Večerní móda(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Večerní móda(0)

Dámská večerní móda

Tradice dámské večerní módy zde byla po staletí. Má svůj původ v 15. století díky vzestupu burgundského dvora a jeho módně uvědomělému vládci Filipovi Dobrému. Dámskou večerní módu charakterizují luxusní materiály, kožešiny a efektní aplikace. Francouzská krajka, lesklé lamé, zda štola, to vše podtrhne vaši ženskost. Etiketu večerních událostí odrážejí dlouhé modely efektně doplněné šperky nebo luxusní bižuterií. Chystání na velký večer není každodenní záležitostí. Důraz na detaily někdy může rozhodnout. Mezi detaily, které lze označit za faux pas, patří velká kabelka místo večerní, holínky místo lodiček nebo sandálů, šev na punčoškách vykukující z bot, také nesladěné šperky či hodinky.

Dámská večerní móda

Dámská večerní móda vždy snazší odolávala módnímu diktátu. Dnes se můžeme rozhodnout, zda ji naladíme do let třicátých a oblékneme si šaty ve stylu Grety Garbo nebo Bette Davis, zda ve stylu let sedmdesátých, jako Jackie Kennedy nebo si vybereme úplně jiné období, prakticky vždy zvolíme správné ...

Šaty jsou základní výzbrojí dámské večerní módy, ale samy o sobě význam tohoto pojmu zdaleka nenaplní. Teprve když je zkombinujete s těmi pravými doplňky můžeme hovořit o večerní módě.

Doplňků, které jsou nedílnou součástí dámské večerní módy je hned několik. V první řadě jsou to boty, punčochy, kabelka, či šperky. Seznam je dlouhý, pokud chcete opravdu zazářit, vyplatí se vsadit i na něco neobvyklejší. Mohou to být rukavičky, ozdoby do vlasů, nebo fascinátor. Výběr je na vás.

21. století v svém očekávání kosmického věku a netušených objevů stále upřednostňuje pokovené povrchy látek, aplikace prvků kosmických kombinéz, jednoduché střihy, stříbrné a zlatavé odstíny oděvních materiálů, které také dobře korespondují s dalším fenoménem naší doby - magií a mystériem. Odříkat si ale nemusíme ani klasické a osvědčené materiály. Odlehčené samety, kvalitní lesklé hedvábí a krajka udělají také dobrou službu.

Při výběru šatů je důležité, aby se líbily hlavně vám. Sama nejlépe víte, jaký styl vám sedí nejlépe. Pokud jste více konzervativní a nemáte ráda vyzývavost, vsaďte na klasickou eleganci. Pokud naopak ráda stojíte v záři reflektorů, zkuste netradiční vzory, barvy, ��i střihy, nebo překvapivé (ale vkusné) kombinace.

Večerní toalety se objevují ve dvou délkách: šaty ke kolenům, doplněné barevnými punčochami, nebo vysokými kozačkami a elegantní dlouhé šaty až po zem. Zimní nabídka večerních toalet se skládá především z chladných kovových materiálů, ať už z lesklého saténu, nebo látek, zdobených kovovými ozdobami. Prim vedou i záplavy něžných volánů, mašlí, krajek a rafinované éterické střihy.

Černá je nesmrtelná. Snad není barvy, která by dokázala každému oblečení dodat neobyčejný šmrnc a eleganci tak rychle. Černá to však ví a vyhýbat se této "smutné" barvě ve večerní dámské módě by bylo skutečně nemoudré. Malé večerní šaty sice mohou být v jakémkoliv odstínu, pokud zvolíte černou, nikdy svůj outfit nezkazíte. Tento jednoduchý trik využívají miliony dám, kterým lze ve skutečnosti móda moc neříká, ale pokud sáhnou po malých černých, rázem vypadají jako vystřižené z přehlídky Karla Lagerfelda. Černá barva má obrovskou výhodu - nikdy nevyjde z módy, nikdy nebude působit out, nikdy vás nezklame a nezradí. Černé šaty jsou jednoduché a strohé, ale vždy elegantní a nikdy nimi nic nezkazíte. Případně si zvolte komplet s korzetem a dlouhou sukní, nebo pouzdrové šaty. Těmito kombinacemi už možná nikoho neohromíte, ale vsadíte na jistotu a vyhnete se případnému módnímu faux-pas. Korzety mají navíc tu výhodu, že postavu zpevní a vytvarují do ladných křivek.

