• více než 20.000 produktů online
 • bezpečný nákup
 • móda pro každý typ postavy
Skladovací boxy(8)
Seřadit podle:
Filtrovat podle:

Kategorie

Filtrovat & třídit

 • Seřadit podle:
  Nejprodávanější
 • Příbuzné barvy
 • Typ produktu
 • Značka
 • Cena
 • Délka (cm)
 • Vnitřní materiál

Seřadit podle

Skladovací boxy(8)

Úložné krabice

Úložné krabice jsou ideálními pomocníky v případech, kdy chceme dát věcem nějaký řád. V domácnosti tak jistě najdou své místo a my už nebudeme muset věci cpát do skříní nebo šuplíků, kde budou stejně na obtíž. Hlavní předností úložných krabic je jejich velikost a pak také vzhled. Díky jejich modernímu designu není nutné je ukrývat z dosahu očí. Nemusíme je nikam schovávat, klidně mohou zůstat uloženy na skříni, být naštosovány do komínku vedle skříně, zasunuty pod postelí, nebo umístěny do speciální otevřených skříněk. Stanou se součástí interiéru a mohou podtrhnout i jeho styl.

Úložné krabice

Odpradávna si lidé zařizovali své obydlí kousky, které byly zpočátku především funkční. V průběhu staletí se dřevěné bedny a úložné krabice staly nejčastějším kusem nábytku v domě. Časem se jednoduché úložné krabice vyvinuly do různých stylů a byly modifikovány na různá použití: krabice na nástroje, na šperky, na peřiny ... Úložné truhly a krabice se staly nejužitečnějšími a nejuniverzálnějšími kousky historie nábytku. Už před 3000 lety Egypťané vyvinuli pokročilé metody pro zhotovení krabic a dřevěných beden, včetně jejich obřadních a pohřebních sarkofágů s neuvěřitelnými řezbářskými výtvory, pozlacených a vykládaných drahokamy. Dokonce i nejchudší Egypťané používali úložné krabice pro uchovávání věcí.

Skladování v truhlách se tak opravdu rozmohlo ve středověku, kdy bohatí šlechtici vlastnili doslova stovky a stovky dřevěných truhlic a krabic, jak jsme za dozvěděli z jejich posledních vůlí. Sloužily i jako nábytek i jako úložný prostor na nářadí, zbraně, stejně jako na uchování čistého a suchého oblečení. Mohly být použity i jako úložná místa na potraviny.

Úložné krabice dnes

Úložné boxy a krabice najdou využití nejen v kancelářích a obchodech, kde do nich uložíte hlavně dokumenty a jiné kancelářské zboží, ale také u vás doma. V dětském pokoji do nich uložíte hračky, v kuchyni koření, sušenky, čaj nebo kávu a na chodbě či v šatně sezónní módní doplňky jako čepice, šály, rukavice nebo plavky. Do otevřených boxů poskládáte také ponožky nebo spodní prádlo. A když se pořádně zamyslíte, jistě vás napadne ještě tisíc dalších věcí, které by se daly do krabic schovat.

Nejčastěji se k výrobě používá polypropylen, který je průhledný, neprůhledný, s různými barevnými odstíny, nebo imituje ratan, kožený vzhled či bambus. Výhodou plastu je snadná údržba a vysoká odolnost. Boxy se vyrábí také z plechu, dřeva, látky, papíru, proutí nebo lakované mořské trávy. Plastové boxy jsou prakticky nezničitelné a jednoduché na údržbu. Krabice mají různou velikost i tvar. Najdete malé boxy s délkou pod 20 cm, ale i velké s délkou kolem 80 cm a objemem 100 litrů, do kterých uložíte rozměrné sportovní potřeby. Tvar bývá obdélníkový, čtvercový, kulatý i jiný. Podle tvaru a sklonu stěn jsou některé boxy stohovatelné tím, že je zasunete do sebe, když jsou prázdné. Pokud se nejedná o sadu boxů různé velikosti, tak krabice s kolmými stěnami stohovatelné nejsou.

