Sportovní podprsenky(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Sportovní podprsenky(0)

Sportovní podprsenky

Sportovní podprsenka zvyšuje komfort při cvičení, ale jejím hlavním úkolem je poskytnout prsům při pohybové aktivitě dostatečnou oporu. Při sportu se více hýbeme, skáčeme a naše prsa jsou více namáhané, proto je musíme chránit. Sportovní podprsenky jsou vyvíjeny tak, aby zamezili nadměrným výkyvům poprsí, více ho zpevnily. Tím se předchází více nežádoucím účinkům, jako jsou nepříjemné pocity až bolesti prsou a šíje, uvolňování prsního vaziva s následnou změnou tvaru poprsí. Za koupi sportovní podprsenky říká už jen takový fakt, že běžná podprsenka omezí pohyb poprsí o 15%, zatímco správná sportovní podprsenka až o téměř 80%!

Životní styl a dámské sportovní podprsenky

Životní styl se častokrát spojuje s bydlením, poslechem hudby, oblečením, ale i trávením volného času. Životní styl je tak specifickým, že může lidi doslova spojovat nebo rozdělovat. V dnešní uspěchané době plné stresových situací, přetížení a civilizačních chorob se do popředí dostává a je stále oblíbenější zdravý životní styl. Zde je důležité kromě upravení jídelníčku se zaměřením na obohacení stravy a její přizpůsobení skutečným potřebám organismu, zaměření na sportovní aktivity. A jelikož je člověk tvor vynalézavý a zároveň se chce cítit pohodlně, nemohlo to dopadnout jinak ani při podprsenkách.

Trochu z historie sportovní podprsenky

Již atletky ve starověkém Římě si pro větší komfort obvazovali prsa kůží nebo plátnem. První skutečná dámská sportovní podprsenka byla navržena Hindou Millerovou v roce 1977 pro světoznámou značku spodního prádla Victoria Secret. Inspirací jí byly muži a snaha stáhnout vše co nejblíže k tělu. Proto se první sportovní podprsenka skládala ze dvou mužských suspenzorů, které byly sešité a jmenovala se Jogbra.

Jaká je ta správná sportovní podprsenka?

Hlavním úkolem podprsenky při sportovních aktivitách je poskytnutí dostatečné opory. Při výběru podprsenky je velmi důležitý obvod, který nesmí být těsný, aby neomezoval, ale ani příliš volný, abyste měli pocit bezpečí a prsa i při zvednutí rukou, či skákání zůstaly na svém místě. Ramínka sportovní podprsenky hrají také jeden z hlavních atributů, protože jejich správná šířka, vystlání či pružnost zajišťují optimální rozložení prsou mezi zády a rameny, čímž předejdete bolestem zad. Sportovní podprsenka je stejně důležitá pro velká prsa jako pro malá prsa. Cítit se pohodlně je úkolem nejen střihu a správné velikosti, zde přichází jeden z důležitých faktorů komfortu u sportovních podprsenek a to je materiálové složení. To má být pevné, aby stabilizovalo, zároveň prodyšné na odvádění vlhkosti a samozřejmě rychleschnoucí.

Kategorie sportovních podprsenek podle stupně opory

Různé druhy sportů vyžadují také různou oporu a proto je důležité vybrat si pro prováděnou fitness aktivitu správnou sportovní podprsenku. Každý ze sportů vyvolává odlišné pohyby prsou a dobře vybranou podprsenkou se zabrání pohybu prsou. Zvolením na zádech překřížených ramínek zajistíte ještě lepší oporu. Při větších prsou bude lepší sáhnout po opoře s vyšším stupněm, jak je doporučeno pro konkrétní sport a myslet přitom na komfort zaručující široká ramínka a minimálně dvouřadé zapínání na háčky. Kompresní podprsenky jsou zase vhodné pro ženy s malými prsy.

Sportovní podprsenky s nízkou oporou

jsou ideální pro velmi nízkou fyzickou zátěž se kterou se setkáváme např. při chůzi. Velmi vyhledávané jsou tyto sportovní podprsenky na cyklistiku, golf či jógu. I při volném čase tráveném doma se budete pohodlněji a uvolněně cítit ve sportovní podprsence s nízkou oporou.

Podprsenky se střední oporou

komfortně zpevňují prsa při středním stupni fyzické zátěže. Jste fanouškem a milovníkem "bílého sportu", lyžování či rychlé chůze? Právě tyto sportovní podprsenky se střední oporou jsou tím pravým komfortním společníkem.

Sportovní podprsenky s vysokou oporou

jsou určeny pro vysoký stupeň fyzické zátěže. Pokud jste aktivní ženou vždy plnou energie a odhodlanou zdolávat všechny sportovní výzvy, pak jste právě našli model šitý na míru právě vám. Dosyta objevujte krásy jízdy na koni a podávejte maximální výkony při basketbalu, squashi, aerobiku nebo volejbalu.

Sportovní podprsenky v KLiNGEL!

Ani v zásilkovém obchodě nezaostáváme za současnými trendy. Sportovní podprsenky jsou v KLiNGEL součástí široké nabídky dámského spodního prádla. Najdete zde nejen základní jednoduché střihy a jednobarevné modely, ale i špičkově propracované kousky s nepřehlédnutelným designem. Samozřejmostí jsou sportovní podprsenky na různé fitness aktivity a sporty od těch s nejnižší až po nejvyšší stupeň aktivity. Navštivte KLiNGEL - místo, kde se zdravý životní styl, krása a komfort spojují do jednoho ... a navíc jsou naše sportovní podprsenky za skvělé ceny.


waiting...