Šály(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

 • Seřadit podle:
  Nejprodávanější

Seřadit podle:

Šály(0)

Pánské šály

Pánská šála je ideální pánský doplněk. Může podtrhnout i vytvořit váš osobní styl, můžete si ji vzít k elegantnímu, společenskému i volnočasovému outfitu. Ale hlavním důvodem, proč by šála měla být oblíbeným doplňkem každého muže, je, že není jen estetická, ale především má funkci! Pojďte spojit funkčnost a styl a zařaďte pánské šály do svého šatníku. Existuje mnoho typů pánských šál. Vždy si vyberte pánský šál, který nejvíce vyhovuje vám a vašemu životnímu stylu.

Pánské šály

Šála byla běžnou součástí pánského oblečení již před více než dva tisíce lety. Tento důmyslný kousek oděvu zdobí naše krky déle než kravaty nebo motýlky. Možná sami sebe nepovažujete za "chlapíka se šálou", ale možná byste to měli přehodnotit. Proč? Za prvé, váš krk se bude cítit podstatně lépe během dnů, kdy teploměr klesne pod komfortní bod. Dalším důvodem uvázat si šálu, je to, že šála je skvělý způsob jak přidat něco extra k vašemu oblečení. Ale my to chápeme - nechcete vypadat, jako byste si půjčili nějaké doplňky ze šatníku vaší manželky. Takže, tady je návod jak vypadat trendy a udržet si krk v teple - jako muž. Nosit šálu není složité. Našich několik pravidel vám pomůže pochopit základy výběru toho pravého pro vaše potřeby.

Šály jsou mužné. Byly v pánských šatnících u�� pro více než 2000 lety. Světové armády je používají jako označení pozice. Od terakotových válečníků z Číny až k současným pouštním vojenským jednotkám, šály vidíme všude. Viz fotky největších vojenských pilotů bojujících v bitvě u Ardenách, uvidíte množství šál, aniž byste viděli byť jen jediného zženštilého muže.

Proč nosit pánské šály?

Protože je funkční - šály prostě dělají vynikající práci při ochraně vašeho krku. Hrubá vlněná šála udrží váš krk v teple během chladných zimních rán, nebo lehká lněná šála ochrání váš krk před sluncem během tropických letních dnů. Protože je stylový - šály mohou přidat silně stylový prvek, obzvláště když představují barvu na jinak nevýrazném outfitu. Zatímco to neohrozí funkčnost, málokdo bude zpochybňovat kus pestrobarevného kašmíru, který rozzáří grafitově šedý kabát pana bankéře. Nicméně, pokud nosíte šálu v méně funkčních rolích (například lehká šála v interiéru místo kravaty) musíte se cítit velmi komfortně ve svém osobitém stylu. Je dobrým orientačním pravidlem, aby zbytek oblečení zůstal jednoduchý, takže nesoutěží o pozornost se šálou.

Šířka a délka pánských šál - šířka by měla být od 15 do 35 cm, délka od 130 do 220 cm, pro průměrně vysokého muže je vhodný šála s délkou 150 cm a vyšší muži budou vypadat dobře se šálou v délce cca 180 cm .

Materiál pánských šál

Pánské šály jsou obvykle vyrobeny buď z vlny, kašmíru, angory, bavlny, lnu, hedvábí, syntetických materiálů nebo směsí. Způsob uvazování je velmi důležitý, protože objemné šály zhotoveny z hrubé příze vyžadují jednoduché uzly a nejsou tak praktické. Pokud se rozhodnete pro vlněnou nebo kašmírovou zimní šálu s jemným povrchem, zaručeně neuděláte chybu. Pokud hledáte lehkou šálu, která vás ochrání před horkem zvolte len nebo lehkou bavlnu, které jsou skvělé, stejně jako některé syntetické materiály určené speciálně pro tento účel.

