Roláky(0)

Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Roláky(0)

Dámské roláky

Chladné a proměnlivé počasí je jako stvořené pro nošení dámských roláků. Každá z nás by ve skříni našla alespoň jeden, ale z obavy, že roláky už nejsou v módě, ho vytáhneme maximálně na lyžovačku s rodinou. Tak jako zvonové kalhoty či látky s pestrobarevnými květinovými vzory, i roláky zažívají svou renesanci. Stačí, když je dobře sladíte s jinými kousky oblečení z vaší skříně nebo přidáte vhodný doplněk.

Dámské roláky

Dámské roláky jsou typem oblečení, které odolalo zkoušce času a zůstává populárním již několik desetiletí. Přestože se styly trochu změnily, roláky jsou jedním z nejvšestrannějších vrchních kousků, které může váš šatník obsahovat. Když byl rolák představen poprvé, dostupných bylo jen několik typů a stylů. Dnes najdeme roláky ve stovkách různých typů, stylů, vzorů a materiálů. Dámy všech tvarů a velikostí si mohou užívat lichotivý vzhled roláku. Předtím než se ponoříte do naší široké nabídky, seznamte se nejprve s různými typy dostupných dámských roláků. Měli byste objevit jednotlivé styly a možnosti materiálu, předtím než zvolíte ten, který odpovídá vašemu osobitému stylu. Je však pravděpodobné, že každá dáma bude chtít mít ve své skříni více typů tohoto univerzálního kousku.

Dámský rolák - charakteristika

Rolák je styl trička nebo topu, který je pojmenován podle vzhledu jeho límce. Límec na roláku je dlouhý a sahá přes celý krk. Roláky nosí jak pánové, tak i dámy a přicházejí v široké škále stylů. V závislosti na stylu je rolák možné nosit téměř v jakémkoli prostředí.

Historie roláku

Dámské roláky se staly módními v roce 1920. V té době ho nosil herec Noel Coward a vzhledem ke své popularitě, dokázal zpopularizovat i rolák. Během tohoto období nosili roláky většinou pánové. Když ho začali nosit dámy, bylo to prohlášení jejich práv a rovnosti. Vrchol své popularity dosáhly roláky v letech 1950 až 1960. Bylo to období, kdy byly roláky spojovány s "beatem". Do konce 20.století se roláky staly téměř zcela záležitostí dámské módy. Pokud jsou začleněny do nějakého pánského stylu, je to obvykle "preppy" styl nebo styl intelektuálů, na rozdíl od široké škály stylů, které najdeme v dámském oblečení.

Typy dámských roláků

Existuje mnoho různých typů roláků. Každý z nich má svůj vlastní účel a vzhled. Při nákupu roláku v dámské módě se setkáte se třemi hlavními typy roláků. A to jsou klasický resp. přirozený, falešný a kutňový.

Klasický rolák - pokrývá celý krk a může být nařasen nebo přeložen. Vytvoří objemný límec kolem krku.

Falešný rolák - podobný klasickému, jen s kratším límcem, který není přeložen.

Kutňový rolák - široký, límec ve tvaru trychtýře, který volně visí kolem krku.

Klasický rolák je to, na co většina z nás pomyslí, když se řekne rolák. Jeho límec těsně přiléhá ke krku a je přeložen, a tím vytváří hrubý límec. Falešný rolákový límec je často preferován, protože není tak objemný. Na pokrytí krku je použita jen jedna vrstva tkaniny. Kutňový límec ve skutečnosti vůbec nepokrývá krk, ale volně visí kolem krku. Každý z těchto tří stylů se nosí na různé příležitosti. Klasické a falešné roláky vytvoří současný vzhled, zatímco kutňové, splývavé roláky se nosí jako módní a večerní kousky.

Tkaniny a textury dámských roláků

K třem hlavním typům dámských roláků se řadí množství různých tkanin, z nichž mohou být zhotoveny. Přidají různé textury a styly. Tradiční rolák je zhotoven z lehké pleteniny, podobné tričku. Je to měkký, prodyšný materiál, který je univerzální pro širokou škálu použití. Další oblíbené materiály při výrobě roláků jsou kašmír, žebrovaný a copánkový pletený vzor, tvíd.

