Košile s krátkými rukávy(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Košile s krátkými rukávy(0)

Pánské košile s krátkým rukávem

Krátký rukáv na pánské košili byl vždy předmětem bouřlivých diskusí. V čem spočívá jeho tajemství? Většina pánů si při pomyšlení na košile automaticky vybaví dlouhé rukávy a krátké rukávy zůstávají mnohokrát zatracované. Ale i pánská košile s krátkým rukávem dokáže vypadat dobře. Záleží na tom kdo a jak si ji oblékne. Pokud budete věnovat pozornost několika detailům, s košilí s krátkým rukávem získáte do vašeho letního šatníku skvělý kousek se širokým využitím.

Pánské košile s krátkým rukávem

Pánská košile s krátkými rukávy je záhada, je Maverick ve světě dlouhých linií a možnost, která může být skvělá nebo vyloženě hrozná. Nic mezitím neexistuje, protože ještě nikdo nikdy nevysolovil větu typu: "Ta Aloha košile s krátkými rukávy je docela pěkný doplněk vašeho celkového outfitu". Pokud se rozhodnete pro košili s krátkým rukávem, pak musí být dobrá a musí fungovat. Pokud to tak bude, všimněte si, že se v kruhu vašich přátel začne vynořovat také pár košil s krátkými rukávy.

Košile s krátkým rukávem je obávanou položkou noviců ve světě pánské módy, ale rovněž veteránů. Ale košile s krátkým rukávem opravdu není strašákem, a je rozhodující pro množství outfitů a měla by být součástí každého pánského šatníku.

Přesto ale existují zásadní klíče k vytažení košile s krátkými rukávy do otevřeného světa. Ale jsou to stejné klíče, jako k čemukoliv jinému: střih, barva, potisk, detaily a silueta.

Pánská košile s krátkým rukávem musí sednout

Módní zabijáci se hlásí k představě, že většina košil se dá obléknout. Není to však zcela tak. Košile s krátkými rukávy má být úzká, ale ne těsná. Švy na ramenou mají sahat přímo nebo mírně pod rameno. Ujistěte se, že ji na krku víte pohodlně zapnout a že knoflíky na hrudi se nechystají odletět, když hýbete rukama. A nejdůležitější je se ujistit, že rukávy téměř těsně přiléhají na rameno, nevlní se ani nevyskakují pod úhlem. Co se týče rukávů, měli by skončit zhruba v polovině bicepsů a umožnit vsunout jeden prst mezi tkaninu a paži.

Najděte svou barvu

Pokud víte, které barvy vám sluší, pak by to mohlo být v pořádku. Zářivě žlutá barva vypadá skvěle na tmavší pokožce, ale bledá pokožka v ní bude vypadat jak nemocná. Bílá a černá funguje dobře téměř u každého, stejně jako námořnická nebo Chambray. Pokud si nejste jisti barvou, požádejte o radu manželku, nebo skvěle se oblékajícího přítele. Bez ohledu na barvu, kterou si vyberete, svou košili s krátkými rukávy budete muset sladit se zbytkem vašeho outfitu. Opět platí, že toto je bod, když černá a bílá pomohou. Hodí se téměř ke všemu, stejně jako denim a většina odstínů khaki. Nechoďte do složitých kombinací, jako je například červená a fialová, dokud jste si nejste jisti v tom, co děláte.

Všímejte si potisk

Potisk může být zrádný a to zvláště u košil s krátkým rukávem, protože tento kousek je méně formální, a teplé počasí láká k experimentování. Pokud právě začínáte s módou, jednoduché řešení je vyhnout se všem vzorem, nebo se držte něčeho jednoduchého jako jsou pruhy nebo kostky. Ale to není všechno. Návrhář každé dobré košile se již ujistil, že barvy potisku jeho košile spolupracují, čili pokud jste věnovali pozornost výběru barvy, tady byste už neměli udělat chybu. Sladění potlačí v pánské módě je již úrovní mistra s černým pásem. Jen si vyberte správné tóny pro vaši pleť a držte se jednobarevných kalhot nebo džínů.

Lámejte si hlavu nad detaily

Při tak složitém kousku jako je košile s krátkými rukávy třeba věnovat pozornost detailům. Nejdůležitějším je typ límce. Ve hře jsou tři typy límců: Button-down límec, Point límec - měkká verze, bez pevných můstků a konvertibilní límec.

Nejjednodušší je nosit košili s Button-down límečkem a poskytuje i nejvíce možností stylizování. Vrchní knoflík můžete nosit vypnutý nebo zapnutý. Zkombinovat košili s krátkým rukávem s kravatou a sakem je tak složité, že se o tom raději ani nebudeme zmiňovat. A ani o tom neuvažujte.

Point límec je typ límce, který je špatně navržen. Vypadá možná lépe s vrchním knoflíkem zapnutým, protože má tendenci létat a rozevírat se, když je vypnutý. Některé typy těchto límců jsou navrženy na nošení rozepnuté, ale obvykle vypadají nedbale.

Konvertibilní límec je to, co vidíte na autentických Aloha košilích - má být nošen nezapnutý. Je to nejméně univerzální a nejméně formální typ, který se obvykle objevuje na košilích s rovným lemem, které se nosí nezastoknutý. Ale má skvělý retro vzhled a znovu se vrací do módy. Objevuje se na předváděcích molech a vrací květinový trend Aloha zpět do relevance (Prada, Saint Laurent).

Skutečný konvertibilní límec postrádá tuhý kus materiálu, který tvoří můstek límce a leží široce a naplocho. Je záležitostí havajských košil a jiných retro trendů. Noste ji na víkendové grilování, ale raději ne v kanceláři.

Další detaily naleznete na krátkých rukávech, které mohou být s manžetou a tím se vyhněte, a v celé řadě kapesních stylů, které jsou do značné míry v pořádku.

Případně zkuste Popover košili s krátkými rukávy. Pro pány, kterým je tento výraz neznámý - Popover styl je rovněž košile s krátkými rukávy, ale knoflíková lišta končí asi v její polovině. Zkrácená lišta dává košili Casual, neformální nádech a perfektně funguje s kraťasy, světlými džínami nebo barevnými Chino kalhotami.

Všímejte si siluetu

Silueta je úzce spjata se střihem, a je to skutečný tvar košile, a jak je její tvar propojen se zbytkem vašeho outfitu.

Nejjednodušší způsob jak vytvořit příjemnou celkovou siluetu, je udržet ostatní kousky vašeho oblečení, jako např. kalhoty, ve stejných proporcích jako vaši košili, což by mělo vytvořit pěkný, dobře integrovaný tvar.

Přestože košile s krátkými rukávy nejsou vhodné pro formální kancelářské prostředí, v neformálním pracovním prostředí tvoří vynikající a individuální alternativu k tradiční verzi s dlouhými rukávy.

V tomto případě se držte konzervativních barev (jako bílá, modrá a růžová) a klasických vzorů, aby to fungovalo esteticky - a pokud to zvládnete, košile s krátkým rukávem může být vaše tajná zbraň pro boj s teplem během léta.


waiting...