Lucerny a svícny(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Lucerny a svícny(0)

Lucerny a svícny

Znáte něco romantičtějšího, než teplý večer na zahradě strávený v příjemné společnosti a podpořený jemným osvětlením? Před námi je několik takových krásných večerů, které si můžete zpříjemnit právě vhodných osvětlením. Žádoucí je klidné, mírné, nikterak neoslňující světlo, které k pohodlnému posezení doslova vybízí. Docílit takové atmosféry lze velice snadno. Stačí pár svíček v kombinaci s dekorativními svícny nebo lucernami a máte vyhráno.

Lucerny a svícny

Tlumené světlo luceren, ve kterých hoří zapálená svíčka má své nenahraditelné kouzlo. Intimní a romantickou atmosféru, která z těchto dekorací sálá, si nemusíte schovávat jen pro dlouhé zimní večery. Ač si můžete myslet, že jsou lucerny a svícny především vánoční dekorace do interiéru, opak je pravdou. Jedná se o celoroční záležitost vhodnou i do venkovního prostředí.

Lucerny a svícny jsou nejjednodušší, zároveň nejkrásnější a přirozené. Dodají zahradnímu posezení útulnost, něžnost i eleganci. Navíc poslouží jako praktické osvětlení místo toho klasického. Ne všude na zahradě je přístup k elektřině. Alternativou sice mohou lampy na solární napájení, ale ne pro všechny je tato varianta ta pravá. V případě luceren a svícnů se o světlo postará mihotající plamínek. Již několik svíček vyčaruje kouzelnou atmosféru a fantastické stíny. Stačí je jen rafinovaně rozmístit po okolí.

Jste-li zasnění romantici, pak vám jistě padnou do okna něžné lucerny v rozkošném duchu. Nádherně se budou vyjímat v kombinaci s umělými květy růží či jinými romantickými prvky. Na růže si pořiďte cenově výhodné plastové květináče, postavte vedle lucerny a máte rázem efektně vypadající kompozici z dekorací. Lucerny jsou svou vizáží jako stvořené pro slavnostní okamžiky, proto skvělé poslouží jako stylová dekorace na svatbu či jinou významnou událost.

Pokud si nepotrpíte na přílišnou okázalost či romantiku, k dostání jsou samozřejmě i lucerny v jednoduchém designu. Velmi trendový odstín šedé barvy s lehkou patinou a jemným zdobením, který můžete vidět na lucernách, je naprosto ideální do moderních a elegantních prostor. Existují lucerny zdobeny o něco honosněji, avšak svým designem jsou velmi něžné. Jsou lucerny, které mají jednoduché linie a obě varianty jsou natolik neutrální, že se budou vyjímat v kombinaci s moderními i přírodními prvky. Pro aktuálně tolik oblíbený styl francouzské Provence můžete zvolit bílé lucerny s patinou.

Ale nezapomeňme ani na svícny. Ty rovněž navodí příjemnou a dokonalou harmonii doma i venku. Mnohé modely lze jak zavěsit, tak postavit. Vybrat stačí jen vhodné místo, které přirozeně ozdobí. Vložte do svícnu svíčku a užívejte si tu pohodu. Dobrou volbou jsou vonné svíčky, jež navíc při hoření uvolňují vůni, a proto můžete krásné okamžiky vnímat téměř všemi smysly.

Svícny se obecně odvolávají na dva různé typy. Jsou svícny s jediným vysokým sloupem a jsou svícny, které mají vícenásobné stonky, nebo větve, pro držení několik svíček .. svícny jsou primárně vyvinuty jako forma zdobení a jsou běžně používané v náboženských obřadech a jiných obřadech, jako jsou svatby. Někdy jsou spojovány s judaismem, jehož symbolem je sedmiramenný svícen nazýván menorah. Devětramenná menorah je používána během židovského svátku Chanuka.

Kromě mnoha starožitných svícnů, moderní výrobci vytvářejí nové modely v současném i starožitném stylu. Jsou také v různých typech, z nichž každý slouží jinému účelu.

Vědět na co se zaměřit při nakupování svíček je důležité, a je to stejně důležité vědět i při kupování svícnu, který je bude držet. Ano svícny jsou dodávány v široké škále tvarů, stylů, materiálů a výšek a může to být docela složité, pokud si nedáte pozor. Proč? Protože na trhu je množství svícnů, jejichž rozměry nejsou vhodné pro konvenční svíčky (což vede například k převrácení svíčky), jsou příliš vysoké atd.

