Outdoor(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Outdoor(0)

Pánské outdoorové oblečení

Oblečení určené na nošení do přírody vám musí poskytnout především dokonalou ochranu před nepříznivým počasím. Musí být funkční a vyrobené z odolných materiálů. Nejdůležitější vlastnosti outdoorového oblečení, podle kterých se v této kategorii lépe zorientujete, najdete dole pod produkty.

Základem je být v teple, v suchu a dýchat

V případě outdoorového oblečení je zvlášť důležité věnovat pozornost jeho vlastnostem. Správným výběrem si zajistíte komfort a ochráníte své zdraví.

Prodyšnost

Outdoorové oblečení by mělo být prodyšné, aby vlhkost mohla odcházet od těla a nedocházelo k jejímu hromadění ve spodních vrstvách oblečení, které musí zůstat suché.

Nepromokavost

Údaj o nepromokavosti najdete nejčastěji uvedený pomocí takzvaného vodního sloupce. Ten říká, kolik vody bunda snese, než přes ni začnou pronikat první kapičky. Bundy s vodním sloupcem do 5000 mm jsou určené spíš na lehčí procházky a turistiku. Bundy, u kterých je uvedená odolnost 5000 mm a víc, můžete bez problémů obléct na výstupy do Tater a zůstanete v suchu.

Tepelná odolnost

Důležitá schopnost outdoorového oblečení je udržet vás v teple. A to platí při mrazivých teplotách i při silném větru a dešti. Nejlepší tepelné ochrany dosáhnete správným vrstvením oblečení.

3 základní vrstvy

Dobrý outdoorový outfit by měl sestávat ze třech základních vrstev, které vám zajistí vyšší ochranu a komfort.

Funkční spodní prádlo

Kvalitní spodní prádlo je důležité při každé sportovní aktivitě. Jeho hlavním úkolem je odvádět pot od těla. Mělo by být přiléhavé a pohodlné, aby při pohybu nikde neškrtilo a nepřekáželo.

Termoizolační vrstva

Tato vrstva by měla udržovat optimální tělesnou teplotu, odvádět vlhkost a nepropustit chladný vzduch z okolí. Nejlépe poslouží fleecový rolák nebo mikina.

Vnější vrstva

Třetí vrstva má za úkol ochránit vás před projevy počasí. Musí odolat dešti, sněhu a silnému větru. Vyberte si kvalitní bundu a k ní kalhoty s podobnými vlastnostmi. Bojíte se, že by vám oblečení od nás nepadlo? Nedělejte si starosti! Všechno oblečení od nás můžete do 14 dní zdarma vrátit.


waiting...