Outdoor bundy(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Outdoor bundy(0)

Dámská outdoorová bunda

Vlastnit tu správnou outdoorovou bundu má zásadní význam bez ohledu na to, kde žijete. Neformální dámská outdoorová bunda je skvělá na to, aby vás udržela v teple a suchu i v teplotách pod nulou. Klima, životní prostředí a styl vašeho života a plánované využití hrají významnou roli při rozhodování, kterou outdoorovou bundu si koupit. Při nákupu musíte zvážit různé funkce a konstrukční detaily, aby co nejvíce odpovídala vašim potřebám.

Dámská outdoorová bunda

Připravte se na všechny vaše outdoorové dobrodružství stylově a komfortně. Dámské outdoorové bundy přicházejí v množství stylů, barev a materiálů. Dámy si umí najít outdoorové bundy, které lichotí jejich typu postavy a současně je udrží v teple a suchu. S obrovským, neustále se měnícím výběrem outdoorového oblečení, se výběr toho správného může zdát poněkud složitý, ale příručka Klingel vám pomůže zorientovat se v různých typech materiálů a funkcí abyste sivaši outdoorovou bundu následně vybrali absolutně v pohodě.

Jak si vybrat dámskou outdoorovou bundu?

Myslete na stav místa, kde budete trávit čas. Je skalnaté nebo plné trávy? Nebo se chystáte do hor? Pokud se chystáte do lesa vyžaduje to bundu, která vás ochrání před hmyzem. Ať prší nebo svítí sluníčko, vždy se během chvíle může počasí změnit. A je nutné s možnými změnami počítat a být na ně připraven. Jak se říká: neexistuje špatné počasí, jen nevhodné oblečení.

Voděodolná vrstva dámské outdoorové bundy

Tzv. "Neprepre" bundy (zkratkové slovo z nepromokavé, větru vzdorný a prodyšné) se označují anglickým termínem hard-shell a nejčastěji bývají vybaveny voděodolnou membránou. Takových membrán je několik typů i značek. Základní dělení je na porézní a neporézní, podle způsobu odvádění páry z bundy ven. Nelze totiž použít "igelit", protože tělesná vlhkost by kondenzovala a pak vám bude celkem k ničemu, že vaše outdoorová bunda zvenku nepromokne. Porézní membrány mají strukturu velkého množství dírek, které jsou větší než molekula vody ve vodní páře, ale menší než nejmenší kapka tekuté vody. Vhodným přirovnáním je kuchyňské cedník a tenisový míček. Typickým příkladem jsou membrány na bázi PTFE (polytetrafluorethylen), například známý Gore-Tex nebo eVent. Tyto materiály se chlubí lepší prodyšností, negativní vlastností může být možnost zanesení pórů - membrána má tak nižší životnost.

Neporézní membrány využívají principu, že materiál (často polyuretan) s vhodnou strukturou dokáže aktivně nasát vlhkost na jedné straně a vytisknout na druhé. Podobným způsobem absorbují vodu například buňky v tělech živočichů. Membrána musí poznat, kterým směrem má fungovat, co se děje díky různým tlakům a teplotě. Z čehož plynou omezení v použití těchto membrán při použití v extrémně teplých a vlhkých prostředích (deštné pralesy, apod.). Dostupné značky neporézních membrán jsou Gelanots a Sympatex.

Levnější outdoorové bundy nemívají membrány, ale tzv. zátěr. Nejčastěji také na bázi polyuretanu. Nevýhodou vykoupenou nižší cenou bývá nižší prodyšnost i vodě odolnost, proto se tyto outdoorové bundy nehodí do extrémních podmínek a do situací, kdy v nich budete provádět náročnou fyzickou aktivitu.

Větru odolná vrstva dámské outdoorové bundy

Pokud hledáte výbornou ochranu před větrem, je vhodné zvolit outdoorovou bundu s větru vzdornou membránou. Tyto membrány jsou látkou s velmi členitou strukturou, která výrazně omezí průchod vzduchu látkou. Větru odolné membrány mohou být využity buď u tenkých, "šusťákových" bund, nebo u bund s alespoň základní izolační schopností. Pokud je bunda považována primárně pro použití jako vnější vrstva, bývá vnější úprava oděru odolná a alespoň trochu vodu odpudivá. V takovém případě mluvíme o soft-shellové outdoorové bundě. Zástupci těchto membrán jsou např. Windstopper a NoWind. Jelikož se tyto membrány často využívají i u čepic či čelenek, musí následovat důležitá poznámka na závěr - kromě větru výrazně tlumí i zvuk, např. pro silniční cyklistiku je potřeba používat je velmi obezřetně.

