Bundy & bluzony

Kategorie

Pánské bundy

Jestliže chcete mít Váš šatník kompletní, určitě by Vám tam neměly chybět pánské bundy. Nebo alespoň jedna, kterou budete moci nosit na různé příležitosti. Pánské bundy jsou v posledních letech totiž opravdu módní hit a najdete je v mnoha stylech a barvách. Pánské bundy jsou opravdu populární, a to u všech možných generací. Nezůstaňte tedy pozadu a i vy si alespoň jednu bundu pořiďte. Ať už zimní či letní, je jen na Vás, jaký styl a provedení bundy zvolíte. Důležitá je hlavně kvalita.

Pánské bundy

Bunda je krátký kabát, který nosí muži i ženy. Kromě obleku, je bunda jedním z nejdůležitějších kusů pánského šatníku. Pokud je střižen a stylizovaný dobře a pokud je vyroben v poměrně neutrální barevné paletě, tento všestranný kus svrchního oblečení je vhodný pro formální i volnočasové aktivity. Existuje nespočet stylů a střihů, ať už více či méně formálních. Zdá se, že pánská bunda má původ v kabátci středověku či rané renesance, více upravené verzi někdejší krátké tuniky, kterou nosili muži z dělnické třídy. Na počátku osmnáctého století se bunda stala standardním pracovním oblečením v zemědělství, ale i v městském prostředí.

Pojem "bunda" převzal postupem času mnohem širší význam. Stal se zastřešujícím pojmem pro sportovní bundy, Harrington bundy, Biker bundy, a dokonce i letecké (Bomber) bundy. Původně zhotovovány z vlny, tvídu a bavlny, aktuální styly však začlenily i nylon, kůži nebo semiš.

Ikona mezi bundami Marlon Brando a Černí rebelové

Nejvíce ikonickým modelem pánského oblečení, jaký kdy existoval je Biker bunda. Celá desetiletí formovala životy následovníků módy a je nošena dodnes jako klasický, nesmrtelný kousek. Je to kultovní model, někdy schopen vyzařovat větší osobitost jako jeho nositel. Biker bunda byla a je symbolem vzpoury, kreativity a rokenrolu, přestože vznikla z mnohem jednodušších a hlavně praktických důvodů. Faktem bylo, že bundy, které motorkáři nosili před rokem 1920, neoslovily širokou veřejnost, dokud v roce 1928 společnost Schott Bros z New Yorku navrhla a vytvořila první koženou bundu se zipem. Pojmenovali ji Perfecto, po designérovém oblíbeném doutníku, a stala se okamžitě hitem a to nejen kvůli vzhledu, ale i díky praktickému designu a houževnatému materiálu.

Uplynulo 25 let a nic podstatného se neudálo až do roku 1953, kdy přišel Marlon Brando a milionům fanoušků se představil ve filmu "The Wild Ones" v roli Johnyho Strablera, vůdce motorkářského klubu Černých rebelů, který nosil bundu Perfecto s reliéfní lebkou a kostmi. Motorkářská bunda se okamžitě dostala do popředí módy, a nebylo to něco jen pro motorkářské gangy, ale pro každého, kdo nechtěl zapadnout do konvenční společnosti. Stala se uniformou rebelů. Nebylo divu, že především teenageři ní chtěli na sebe upozornit, zvláště, když se tradiční hnědá barva změnila na více zastrašující, drsnější černou.

MA-1 - klasik, který se vždy zrodí znovu

Za množství modelů pánské módy vděčíme věrnosti vojenské historii, a neexistuje na to lepší příklad než MA-1, čili nesmrtelná "Bomberka". Zrodila se asi v polovině 20. století v chladných a stísněných kokpitech stíhaček. Dnes ji pravidelně vídáme na světových molech a stala součástí šatníku každého moderního muže. Když výrobci začali civilní výrobu, Bomber bunda se stala stále populárnější a současně základním kouskem oblečení pro řadu různých subkultur, nejzřetelněji pro punk a skinhead scénu. Zkombinovaná s obyčejným tričkem, úzkými džínami a doc Martens se stala symbolem vzpoury v protikladu s obdobím války, když symbolizovala ochranu. Její vítězné tažení pokračuje i dnes, návrháři přicházejí každou sezónu s její obměnami, ale kult Bomber bundy zůstává neměnný.

Nadčasová Herringtonka

Harrington bunda je více než jen zbraň proti nepředvídatelnému počasí, je to nadčasový a klasický model, který by měl nosit každý muž. Nezáleží na tom, kolik máte let, nebo jaký máte typ postavy. Harrington bunda sedí jako ulitá zda máte 20 nebo 60, zda jste nízký nebo vysoký, hubený nebo ne, a je jednou z nejlepších možností pro mužský, funkční, ale přitom pohodlný outfit.

Sportovní bundy a starý dobrý denim

Pokud to máte rádi ležérní, sportovní bunda může být pro vás tou správnou volbou. Je méně formální a směle ji můžete kombinovat s džínami, nebo volnočasovými kalhotami. Postupem času se však stále více nosí i na formálnější příležitosti. Jednoduchá, nenáročná a cool. Džínová bunda poskytne vašemu zjevu vždy svěží a bezstarostný nádech. Základní kousek, který by měl vlastnit každý muž. Pokud se snažíte dosáhnout spontánní, uvolněný styl, džínová bunda může být nejlepší způsob, jak uspět.

Pánské bundy a Klingel

Mrznout v tričku, nebo se potit v zimním kabátě ... Když se střídají roční období, je tu čas pro pánské bundy. Zda se oblékáte jednoduše a casual nebo trendově s vyhraněným stylem, bundy jsou klíčové kusy každého mužského šatníku. Nepředvídatelné počasí se nesmí stát nepřítelem vašeho pohodlí, stačí jen trochu hledat a jste připraveni na všechny eventuality. Pokud se snažíte aktualizovat svůj styl, podívejte se na naši nabídku oblíbených značek pánských bund BABISTA, Roger Kent nebo MenPlus a objevte ten nejlepší kousek sezóny.


waiting...