• více než 20.000 produktů online
 • bezpečný nákup
 • móda pro každý typ postavy

Pletené šaty

Pletené šaty v posledních letech dobývají svět. V šatníku je má čím dál víc dám, na ulici je v nich potkáte stále více a více. Pletené šaty jsou zatraceně sexy. Jenže nosit pletené šaty tak, abyste v nich vypadala skutečně dobře třeba vědět. Pokud zvolíte správný střih, barvu i doplňky, budete v nich vypadat jako Bohyně. Jestliže se vám to nepovede, budete vypadat jak ve vytahaném svetru.

Pletené šaty(28)
Seřadit podle:
Filtrovat podle:

Kategorie

Filtrovat & třídit

 • Seřadit podle:
  Nejprodávanější
 • Velikost
 • Příbuzné barvy
 • Značka
 • Materiál
 • Cena
 • Délka rukávů
 • Délka
 • Design
 • Styl
 • Výstřih

Seřadit podle

Pletené šaty(28)

Pletené šaty

Pletené oblečení je tu pro nás už velmi dávno. Tak velmi ho potřebujeme právě v zimních měsících. Ano může driftovat do a ven z módy, a to často i dělá. Nicméně i tak pokračuje v transformaci vintage stylů, nebo módy dávno odložené na smetiště času. Stačí se podívat na nedávnou módu zimních svetříků a pletených šatů, kterým jsme se klaněli i před mnoha lety a hned budete vědět, co máme na mysli. Pletení je jednou z nejstarších forem zhotovování oblečení. Ruční pletení se z nezbytnosti transformovalo do řemeslné podoby. Industrializace techniky umožnila pletení stát se součástí historie samotné módy.

Tak roztočte s námi stroj času, a rozpleťme spolu spletitou historii pletených šatů

Pletení se nejprve používá k výrobě ponožek a punčoch. Nejčasnější formy pleteného oblečení byly nalezeny v Egyptě (od 3. - 5. století) a víme, že metoda vznikla na Středním východě. Tato dovednost se dostala do Evropy přes vlněné obchodní cesty a díky Nomádem z 5. století. V Evropě byly arabští pletaři zaměstnáni na královských dvorech. Po celé Evropě vznikají regionální variace pletařských stylů. V Německu a Rakousku tvoří uzlíky a copy, v Nizozemsku jsou známé reverzní očka. Cech pletařů působí v Paříži od r. 1268. Pletené šaty na každý den jsou v Evropě podomácku zhotovovány od 14. století. Pletení se stává populárním ve Skandinávii a Velké Británii. Rybáři si pletli vlastní oblečení, protože už měli dovednosti z pletení sítí. Je to jen nedávná historie, která vypěstovala obraz pletení jako ženské aktivity. Ti, kteří žili na výšinách a na ostrovech Skotska si pletením vydělávali. Některé techniky vzorů mají svůj původ ve Skotsku, například vzor z ostrova Fair, nebo vzor Argyle. Modely pletených šatů jsou ale ovlivněny Blízkým východem. Na Shetlandských ostrovech je měkká vlna místních ovcí ideální na pletení a pletařský průmysl existuje dodnes. Shetland vyváží jemné pletené oděvy do celé Evropy.

Pletené šaty získávají na popularitě

Popularita módních časopisů 19.století po celé Evropě rostla díky propagaci nových vzorů a modelů pletených oděvů. Konzumentem je hlavně tvořící se střední třída. Ženy si pletou své vlastní šaty, kojenecké oblečení, spodničky. První časopis o pletení je publikován v Anglii a tento nápad se šíří Evropou během celého století. V časném 20.století se pletené oblečení stává stále módnější záležitostí. Pletené vlněné oděvy a úpletové nebo hedvábné pleteniny se staly populární volbou pro novou módu. Dámy jsou více fyzicky aktivní a sportovní casual styl je vnímán jako funkční a elegantní. Chanel získává výhradní práva k pletenému materiálu od Eugena Rodiera. Jednoduché, pletené, pouzdrové šaty se stali její obchodní známkou a vrcholem elegance moderní módy. Chanel navrhuje v tomto období i pletené plážové oblečení a divadelní kostýmy. Haute-couture návrháři vyvolaly novou posedlost pleteným oblečením a doporučují, aby se něco, co se považuje za teplé a praktické stalo něčím elegantním, šik, komerčním a módním. Nová moderna odráží nový uspěchaný svět, kde tělo vyžaduje komfort, pohodlí a svobodu.

Používané materiály, nové střihy a slavní návrháři

Umělá viskóza a vlákna umělého hedvábí začínají vstupovat do pletené módy a textilií. Popularita pletených šatů a oděvů se infiltruje do mainstream módy. Přiléhavé pletené šaty a svetry se stávají žádanými a módními. Rukávy jsou krátké a nabírané, nebo dlouhé a úzké. Emilio Pucci navrhuje pletené šaty pro americký trh od roku 1948. Modely jsou praktické a moderní. Italská pletená móda se stává módní volbou Trendsetter a filmových hvězd. Je elegantní, stylová, ale ne příliš úzkostlivá. Mary Quant uvádí na trh mini-šaty a řadu pletených šatů v linii A. V polovině 60. let se pletené šaty Missoni stávají populárními, jejich ochrannou známkou je cik-cak vzor a barevný vzhled. V pozdních 70. letech pankáči párají pletené oblečení, aby zpochybnili styl a módu. Raději ničit jak tvořit je filozofie punkové módy. V 80-tých letech popularita pletených šatů klesá, zejména mezi mladými lidmi. Považují se za staromódní. Pletené věci jsou cenově dostupné a masově vyráběné. 90. léta jsou ovlivněny rozpáráním punkovou módou 70.let. Androgínní nádech pletené módy je vrcholem stylu. A jsme v současnosti. Ruční práce se znovu stávají populárními. Je snadnější přístup k exotickým přízím a materiálům, zejména prostřednictvím internetu. Ručně vyráběné modely se prodávají mezinárodně, za prémiovou cenu, zatímco masově vyráběné pletené oblečení víte získat za stále příznivější ceny.

Pletené šaty a Klingel

Paola, Laura Kent, Amy Vermont, Miamoda a M.collection to jsou návrháři, kteří pro vás vysnili, nakreslili a vytvořili úžasnou kolekci pletených šatů, ve kterých zaručeně zazáříte. Vyberte si ty, které vás osloví na první pohled, neboť právě ty podtrhnou vaši osobnost a styl.


waiting...

250 Kč uvítací sleva¹

Bezplatné přihlášení¹

 • Aktuální módní trendy
 • Exkluzivní slevy
 • Atraktivní akce a soutěže
 • Profesionální poradenství

Bezplatné přihlášení¹

Pole označená * jsou povinná. Poskytnutí ostatních údajů je dobrovolné a lze je kdykoliv změnit.
KONTAKTY
546 605 000* *Jsme tu pro Vás Po - Pá 8.00-18.00, So 8.00-13.00
BEZPEČNÁ PLATBA
 • Dobírka
 • Visa
 • Mastercard
SLEDUJTE NÁS
všechny ceny jsou včetně DPH Poštovné a balné ve výši 139,- Kč platíte při jedné objednávce pouze jednou