Krom tvaru a velikosti se úložné krabice rozlišují podle systému uzavření. Koupíte krabice bez víka, s běžným nacvakávacím, pantovým, nacvakávacím s pojistkami, dvoudílným nebo třeba nasouvacím víkem. To najdete hlavně u plechových boxů. Do krabic nepatří těžké předměty a velké množství knih. Dodržujte výrobcem uvedenou nosnost. Některé boxy mají kolečka pro snadnější přesouvání, většinou jsou však konstruovány na lehčí předměty a osička koleček bývá plastová. Dbejte tedy na jejich nosnost a zbytečně je nepřetěžujte. Pokud přesto chcete boxy maximálně zatížit, uložte je na místo, odkud je nebudete muset zvedat a přemisťovat. Úložné boxy se prodávají samostatně i v sadách, které většinou obsahují několik velikostních variant.

Kde úložné krabice využijete?

Krabice s víkem uložíte na polici u stěny, kde budou tvořit dominantní prvek místnosti, pod postel, pod sedací i úložný nábytek, pod stoly, do poliček, do skříně i do atypických výklenků v interiéru. Využijete je v obytných místnostech, ale i v komoře, na půdě, ve sklepě, v garáži nebo v zahradním domku.

Nízké krabice jsou ideální pro úschovu věcí pod postel. V případě, že už nemůžete vystát vitríny a otevřené poličky, které jsou přeplněné drobnostmi, vyřešte to rychle, elegantně a na stálo. Ukryjte je do boxů a získáte stylový doplněk. Úložné krabice mohou skvěle fungovat i jako organizéry do šatníků. V tomto případě jsou dobrým pomocníkem plastové boxy, nejlépe přehledné, do který se vejdou například boty. Lze do nich uložit spodní prádlo, ponožky, šátky nebo jiné drobnosti. Díky úložným krabicím víte i z malého šatníku vytěžit maximum. Některé boxy se prodávají spolu s otevřenými skříňkami, do kterých se jednoduše zasunou. Výhodou je, že pokud vás přestanou bavit, vyměníte boxy za nové a hned máte nový kus nábytku. Interiér snadno sladíte použitím sady úložných boxů v jednotném designu.

Pokud máte průhledné krabice, tak hned víte, co v nich je, aniž byste je museli otvírat. Jak to však udělat u zavřených neprůhledných boxů? Pokud nemají popisové pole, na které si obsah krabice napíšete, tak si ho vytvořte pomocí tabulové nebo popisovatelné barvy či folie.

Dřevěné a plechové boxy můžete popsat barvou určenou na daný materiál, a to buď od ruky, nebo pomocí vytvořené šablony. Takový nápis už však jen těžko změníte. Krabice označíte i pomocí samolepicích cedulek.

Klingel vám přináší široký výběr úložných boxů, šperkovnic a organizérů, které vám přinesou systém do vašeho života. Romantické duše zajisté potěší sada krabic ve vintage vzhledu, nebo ve tvaru srdce.

Věnujte chvilku naší skvělé nabídce a zorganizujte si váš domov úložnými krabicemi od Klingel.


waiting...

250 Kč uvítací sleva¹

Bezplatné přihlášení¹

 • Aktuální módní trendy
 • Exkluzivní slevy
 • Atraktivní akce a soutěže
 • Profesionální poradenství

Bezplatné přihlášení¹

Pole označená * jsou povinná. Poskytnutí ostatních údajů je dobrovolné a lze je kdykoliv změnit.
KONTAKTY
546 605 000* *Jsme tu pro Vás Po - Pá 8.00-18.00, So 8.00-13.00
BEZPEČNÁ PLATBA
 • Dobírka
 • Visa
 • Mastercard
SLEDUJTE NÁS
všechny ceny jsou včetně DPH Poštovné a balné ve výši 139,- Kč platíte při jedné objednávce pouze jednou