Jak určit zda je šála pánská nebo dámská

Většina šál není vyrobena pro pány - tvoří jen velmi malou část trhu. Pokud jen nejste Steven Tyler držte se dál od žensky vyhlížejících šál. Řekneme vám, jak rozpoznáte šálu, navrženou pro vaši manželku:

 • jakákoliv šála se zvířecím potiskem, jasně růžová, šťavnatá magenta, petrolejově modrá, salsa picante ....
 • cokoliv, co přichází s ozdobnou jehlicí. Muži nenosí ozdobné jehlice v šálách.
 • vzdušné, průhledné, super lehké šály, které nepředložili žádnou funkci (možná by mohly fungovat jako škrtidlo) a jsou to 100% módní kousky,
 • velké pletené šály, které by mohly fungovat jako přikrývky,
 • nadměrné třásně - nějaké třásně v barvě šálu jsou v pořádku, ale vyhýbejte se různobarevným, nebo bambulím,
 • komplikovaně zdobené šály, šály s flitry, lesklým kovovým zdobení, výšivkami ptáků, květin, atd.

Jak uvázat pánské šály

Obecná pravidla

 1. Dejte to jednoduše - vaše pohodlí nade vše.
 2. Délka a tloušťka šálu může omezit možnosti stylu uzlů.
 3. Šála není kravata - noste ji volně.
 4. Na prvním místě - funkce, až potom móda.
 5. Uzel City Slicker

  Ve svěžím ovzduší města je tento uzel skvělou volbou, který udělá váši šálu stylovou a elegantní bez jakéhokoliv úsilí. Jednoduše složte šálu na dvě poloviny podélně a oviňte ho kolem krku. Volné konce přetáhněte přes smyčku, kterou vytvořilo přeložení. City Slicker uzel okamžitě vytvoří čistý, uhlazený vzhled vašemu outfitu, ať je to již hřejivý svetr a Chino kalhoty nebo elegantní oblek.

  Sofistikovaný uzel

  Tento styl nošení pánské šály je perfektní rovnováhou mezi uhlazeným a neformálním stylem. Přeložte si šálu kolem krku, tak aby jeden konec byl kratší než druhý. Delší konec oviňte volně kolem krku jednou, nebo chcete-li docílit více zachumlaný vzhled, oviňte ho kolem krku dvakrát s oběma konci vpředu. Umožněte jednomu konci být o něco delší, poskytuje to přirozenější a spontánní vzhled, ale délku můžete přizpůsobit vašim preferencím. Sofistikovaný styl můžete zkombinovat s čímkoliv, od zimního kabátu po tričko a kardigan.

  Ivy Leaguer

  Se šálou nošenou tímto elegantním a uváženým stylem budete vypadat jako regulérní "Harvard man". Ivy Leaguer může jít od velmi formálního až k dennímu uvolněnému vzhledu, v závislosti na vašem outfitu a samotném šále. Existují dvě varianty: šála přehozený přes sako, nebo zastoknutý pod klopy saka. Tento styl můžete nosit s operním šálou přes smoking, nebo přes sako a svetr.

  Uzel Connoisseur

  Vzhledem k tomu, že tento uzel připomíná Ascot, je ideální pro muže, který si užívá života. Chcete-li vytvořit Connoisseur, položte šálu kolem krku, tak že oba konce jsou vpředu. Přeneste jeden konec nad a pod druhým jako jednoduchý uzel. Přeložte přední konec nad zadní a přizpůsobte délku podle vašich představ. Tento styl můžete nosit volně, ale vypadá skvěle i zastoknutý do saka, nebo pulovru s V - výstřihem. Uzel Connoisseur poskytne i vašemu každodennímu outfitu rafinovaný nádech.

  Jet Setter

  Použití tohoto klasického stylu dá bez námahy hravý nádech vašemu outfitu. Nejprve přeložte šálu kolem krku s jedním koncem kratším než druhým. Dále, otočte delší konec šály kolem vašeho krku a nechte ho viset na opačném rameni. V případě, že je šála mimořádně dlouhá, oviňte jí kolem krku před jeho umístěním za vaším ramenem. S Jet Setter budete za okamžik vypadat jako světoběžník.

  Pánské šály jsou již dlouhou dobu nedílnou součástí oblečení. Dnes, stejně jako i v minulosti, je šála mimořádně populární způsob, jak přinést nádech osobitosti do pánských šatníků. Zatímco dámy jsou obdařeny množstvím doplňků, pánové mají tendenci mít více tradiční šatník, který zabraňuje zvýraznění jejich osobnosti. Pánské šály kromě toho, že jsou krásné hřejivé, jsou výjimečným způsobem jak obohatit šatník a přidat osobitost vašemu zjevu.


waiting...