Soupravy(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Soupravy(0)

Dámské twinsety

Každá sezóna přináší nové přístupy k barvám, materiálům, střihům oblečení a téměř vždy je zřejmý návrat k určitému období v minulosti. Současná móda znovu objevuje styly z let čtyřicátých až osmdesátých, vrací se k tradici "a la lady". A dámské twinsety jsou neodmyslitelnou součástí tohoto stylu. Twinsety jsou elegantní, velmi ženské a velmi univerzální. Dámský twinset je prostě vítězná dvojka.

Dámské twinsety

Dámský twinset, jak název napovídá, je dvojice svetříků ze stejného materiálu a v jedné barvě, které jsou nejen velmi elegantní, ale i praktické svou variabilitou. Liší se délkou rukávů a někdy zakončením při krku. Spodní svetřík může být i s rolákem, což oceníme zvláště v zimě. S rukávem v délce po lokty, ale i s krátkým, nebo zcela bez rukávů. Vrchní je vždy se zapínáním na knoflíky jako kardigan. Svetříky se dají nosit zvlášť, ale nejvíce vyniknou spolu. Většinou jsou k dostání z kvalitní a lehké vlny s příměsí angory nebo kašmíru, takže krásně hřejí, ale nekoušou, a dají se nosit i přímo na pokožku. Variabilnosti twinsety využijete po celý rok. V zimě vám dvojitá vrstva nahradí teplý svetr, ale když se ocitnete v přetopené místnosti, můžete vrchní svetřík složit a jste stále šik.

Dámské twinsety byly propagovány v letech 1950 až 1960 módními ikonami jako Grace Kelly, Marylin Monroe a Audrey Hepburn a brzy se staly základním kouskem šatníku pracujících dám. Během let získali dámské twinsety reputaci jako konzervativní, dokonce nevkusné kousky oblečení, spojované s vyšší třídou "twinset a perly". Nicméně, pokud je zvolen twinset správně, získáte opravdu elegantní zjev. Jeho střih musí být dokonalý, klouzat po těle a vytvářet tvarovanou siluetu. Správnými doplňky vytvoříte elegantní, formální vzhled.

Jak vybrat perfektní dámský twinset?

Střih twinsetu je zásadní, protože objemné, beztvaré kousky mají tendenci být nelichotivé a nositelka v nich bude vypadat nedbale. Ať je už twinset složený z tílka nebo pulovru s krátkým rukávem, měly by kopírovat postavu a zvýraznit křivky.

Jak určit velikost dámského twinsetu

Potřebujete vědět rozměry poprsí, pasu a boků, abyste našli twinset, který perfektně sedne. Při měření metr neutahujte těsně a je třeba ho udržet v poloze paralelní s podložkou během měření. Abyste získali objem poprsí, postavte se vzpřímeně s rukama podél těla. Měříte přes záda a nejširší část poprsí. Rozměr pasu byste měli brát na vašem přirozeném pásu mezi pupkem a hrudním košem. Jde o nejtenčí část těla a přesné umístění se liší od dámy k dámě. V případě pochybností, svůj přirozený pás najdete při ohýbání. Je přesně v místě, kde se vaše tělo shýbuje. Podobně, boky je třeba měřit kolem nejplnější části boků, těsně pod kyčelní kostí.

Výběr lichotivého výstřihu pro dámský twinset

Tradiční výstřih dámských twinsetů je kulatý. Moderní topy už přicházejí i s V-výstřihy, splývavými výstřihy, oválnými i lodičkovými výstřihy. Kulatý výstřih má tendenci dělat dámy s větším poprsím ještě plnějšími a krátký krk v nich vypadá ještě kratší. Přesto, tento typ výstřihu vyhovuje řadě typů obličeje i postavy a je snadné k němu najít doplňky. Topy s výstřihem jsou nejuniverzálnější, protože lichotí téměř každé postavě. Pokud je V-výstřih příliš hluboký, mohlo by to být příliš odhalující, proto buďte opatrné, když volíte tento typ výstřihu. V-výstřih má tendenci přidávat délku, proto nositelka vypadá štíhlejší. Splývavé límce tvoří na výstřihu záhyby. Vypadají mimořádně dobře na dámách s mohutnější postavou, širokou tváří, nebo krátkým krkem, ale přidají šířku a horizontální linii nízkým dámám. Oválné výstřihy jsou často hluboké, tvarované do U. Tento typ výstřihů vypadá dobře na dámách pevněji stavěných, s širokou tváří a dodává objem poprsí útlejším dámám. Dámy s dlouhým krkem a úzkou tváří by se měli vyhnout tomuto typu výstřihu, protože je ještě více protáhne. Lodičkový výstřih sahá od jednoho ramene k druhému a je mělký. Tento typ výstřihu se hodí většině dám, jedině ty se širšími rameny by se mu měli vyhnout.

Výběr správné barvy pro dámský twinset

Twinsety jsou k dispozici v široké paletě barev. Většina z nich přichází jednobarevná, ale vzory a barevné kombinace jsou perfektní na osvěžení vzhledu. Pokud nositelka chce dosáhnout více klasický vzhled, neutrální nebo tmavé barvy jsou ideální. Abyste přidali trochu zajímavého šmrncu, zvolte rozdílné, ale doplňkové barvy, například modrá a zelená v podobných odstínech, nebo černá a bílá. Pro ležérnější vzhled zvolte vzorovaný top pod jednobarevným svetříkem. Klasickým twinsetem ve shodné barvě získáte uhlazený, elegantní vzhled.

Volba doplňků k dámským twinsetů

Twinset a perly nabízejí klasický a elegantní vzhled. Perly mohou být nahrazeny krátkým, kulatým řetízkem nebo korálky. Pokud chcete, aby váš twinset získal současný vzhled, jednoduše ho dosáhnete elegantními doplňky. Přidejte víceřadé korálky k topu s V - výstřihem nebo změňte vzhled jednoduchého twinsetu vzorovaným šátkem. Opasek na zapnutém kardigánu nebo pod rozepnutým kardigánem zvýrazní pás. Dámské twinsety jsou nádherně univerzální. Můžete je nosit k elegantní sukni i k roztrhaným džínům.

Dámské twinsety se staly letech 1950 až 1960 oblíbenými pro svoji univerzálnost. Mohli být nošeny do kanceláře i na semi-formální příležitosti. Nejprve propagované ikonami stylu, tyto vrstvené topy staly nezbytnou součástí šatníku. To, že si získaly reputaci jako konzervativní a trochu nudné oblečení není nutně pravda. Důkazem je Marylin Monroe a její neodolatelné křivky. Oba kousky, top i kardigán by měly pohodlně rýsovat postavu, aniž by byly příliš těsné, ale ani příliš volné. Vždy je lepší koupit přesně vaši velikost.

Dámské twinsety už dobře přes padesát let porušují ono nepsané pravidlo, že nic není navždy. Vznikly v Americe v době hospodářského zázraku, kdy bylo nanejvýš žádoucí ukazovat, jak se všem dobře daří, kdy se dáma několikrát za den převlékala a ke každé příležitosti si brala jiné šaty, aby byla pýchou a dokonalou vizitkou manželova úspěchu ...

To vše odnesl čas, sešněrovaný módní diktát nahlodali feministky a v šedesátých letech dorazily nespokojeni potomci. Ale dámské twinsety přežili a nosí se v podstatě v nezměněné formě dodnes.


waiting...