Doplňky

Kategorie

Pánské doplňky

Správně zvolené doplňky vám pomůžou doladit outfit, abyste vypadal skvěle při každé příležitosti. Potřebujete s výběrem pánských doplňků poradit? Dole pod produkty pro vás máme tipy, které vám pomůžou.

Jak vybrat nejdůležitější doplňky?

Pásek

Pravidla nošení pásků jsou jednoduchá:

 • Pokud mají vaše kalhoty poutka na pásek, noste je s ním.
 • Kvalitní kožený pásek vám vydrží velmi dlouho. Proto se do něj nebojte investovat.
 • Měl byste mít alespoň tři pánské pásky. Černý pásek noste s černými botami, hnědý s hnědými a casual pásek se sportovními.
 • Jste fanoušek denimu? Ideální doplněk je široký pásek z přírodní kůže.
 • Jak vybrat správnou délku pásku? Podívejte se na velikost kalhot a vyberte o jednu větší.

Tip: Nejste si jistý svou velikostí? Podívejte se do naší tabulky .

Peněženka

Bez kvalitní peněženky se jednoduše neobejdete. Kdybychom měli poradit jednou větou, řekneme: zvolte koženou, vydrží vám léta. Pokud kůže není váš styl, jako alternativa se nabízí nylonová.

Zvažte, co všechno potřebujete pravidelně nosit, a vyberte peněženku, která pojme všechno

: hotovost, několik kreditních karet, osobní doklady a možná i pár vizitek. Pokud dáváte přednost nošení hotovosti, zvažte sponu na peníze . Součástí některých spon na peníze je i držák na karty.

Kravata

Kravata je nutnost i příležitost vyjádřit vaši osobnost. Jak vybrat tu správnou?

 • Dejte si pozor na správnou délku a šířku. Víte, že by se konec měl dotýkat spony opasku, ale ne ji přesahovat? Šířka kravaty se mění v závislosti na módě, univerzální průměr je okolo 8 cm.
 • Neexistuje univerzální barva. Základem pánského šatníku by měla být alespoň tmavě modrá a tmavě červená kravata.
 • Vzor na kravatě by neměl být přítomný na zbytku oblečení. Pokud si nejste jistý volbou, použijte jednobarevnou kravatu, kterou určitě nic nezkazíte.
 • Čím větší počet kravat vlastníte, tím lépe. Ale buďte opatrný při výběru, protože je důležité vyhnout se lacinému vzhledu, kterému nepomůže ani spárování s drahou košilí a na míru šitým oblekem.

Sluneční brýle

Dobře vybrané sluneční brýle neslouží jen k ochraně vašeho zraku. Dokonale doplňují váš vzhled. A jaké vybrat? Hledejte brýle, které doplní tón vaší pokožky a očí.

 • Pokud máte teplý tón pleti a hnědé oči, zlaté kovové obroučky a plastové rámy v barvě želvoviny nebo červené vám budou sedět.
 • Pokud máte pleť chladnějšího tónu nebo modré oči, budou pro vás ideální stříbrné kovové obroučky a černé nebo modré plastové.

Zvolte obroučky, které dobře sedí a jsou stejně široké jako váš obličej. Pokud jde o tvar, hledejte brýle, které jsou v kontrastu s tvarem vaší tváře. Například pokud máte hranatou bradu a široké čelo, zvolte brýle, které mají zaoblené hrany.

Hodinky

Správně zvolené hodinky jsou součást vaší osobnosti. Najděte takové, které vyhovují vašemu životnímu stylu a rozpočtu. Kvalitní hodinky jsou jednou věcí v životě, které dokonale obstojí ve zkoušce času, nicméně i i cenově dostupné hodinky jsou dnes stylovým pánským doplňkem.

Můžete si vybrat z kožených, zlatých, nebo stříbrných řemínků, nebo zvolit moderní nerezovou ocel či platinu. Poslední dvě možnosti jsou odolnější a vynikají nositeli industriálním vzhledem, který se hodí k téměř jakémukoliv outfitu.

Manžetové knoflíčky

Manžetové knoflíčky charakterizují dobře oblečeného muže. Pravidla výběru jsou jednoduchá.

 1. Na pracovní schůzky a obchodní jednání volte matné knoflíčky v tmavých barvách.
 2. Na společenské oslavy se hodí nápadné knoflíčky, lesklé a pestrobarevné.
 3. Manžetové knoflíky si vybírejte vždy i podle doplňků. Pokud například nosíte světlé (například stříbrné) hodinky, knoflíčky by měly být ve stejném stylu a barvě.

waiting...