Noční prádlo

Kategorie

Pánské noční prádlo - zaručeně pohodlné spaní od KLiNGEL

Nočním prádlo jsou různé druhy oblečení, které se nosí na spaní, ale i v čase před a po spánku. Někdy se místo nočního prádla používají na spaní některé druhy spodního prádla. Neobvyklé není ani spaní bez oblečení. V pyžamu od KLiNGEL se budete na spaní opravdu těšit. Typickým znakem pyžama je, že je tvořeno horním a spodním dílem (na rozdíl od noční košile nebo overalu, které jsou jednodílné). Spodní díl kalhotového střihu je uchycen v pase zpravidla na gumu. Oblečení podobné pyžamům bylo v Indii typickým oblečení pro celodenní nošení. Odtud jej také převzali britští kolonizátoři během jejich přítomnosti v 18. a 19. století. Větší rozšíření pyžam ve světě začalo až na počátku 20. století a to nejdříve pánskými a chlapeckými pyžamy. Do té doby byly jediným rozšířeným typem nočního oblečení noční košile.

Druhy pyžam v našem obchodě

Naše pyžama lze podle vzhledu rozdělit do těchto základních kategorií:

  • tričkové – horní díl je bez límce, přetahuje se přes hlavu, rukávy mohou být dlouhé i krátké, nohavice taktéž dlouhé i krátké (spodní díl jsou tzv. shorty),
  • klasické – kabátek košilového střihu s límcem a zapínáním na knoflíky po celé délce, rukávy dlouhé, kalhoty s dlouhými nohavicemi.

Noční košile – klasika nočního prádla

Charakteristickým znakem noční košile je, že je tvořena jedním kusem oblečení (na rozdíl od pyžama) a obléká se přes hlavu. Noční košile se vyvinuly z dlouhé spodní košile. Ve spodní košili spali dříve muži i ženy, přičemž ženy používaly delší košili, než muži.

Níže uvádíme, co je možno v kategorii pánského nočního prádla nalézt:

  • pánská pyžama – dvoudílné noční prádlo,
  • noční košile – jednodílné noční prádlo, které se obléká přes hlavu,
  • trenky – shorty, které mohou být součástí výše zmíněného pyžama.

Noční prádlo objednejte online u KLiNGEL

Objednejte si pyžamo, noční košili nebo shorty v online obchodě KLiNGEL. Jednou z výhod je také to, že pokud by se Vám náhodou objednané zboží nelíbilo, je možné jej do 14 dnů zdarma zaslat zpět.


waiting...