Až nečekaně dobrou ochranu před větrem poskytnou i tenké "šusťákové" bundy bez membrány, pro jejich skladnost jsou populární hlavně u cyklistů. V dešti, i přes vodu odpudivou úpravu, vydrží jen pár kapek a proto je nutné mít na paměti, že nemohou plnohodnotně nahradit outdoorovou bundu při delších cestách mimo civilizaci.

Možnosti, které nabízejí moderní dámské outdoorové bundy, jsou velmi rozmanité a často již přesahují ještě nedávno používané principy oblékání. Bundy se úzce specializují a i do outdoorového světa proniká módnost a elegance.

Vyberte si bundu s detaily, které odpovídají vašim požadavkům.

Ať už jste milovnice outdoorových aktivit, nebo jen ráda budíte ten dojem, měli byste zvážit komfort následujících Hi-Tech prvků pro větší pohodlí, trvanlivost a univerzálnost, které mohou poskytnout ochranu před přírodními živly.

Získejte lepší ochranu před sluncem, deštěm a sněhem odnímatelnou kapucí. Pro úplné pokrytí hledejte verze s nastavitelnými ohřívačmi obličeje. Existuje celá řada konvertibilních stylů pro outdoorové bundy. Pro drsnější životní styl pritvrďte s RipStop tkaninami a polyuretanovým povrchem. Zvažte bundy s reflexními prvky nebo jiným označením, které vám ve tmě poskytnou bezpečí.

Funkční kapsy - uchovávejte objemné zimní rukavice v rozšiřitelných cargo kapsách, lyžařské brýle držte v kapsách se dvěma vstupy, které jsou přístupné shora nebo zboku, cennosti jako pas, nebo mobilní telefon uchovávejte v skrytých kapsách, nebo zapínatelným kapsách, které jsou ideální na cestování.

Climate Control materiály vědí regulovat tělesnou teplotu při outdoorových aktivitách. Funkční materiály jako Windstopper a Coolmax mají speciální povlaky, které pomáhají odvádět vlhkost na vnitřní straně, zatímco chrání před větrem a chladem pronikajícím z vnější strany. Mnoho sportovních modelů zahrnuje i strategické postranní rozparky pro větší prodyšnost a raglánové rukávy pro volnost pohybu. V multi-sezónní outdoorové bundě s odnímatelnou fleecovou vložkou jste připravena na všechno. Oba kusy mohou být nošeny samostatně nebo společně, abyste je měli po ruce při změně teploty. Hledejte modely z nepromokavých a vodě odolných materiálů pro ještě více možností.

Střihy dámských outdoorových bund

Střih vaší bundy musí perfektně lichotit vaší postavě a maximalizovat celkový komfort, funkčnost a design.

Vaše bunda by měla sedět pohodlně a přiléhat k tělu, nicméně, ujistěte se, že máte dost prostoru pro spodní oblečení a také pro volitelné vrstvy. Oblast rukávů by měla sedět dobře, ale ne příliš těsně. Jako dobré orientační pravidlo platí, že paže byste měli vědět pohodlně zvednout do výšky ramen. Materiál bundy by přitom měl vpředu viset rovně dolů. V závislosti na délce, zkontrolujte spodní lem pro zajištění požadovaného krytí v kombinaci s různým spodním oblečením a přizpůsobení se různě vysokým botám.

Střih vaší outdoorové bundy ovlivňuje a může změnit váš celkový vzhled. Přizpůsobte střih bundy tak, aby lichotil typu vaší postavy, odpovídal vašim osobním preferencím a příslušným požadavkům.

Moderní střih: je přiléhavý, ale ne příliš těsný, což poskytuje správné množství prostoru pro pohodlný pohyb a také vypadá skvěle.

Oversize střih: zkuste pěkně řasenou volnou bundu pro sofistikovaný vzhled.

Rovný střih: běží od ramen až po lem rovně dolů.

Tvarovaný střih: je široký na ramenou a definuje váš pás.


waiting...