Látkové kalhoty(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Látkové kalhoty(0)

Pánské plátěné kalhoty

Pánské plátěné kalhoty v sobě ukrývají velmi příjemnou variantu elegantního oblečení (zejména v podobě bavlněných chinos). Dobře plní i účel sportovního oblečení. Výrobci nabízejí varianty s kapsami na stranách kalhot, odepínatelné nohavice a v závislosti na účelu použití je možné vybírat i materiály. Elegantní plátěné kalhoty jsou nadčasovým kouskem, a pokud si je zakoupíte tmavomodré nebo béžové, nic tím nezkazíte. Nicméně módní trendy upřednostňují pastelové barvy, které navíc vypadají svěže.

Pánské plátěné kalhoty

Lněné kořeny jsou luxusní a drahé. Plátěné látky byly tkané již před osmi tisíci let - sloužily na mumifikaci faraónů Egypta a jako jemné prostěradla pro vládce království.

Len zanechal stopu v pánském odívání na přelomu 20. století, kdy se objevily domácí obleky z plátna. V té době se tyto typy oblečení šili z tvídu a flanelu. Tyto tkaniny byly vyráběny z vlny, která byla příliš těžká na nošení v létě. Plátno bylo zkoušeno a testováno krejčími a stalo se nezbytnou součástí pánského oblečení pro teplé období.

A od té doby se naši styloví předkové více neohlíželi a přijali plátno za své. Jednotlivé barvy reprezentovali společenské třídy: hnědá a námořnická modrá dělníků - skryli nečistotu a špínu, zářivá bílá a béžová bohatých aristokratů. Ale bylo to až po druhé světové voje, když pánové plátno považují za každodenní módní tkaninu a nezbytnou součást jejich letní garderoby.

Proč je lněné plátno tak nákladné?

Stejně jako kašmír, cena lnu je zvýšená kvůli pracným procesem při jeho výrobě. Přidejte k tomu skutečnost, že povětrnostní podmínky mohou ovlivnit kvalitu úrody, a máte další faktor, který může vystřelit cenu této tkaniny ještě vyšší.

Nejlepší a nejdelší vlákna mají tendenci být ze lnu, který je ručně sbírán, a má odstraněny semena. Pak jsou zaváděny bakterie do stonky, aby se rozložil pektin, který shlukuje vlákna. Tento proces je nazýván "máčení" a může trvat nějakou dobu pokud se provádí organicky.

Poté následuje proces "vytloukání", obvykle v období srpen - prosinec. Tato metoda zahrnuje dvě kovové válečky na drcení stonky, čímž se odstraní dřevnaté části. Pak se vlákna češou, pro výrobu zůstávají jen ty nejdelší a nejjemnější. Někteří výrobci používají strojní zařízení na urychlení procesu, ale je známo že to snižuje výnos a kvalitu vlákna.

Len je dědečkem všech přírodních vláken a skvělého smart casual oblečení. Samozřejmě, krčí se, ale to je součást jeho charakteru, naučme se jeho "vrásky" milovat. Pokud je nutné žehlit plátěné kalhoty, vždy je žehlete naruby. Plátěné kalhoty jsou také skvělý způsob jak dostat barvu do vašeho šatníku, takže se nebojte experimentovat s různými odstíny. Pokud máte přece obavu ze zářivých barev držte se mono barev, jako je černá, modrá, béžová a bílá. Nikdy nenoste těsné plátěné kalhoty, vyberte si raději o číslo větší než potřebujete. Kombinujte své plátěné kalhoty s denimem a jste v trendu. A svůj trendy vzhled ještě završte slunečními brýlemi.

Když kupujete své první plátěné kalhoty, krémová nebo béžová je nejvíce flexibilní, pokud jde o to, kde se dá nosit - od kanceláře až po grilovačku. Třeba jen přizpůsobit košili a boty. S tmavě modrou košilí a koženými mokasínami jsou vaše plátěné kalhoty skvělé pro každodenní stres a s mokasínami pop barev a pólo tričkem pro příjemný odpolední drink s vaší přítelkyní. Nebo se ve vašich plátěných kalhotách vyberte na pláž a ciťte mořský vánek na nohou. Hnědé plátěné kalhoty zvýrazní přirozené tóny lněného plátna a když je zkombinujete s košilí v pastelově zelené, oranžové nebo růžové barvě - zrodil se gentleman.