Odvážným dámám dovoluje večerní móda průhledné šaty a hluboké výstřihy. Na vysokých a štíhlých dámách krásně vyniknou šaty s odhalenými zády, kdy výstřih na zadní straně sahá až po pás. Co se týče barev, oblíbená je vínově červená a tmavě modrá. O černé klasice jsme už mluvili. Ale nebojte se vystoupit ze stínu a trochu experimentujte. Do popředí se stále více dostávají pestré barvy a odvážné barevné kombinace.

Držte se vlastního stylu a nenuťte se do typů šatů, ve kterých se necítíte dobře. Sama víte, co vám sluší a v čem se cítíte příjemně, který styl vám je nejbližší. Móda, i ta večerní by měla být hravá a vynalézavá, tak se netřeba bát uplatnit při výběru i těch formálnějších kousků namísto všudypřítomných trendů raději vlastní fantazii.

Bez ohledu na to, jaké šaty si nakonec vyberete, měli byste s rozmyslem volit také doplňky. Platí pravidlo - čím výraznější a působivější šaty oblékáme, tím méně šperků použijeme. Například, pokud zvolíme k dlouhým šatům s korzetovým živůtkem a širokou sukní jako jediný šperk výrazné a neobvyklé náušnice, působíme nejen elegantně, ale také neobvykle rafinovaně. Doplňky plní při večerních toaletách pouze podpůrnou roli. Neměly by potlačovat vaši osobnost a zastínit šaty. Přehnaně ozdobena drahými šperky (v horším případě levnou bižuterií) budete působit kýčovitě a nevkusně. A stát terčem posměšných poznámek - to není určitě není vaším cílem. Proto nevolte cestu společenského znemožnění se a pamatujte na odvěkou módní pravdu: méně je někdy více. I světové celebrity dávno pochopili, že róby, které poutají pozornost si nežádají žádné honosné šperky. Postačí malé třpytivé náušnice, nebo nenápadný náhrdelník. I kabelka a boty by měly být zvoleny k róbě jako doplněk, ne se ji snažit trumfnout.

Obuv "must have"

Přestože je doba poměrně uvolněná, etiketa večerní módy nepustí. Na večerní příležitosti je nutností přijít na podpatcích, ať už to budou uzavřené lodičky nebo otevřené sandály. Při tomto rozhodování vám pomohou samotné šaty a fakt, jak moc vám bude boty pod šaty vidět.

Punčochami k dokonalosti

V zásadě platí, že na nohou by dámy měli mít punčochy. Nejlepší volbou jsou tenčí druhy, které působí velmi přirozeně a nohy nenápadně zkrášlí. V otevřených botách jsou ale punčochy tradičně považovány za faux pas.

Kabelka do ruky

Večerní móda se neobejde bez kabelky. Na večer se hodí maličká, do ruky a přestože do ní hodně nedáte, bude vaší ozdobou. Jedině clutch. Nad žádnou jinou kabelkou jako "clutch", tedy malou večerní, ani nepřemýšlejte. Clutch kabelky na běžné nošení jsme sice opustili s rokem 2014, ale při velkých společenských událostech je pravidlo pro večerní kabelku nadčasové. Zvyk pochází z dob, kdy taneční zábavy v palácích patřily jen vyšší společnosti a ples byl na účet hostitele. Případná pompadúrka sloužila dáme výlučně na kapesník a pudr. Pokud je to možné, vynechejte v tento večer i mobilní telefon, protože některé smartphony již dosahují velikosti vaší budoucí kabelky. Určitě se najde několik gentlemanů, kteří vám s radostí zavolají taxi. Zapomeňte na kůži.

Kožené kabelky, resp. imitace kůže, si nechte na každodenní používání. Kůže v kombinaci s elegantními materiály večerních šatů a křišťálovými lustry působí ztraceně. Povolenou výjimkou je lakovaná kůže.

Extra rukavičky?

Kabelka do ruky a co na ruce? Mohou to být rukavičky, které většinou doplňují šaty, které nemají rukávy. Působí mírně retro, ale právě v tom je jejich kouzlo. Krásně se hodí k těsnějším modelům s vlečkou, něco ve stylu glamour starého Hollywoodu. Tento trend je živý i dnes. Designéři opět oprášili sexy krajkové rukavičky na večer či do kostýmu. Výborně vypadají dlouhé, ale i délka po zápěstí je in. Transparentní materiály promění vaše ruce na malé poklady, pokud je ozdobíte třpytivým prstenem.

Šperky jako ozdoba ženy

Jak jsme již řekli, jedním ze šperků je samotná kabelka. Kromě ní se však můžete ozdobit i večerními šperky. Vše závisí na tom, jak moc jsou zdobené vaše šaty a jaký mají střih. Nezapomínejte, že každý šperk, který na sobě máte by měl ladit s tím dalším.


waiting...