Skladovací boxy(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Skladovací boxy(0)

Úložné krabice

Úložné krabice jsou ideálními pomocníky v případech, kdy chceme dát věcem nějaký řád. V domácnosti tak jistě najdou své místo a my už nebudeme muset věci cpát do skříní nebo šuplíků, kde budou stejně na obtíž. Hlavní předností úložných krabic je jejich velikost a pak také vzhled. Díky jejich modernímu designu není nutné je ukrývat z dosahu očí. Nemusíme je nikam schovávat, klidně mohou zůstat uloženy na skříni, být na��tosovány do komínku vedle skřín��, zasunuty pod postelí, nebo umístěny do speciální otevřených skříněk. Stanou se součástí interiéru a mohou podtrhnout i jeho styl.

Úložné krabice

Odpradávna si lidé zařizovali své obydlí kousky, které byly zpočátku především funkční. V průběhu staletí se dřevěné bedny a úložné krabice staly nejčastěj��ím kusem nábytku v domě. Časem se jednoduché úložné krabice vyvinuly do různých stylů a byly modifikovány na různá použití: krabice na nástroje, na šperky, na peřiny ... Úložné truhly a krabice se staly nejužitečnějšími a nejuniverzálnějšími kousky historie nábytku. Už před 3000 lety Egypťané vyvinuli pokročilé metody pro zhotovení krabic a dřevěných beden, včetně jejich obřadních a pohřebních sarkofágů s neuvěřitelnými řezbářskými výtvory, pozlacených a vykládaných drahokamy. Dokonce i nejchudší Egypťané používali úložné krabice pro uchovávání věcí.

Skladování v truhlách se tak opravdu rozmohlo ve středověku, kdy bohatí šlechtici vlastnili doslova stovky a stovky dřevěných truhlic a krabic, jak jsme za dozvěděli z jejich posledních vůlí. Sloužily i jako nábytek i jako úložný prostor na nářadí, zbraně, stejně jako na uchování čistého a suchého oblečení. Mohly být použity i jako úložná místa na potraviny.

Úložné krabice dnes

Úložné boxy a krabice najdou využití nejen v kancelářích a obchodech, kde do nich uložíte hlavně dokumenty a jiné kancelářské zboží, ale také u vás doma. V dětském pokoji do nich uložíte hračky, v kuchyni koření, sušenky, čaj nebo kávu a na chodbě či v šatně sezónní módní doplňky jako čepice, šály, rukavice nebo plavky. Do otevřených boxů poskládáte také ponožky nebo spodní prádlo. A když se pořádně zamyslíte, jistě vás napadne ještě tisíc dalších věcí, které by se daly do krabic schovat.

Nejčastěji se k výrobě používá polypropylen, který je průhledný, neprůhledný, s různými barevnými odstíny, nebo imituje ratan, kožený vzhled či bambus. Výhodou plastu je snadná údržba a vysoká odolnost. Boxy se vyrábí také z plechu, dřeva, látky, papíru, proutí nebo lakované mořské trávy. Plastové boxy jsou prakticky nezničitelné a jednoduché na údržbu. Krabice mají různou velikost i tvar. Najdete malé boxy s délkou pod 20 cm, ale i velké s délkou kolem 80 cm a objemem 100 litrů, do kterých uložíte rozměrné sportovní potřeby. Tvar bývá obdélníkový, čtvercový, kulatý i jiný. Podle tvaru a sklonu stěn jsou některé boxy stohovatelné tím, že je zasunete do sebe, když jsou prázdné. Pokud se nejedná o sadu boxů různé velikosti, tak krabice s kolmými stěnami stohovatelné nejsou.

Krom tvaru a velikosti se úložné krabice rozlišují podle systému uzavření. Koupíte krabice bez víka, s běžným nacvakávacím, pantovým, nacvakávacím s pojistkami, dvoudílným nebo třeba nasouvacím víkem. To najdete hlavně u plechových boxů. Do krabic nepatří těžké předměty a velké množství knih. Dodržujte výrobcem uvedenou nosnost. Některé boxy mají kolečka pro snadnější přesouvání, většinou jsou však konstruovány na lehčí předměty a osička koleček bývá plastová. Dbejte tedy na jejich nosnost a zbytečně je nepřetěžujte. Pokud přesto chcete boxy maximálně zatížit, uložte je na místo, odkud je nebudete muset zvedat a přemisťovat. Úložné boxy se prodávají samostatně i v sadách, které většinou obsahují několik velikostních variant.

Kde úložné krabice využijete?

Krabice s víkem uložíte na polici u stěny, kde budou tvořit dominantní prvek místnosti, pod postel, pod sedací i úložný nábytek, pod stoly, do poliček, do skříně i do atypických výklenků v interiéru. Využijete je v obytných místnostech, ale i v komoře, na půdě, ve sklepě, v garáži nebo v zahradním domku.

Nízké krabice jsou ideální pro úschovu věcí pod postel. V případě, že už nemůžete vystát vitríny a otevřené poličky, které jsou přeplněné drobnostmi, vyřešte to rychle, elegantně a na stálo. Ukryjte je do boxů a získáte stylový doplněk. Úložné krabice mohou skvěle fungovat i jako organizéry do šatníků. V tomto případě jsou dobrým pomocníkem plastové boxy, nejlépe přehledné, do který se vejdou například boty. Lze do nich uložit spodní prádlo, ponožky, šátky nebo jiné drobnosti. Díky úložným krabicím víte i z malého šatníku vytěžit maximum. Některé boxy se prodávají spolu s otevřenými skříňkami, do kterých se jednoduše zasunou. Výhodou je, že pokud vás přestanou bavit, vyměníte boxy za nové a hned máte nový kus nábytku. Interiér snadno sladíte použitím sady úložných boxů v jednotném designu.

Pokud máte průhledné krabice, tak hned víte, co v nich je, aniž byste je museli otvírat. Jak to však udělat u zavřených neprůhledných boxů? Pokud nemají popisové pole, na které si obsah krabice napíšete, tak si ho vytvořte pomocí tabulové nebo popisovatelné barvy či folie.

Dřevěné a plechové boxy můžete popsat barvou určenou na daný materiál, a to buď od ruky, nebo pomocí vytvořené šablony. Takový nápis už však jen těžko změníte. Krabice označíte i pomocí samolepicích cedulek.

Klingel vám přináší široký výběr úložných boxů, šperkovnic a organizérů, které vám přinesou systém do vašeho života. Romantické duše zajisté potěší sada krabic ve vintage vzhledu, nebo ve tvaru srdce.

Věnujte chvilku naší skvělé nabídce a zorganizujte si váš domov úložnými krabicemi od Klingel.


waiting...