Pánské plátěné kalhoty versus bavlněné

Chladivost - plátěné kalhoty jsou vysoce prodyšné, mnohem více než bavlněné.

Absorpce - plátěné kalhoty mají vysokou intenzitu absorpce vlhkosti, což je činí ideálními pro horké a vlhké podnebí. Materiál je hypoalergenní, což znamená, že je méně pravděpodobné, že pot naruší vlákna.V kombinaci s nedostatkem elasticity schopnost rychle absorbovat a odvádět vlhkost z těla je zodpovědná za snadnost, s níž se vaše plátěné kalhoty pokrčí.

Odolnost a trvanlivost - jelikož plátěné kalhoty jsou o 30 procent silnější než bavlněné, jejich hlavní výhodou je jejich trvanlivost. Ačkoli zbrusu nové bavlněné kalhoty budou na dotek hladší a hedvábnější, plátěné kalhoty začnou být opravdu těmi pravými asi po třech až pěti letech nošení.Mají tendenci stát se měkčími a lesklejšími po každém praní, zatímco bavlna se chová právě opačně. Lněná vlákna se nenatahují a jsou odolné vůči poškození otěrem.

Jak najít kvalitní pánské plátěné kalhoty

Vzhledem k tomu, že nové lněné plátno je poměrně tuhé na dotek, určit jeho kvalitu před nákupem může být obtížné. Ve skutečnosti neexistují žádné tvrdé a rychlé pravidla pro identifikaci vynikajícího lněného plátna, takže častěji než ne, prostě musíte věřit integritě značky, kterou kupujete.

Ale obecné pravidlo, se kterým si můžete být jisti, je že lněné plátno tkané v italských manufakturách bude v nejvyšší kvalitě, s ohledem na italskou historii a úroveň odborných znalostí v práci s jemnými a delikátními přízemi.

Jak pečovat o pánské plátěné kalhoty

Péče o vaše plátěné kalhoty, vzhledem k charakteru materiálu, bude velmi jednoduchá.Vyhýbejte se čistírně, pokud jen vaše kalhoty nejsou nějak extrémně zašpiněné - prostě to není nutné pro textilii, která tak komfortně převezme vlhkost. Chemikálie zapojeny do procesu chemického čištění jí zaručeně neudělají laskavost.Vlažné ruční praní nebo praní v pračce je nejlepší způsob jak vyčistit vaše plátěné kalhoty. Pak je jednoduše zavěste uschnout. Lehké přežehlení, dokud jsou ještě vlhké, je naprosto přijatelné v případě, že jsou vaše kalhoty velmi pokrčené, ale v případě současných moderních směsí to bude vzácný případ.

Len, ačkoli je často zatracován pro svůj přirozeně mačkaný vzhled, je jedinečnou textilií do teplého počasí a je až příliš často přehlížen. Pastelové nebo neutrální tóny lnu propůjčí pánům bez jakékoliv námahy rafinovaný letní vzhled pro jakoukoliv příležitost.

Pánské plátěné kalhoty jsou klíčovým kouskem, který nabízí vrcholně sebevědomý kontinentální vzhled. Miřte vysoko na terč kvality a váš šatník se vám za to poděkuje.

Pánové nosili lněné oblečení (někdy nepříliš vhodně) po více než sto let, a to přesto, že někteří trvali na tom, že len je čistě snobská tkanina, která má zůstat v ložnici. Lněné oblečení má tendenci se krčit a to může vyvolat méně luxusní pocit jako například kašmír, ale jeho autenticita ho dělá jasně zásadním pro letní období. Dobře padnoucí pánské plátěné kalhoty přidávají vašemu letnímu vzhledu na trendovosti a nenechají vás ve štychu ani když přijde na styl.

Jste fanouškem plátěných kalhot? Nebo teprve objevujete skutečný přínos této tkaniny? Budete investovat do tohoto plátěného kousku? V každém případě, Klingel se svou skvělou nabídkou pánských plátěných kalhot tady pro vás je 24 hodin denně.


waiting...