem stylům bydlení. Různé barvy, velikosti, materiálové složení i ty nejmenší detail, to vše dělá nástěnné hodiny jedinečnými.

Designové nástěnné hodiny

Široká paleta nástěnných hodin nenechá žádné přání nesplněné a u designových hodin to platí dvojnásob. Pokud máte rádi jednoduchost a elegantní styl, jsou právě designové hodiny tím, co hledáte. Nekomplikované jednobarevné nástěnné hodiny perfektně sladíte s designem každé místnosti. Máte rádi spíše netradiční "věcičky"? Sáhněte po nástěnných hodinách z drátu, nechte se svést noblesou hodin ze skla nebo nestárnoucí tradicí dřeva. A co je úžasné, nástěnné hodiny s fotkami vašich blízkých jsou milým zpestřením a žádná návštěva je z určitostí nepřehlédne.

Retro nástěnné hodiny

Jsou fantastickým bytovým doplňkem nejen do interiéru zařízeném v retro stylu. Místnosti dodají nový rozměr, stanou se středem pozornosti a jejich různorodost motivů je předurčuje stát se univerzálním doplňkem kuchyně, chodby, studentského pokoje nebo obývacího pokoje. Tak povolte uzdu fantazie a nástěnnými retro hodinami všem ukažte Váš smysl pro styl.

Provence a vintage nástěnné hodiny

Jejich nostalgie nás vrací zpět v čase. Jsou jakýmsi "uklidňovačem", protože svými motivy navodí příjemnou domáckou atmosféru. Vychutnejte si ranní kávu při pohledu na nástěnné hodiny s motivem levandule, nebo jste spíše romantický typ? Hodiny s motivem růží Vás přenesou do voňavé rozkvetlé růžové zahrady zalité sluncem. Stačí se jen zadívat, zasnít a hned je den krásnější.

Nalepovací nástěnné hodiny

Pro jejich jedinečnost se těší stále větší oblibě. Přicházejí v různých provedeních, od jednoduchého zobrazení číslic, přes motivy motýlů, rybiček, srdíček a pod. Nástěnné nalepovací hodiny jsou velmi univerzální a zvolením toho "pravého" motivu se hodí jak do obývacího pokoje, tak do dětského pokoje či moderně zařízené kanceláře.

Kyvadlové nástěnné hodiny

Jsou zde již od 17. století a stále překvapují novým a propracovanějším designem. Kyvadlové nástěnné hodiny v dřevěném pouzdře zútulní klasicky a rustikálně zařízený interiér a do každé místnosti vnesou příjemný nádech nostalgie. Různé kombinace materiálů jako je sklo, kov a také moderní tvary je zařazují na přední příčky nádherných designérských kousků vyjímající se také v moderně zařízeném interiéru.

Nástěnné hodiny v KLiNGEL - různé styly a moderní provedení

Jste milovníkem přírody? Designové nástěnné hodiny ve tvaru stromu s datlem pohybujícím se v sekundovém taktu nebo nástěnné hodiny zn. ams od KLiNGEL s neobyčejným motivem páva jsou přesně tím, po čem vaše srdce touží. Jste spíše za klasiku a nostalgii, kyvadlové nástěnné hodiny vnesou do vašeho příbytku uvolňující hloubavou atmosféru. Preferujete spíše propracovaný design? Nástěnné hodiny zn. AMS ve tvaru jemného květu ve stříbrné barvě na sebe upozorní v kterékoli místnosti či kanceláři.


waiting...