Pro mnoho lidí to je tvar a styl svícnu, který okamžitě upoutá jejich pozornost, ale pravdou je, že materiál a výška hrají ještě větší roli. Nejste si jisti, co máte hledat? Nedělejte si starosti, Klingel pro vás má tipy, které byste měli mít na paměti.

Myslete na svíčky. Když nakupujete svícen, je důležité vzít v úvahu typ svíčky, který budete se svícnem používat. Například objemné svíčky, které hoří rychle a mají tendenci kapat budou fungovat ve velkém skleněném svícnu, svíčky bez včelího vosku jsou ideální pro štíhlé svícny.

Zvažte tvar. Byli byste překvapeni, jak mohou některé čajové svíčky vypadat příliš malé a nemístné uvnitř náhodně vybraného svícnu. Je důležité zjistit, zda svíčka vejde do svícnu, který jste vybrali - kuželové svíčky by neměly být vratké uvnitř svícnu. Nejlepší je kupovat svíčky a svícny na jednom místě, samozřejmě u Klingel, protože tak nejpravděpodobněji dostanete vhodné svíčky k vhodnému svícnu.

Výška versus svíčka. Výška svícnu by měla být úměrná výši svíčky. To znamená, že štíhlé svícny by nikdy neměly být vyšší než jejich kuželové svíčky, krátký svícen se umí lépe přizpůsobit větší svíčce. Elegantní svícny mohou mít nevýhodu pokud nezvolíte správnou svíčku - kape vosk.

Všimněte si jako hoří svíčka. Svíčky, které jsou v jedné rovině s okrajem kovového nebo skleněného svícnu budou hořet rychleji. Vždy se rozhodněte pro svícen, kde svíčka hoří mírně pod okrajem.

Tipy Klingel na dekorace z luceren a svícnů

Také máte rádi podzim? Pohodové večery, barevné listí a vůně zralých jablek… K podzimu neodmyslitelně patří lucerny a svíčky, které dotváří útulné domácí prostředí. Podzim je úžasným obdobím, kdy máme k dispozici nejširší paletu zralého sezónního ovoce a zeleniny. Využijte podzimní rozmanitosti k výzdobě svého domova. Výzdoba je jednoduchá: do lucerny z nabídky Klingel naaranžujte pár mini dýní a barevných listů a máte hotovo!

Vzpomínky na krásnou dovolenou u moře nemusejí mít jen dvourozměrnou podobu fotografií a videa. Můžete si svůj prosluněný pobyt vonící slanou vodou připomínat třeba jedinečnou letní dekorací – lucernou ozdobenou mořskými artefakty. A nemusí jít jen o vzpomínky. Když se třeba letos k moři nedostanete, trochu té plážové nálady z přímořských letovisek si tak vytvoříte i u sebe doma. Stačí velká váza, kam rozprostřete písek a do něj zasázíte různé mušle a třeba i nějakou tu hvězdici. I tlustý provaz evokující lodní lano přijde vhod jako zajímavý doplněk. Nakonec pak přidáte svícen.

To samé lze ale udělat i uvnitř lucerny. Případně si můžete vytvořit své vlastní mořské svícny. To zas vezmete svícny a lepidlem po jejich obvodu pěkně připevníte prstenec malých mušlí. Ve svícnu vám pak zaplápolá třeba čajová svíčka a díky nerovnoměrnému tvaru mušlí vytvoří ve svém okolí zajímavou stínohru. Vynikající je také vykouzlit si třeba v ošatce malé zaoceánské zátiší. Dospod písek a navrch svícny, mušle, hvězdice, zkrátka, co máte po ruce a je to s mořskými vlnami a pobřežím neodmyslitelně spjato.

A jeden bonusový tip: Lucerny a svícny jsou vděčným dárkem, kterým potěšíte a nikdy nikoho neurazíte.

Lucerny a svícny tu byly od nepaměti a jistě neztratí svůj význam ani v budoucnosti. Zaznamenaly éru plynu a pak i elektřiny, ale nic nepřekonalo jejich kouzlo s plamenem svíčky.


waiting...