Styly dámských roláků

Jak již bylo uvedeno výše, rolák je univerzální a je vhodný pro téměř každou příležitost. Různé styly a textilie dělají roláky vhodnější pro určité situace jako ostatní. Při koupi roláku by dámy měli mít na paměti různé styly, stejně jako i to, kde hodlají rolák nosit. Dámy mohou vytáhnout své roláky během dne, večer, do byznys i aktivního prostředí.

Dámské roláky s krátkým rukávem

Vzhledem k tomu, že roláky jsou známé svými objemnými límci, mnozí je spojují s oblečením, které nosíme pouze v chladném počasí. Samozřejmě, dámské roláky jsou nošeny, aby zahřáli, ale jsou k dispozici i v designu s krátkými rukávy. Rolák s krátkými rukávy je možné nosit s džínami nebo Capri kalhotami pro ležérní vzhled během teplých jarních a letních měsíců. Roláky bez rukávů jsou také k dispozici na teplé období roku.

Roláková tunika

Roláková tunika kombinuje rolákový límec s délkou a střihem tuniky. Tento styl nejčastěji najdeme s dlouhými rukávy a je určen k nošení během chladnějšího počasí. Délka halenky, stejně jako protáhlý límec umožňuje natáhnout vrchní část těla a má zeštíhlující účinek. Tento typ roláku jde nejlépe k džínům nebo přiléhavým kalhotám.

Rolák

Rolák je svetr, který má dlouhý rolákový límec. Rolák se obvykle vpředu otevírá knoflíky, nebo zipem. Svetr může být zcela zavřený, aby nás zahřál, nebo rolák můžeme složit dolů a otevřít tak krk. Rolákové svetry lze nosit s různými topy a límci.

Rolákové vložky

Rolákové vložky jsou také známé jako falešné roláky nebo Dickies. Roláková vložka je jen límec a ne celý pulovr. Dámy mohou nosit tento typ "roláku" pod jiným topem, aby vznikl dojem vrstvení. To jim umožňuje kombinovat lichotivý styl roláku s jakýmkoli topem, který již mají ve svém šatníku.

Sportovní dámské roláky

Sportovní roláky jsou obvykle ve falešném rolákovým stylu. Under Armour je značka, která je známá řadou sportovních roláků z kombinace Spandexu a pletené nebo žebrované tkaniny. Tento speciální druh tkaniny se používá k odvádění potu z pokožky, aby nositelka zůstala v suchu. Tento typ roláku je vhodný pro sport a aktivity v chladném počasí, protože je v užším střihu a může být snadno nošen pod několika vrstvami.

Důležité informace pro výběr dámského roláku

Jednou z charakteristik roláků, které je činí tak populárními, je, že jsou lichotivé pro dámy všech postav. Roláky jsou známé pro zdůraznění tváře a zároveň prodloužením trupu pro zeštíhlující efekt. Jsou nezbytnou položkou každého dámského šatníku, protože rolák se hodí k jakémukoliv stylu a nosí se jednoduše. Při výběru dámského roláku se doporučuje zvolit o číslo větší, protože mají tendenci přiléhat k tělu.

Roláky jsou oblíbené pány i dámami a zůstávají stále módní záležitostí, zatímco jiné trendy přicházejí a odcházejí. Zatímco v minulosti byly primárními nositeli roláků pánové, dnes je tento trend kompletně ovládaný dámami. Existuje množství typů a stylů a dámy mohou najít rolák na téměř každou příležitost. Zatímco úpletový rolák je stále populární volbou, existuje ještě mnoho dalších stylů, ze kterých si můžete vybírat. Před koupi vašeho roláku byste se měli dámy seznámit se všemi typy a styly roláků. Měli byste si zvolit tkaninu, která nejvíce vyhovuje vašim potřebám, nebo příležitosti, při které ho budete nosit. Bez ohledu na to, jaký rolák hledáte, on-line prodejna Klingel je tím správným místem kna jeho nalezení.


waiting...