Pletené šaty(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Pletené šaty(0)

Pletené šaty

Pletené šaty v posledních letech dobývají svět. V šatníku je má čím dál víc dám, na ulici je v nich potkáte stále více a více. Pletené šaty jsou zatraceně sexy. Jenže nosit pletené šaty tak, abyste v nich vypadala skutečně dobře třeba vědět. Pokud zvolíte správný střih, barvu i doplňky, budete v nich vypadat jako Bohyně. Jestliže se vám to nepovede, budete vypadat jak ve vytahaném svetru.

Pletené šaty

Pletené oblečení je tu pro nás už velmi dávno. Tak velmi ho potřebujeme právě v zimních měsících. Ano může driftovat do a ven z módy, a to často i dělá. Nicméně i tak pokračuje v transformaci vintage stylů, nebo módy dávno odložené na smetiště času. Stačí se podívat na nedávnou módu zimních svetříků a pletených šatů, kterým jsme se klaněli i před mnoha lety a hned budete vědět, co máme na mysli. Pletení je jednou z nejstarších forem zhotovování oblečení. Ruční pletení se z nezbytnosti transformovalo do řemeslné podoby. Industrializace techniky umožnila pletení stát se součástí historie samotné módy.

Tak roztočte s námi stroj času, a rozpleťme spolu spletitou historii pletených šatů

Pletení se nejprve používá k výrobě ponožek a punčoch. Nejčasnější formy pleteného oblečení byly nalezeny v Egyptě (od 3. - 5. století) a víme, že metoda vznikla na Středním východě. Tato dovednost se dostala do Evropy přes vlněné obchodní cesty a díky Nomádem z 5. století. V Evropě byly arabští pletaři zaměstnáni na královských dvorech. Po celé Evropě vznikají regionální variace pletařských stylů. V Německu a Rakousku tvoří uzlíky a copy, v Nizozemsku jsou známé reverzní očka. Cech pletařů působí v Paříži od r. 1268. Pletené šaty na každý den jsou v Evropě podomácku zhotovovány od 14. století. Pletení se stává populárním ve Skandinávii a Velké Británii. Rybáři si pletli vlastní oblečení, protože už měli dovednosti z pletení sítí. Je to jen nedávná historie, která vypěstovala obraz pletení jako ženské aktivity. Ti, kteří žili na výšinách a na ostrovech Skotska si pletením vydělávali. Některé techniky vzorů mají svůj původ ve Skotsku, například vzor z ostrova Fair, nebo vzor Argyle. Modely pletených šatů jsou ale ovlivněny Blízkým východem. Na Shetlandských ostrovech je měkká vlna místních ovcí ideální na pletení a pletařský průmysl existuje dodnes. Shetland vyváží jemné pletené oděvy do celé Evropy.

Pletené šaty získávají na popularitě

Popularita m��dních časopisů 19.století po celé Evropě rostla díky propagaci nových vzorů a modelů pletených oděvů. Konzumentem je hlavně tvořící se střední třída. Ženy si pletou své vlastní šaty, kojenecké oblečení, spodničky. První časopis o pletení je publikován v Anglii a tento nápad se šíří Evropou během celého století. V časném 20.století se pletené oblečení stává stále módnější záležitostí. Pletené vlněné oděvy a úpletové nebo hedvábné pleteniny se staly populární volbou pro novou módu. Dámy jsou více fyzicky aktivní a sportovní casual styl je vnímán jako funkční a elegantní. Chanel získává výhradní práva k pletenému materiálu od Eugena Rodiera. Jednoduché, pletené, pouzdrové šaty se stali její obchodní známkou a vrcholem elegance moderní módy. Chanel navrhuje v tomto období i pletené plážové oblečení a divadelní kostýmy. Haute-couture návrháři vyvolaly novou posedlost pleteným oblečením a doporučují, aby se něco, co se považuje za teplé a praktické stalo něčím elegantním, šik, komerčním a módním. Nová moderna odráží nový uspěchaný svět, kde tělo vyžaduje komfort, pohodlí a svobodu.

Používané materiály, nové střihy a slavní návrháři

Umělá viskóza a vlákna umělého hedvábí začínají vstupovat do pletené módy a textilií. Popularita pletených šatů a oděvů se infiltruje do mainstream módy. Přiléhavé pletené šaty a svetry se stávají žádanými a módními. Rukávy jsou krátké a nabírané, nebo dlouhé a úzké. Emilio Pucci navrhuje pletené šaty pro americký trh od roku 1948. Modely jsou praktické a moderní. Italská pletená móda se stává módní volbou Trendsetter a filmových hvězd. Je elegantní, stylová, ale ne příliš úzkostlivá. Mary Quant uvádí na trh mini-šaty a řadu pletených šatů v linii A. V polovině 60. let se pletené šaty Missoni stávají populárními, jejich ochrannou známkou je cik-cak vzor a barevný vzhled. V pozdních 70. letech pankáči párají pletené oblečení, aby zpochybnili styl a módu. Raději ničit jak tvořit je filozofie punkové módy. V 80-tých letech popularita pletených šatů klesá, zejména mezi mladými lidmi. Považují se za staromódní. Pletené věci jsou cenově dostupné a masově vyráběné. 90. léta jsou ovlivněny rozpáráním punkovou módou 70.let. Androgínní nádech pletené módy je vrcholem stylu. A jsme v současnosti. Ruční práce se znovu stávají populárními. Je snadnější přístup k exotickým přízím a materiálům, zejména prostřednictvím internetu. Ručně vyráběné modely se prodávají mezinárodně, za prémiovou cenu, zatímco masově vyráběné pletené oblečení víte získat za stále příznivější ceny.

Pletené šaty a Klingel

Paola, Laura Kent, Amy Vermont, Miamoda a M.collection to jsou návrháři, kteří pro vás vysnili, nakreslili a vytvořili úžasnou kolekci pletených šatů, ve kterých zaručeně zazáříte. Vyberte si ty, které vás osloví na první pohled, neboť právě ty podtrhnou vaši osobnost a styl.


waiting...