Chronografy(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Chronografy(0)

Pánské hodinky se stopkami

Hodinky se stopkami patří do kategorie hodinek, které kromě základní funkce měření času obsahují i stopky. Funkce stopek patří mezi funkci, kterou obsahuje několik druhů hodinek. Setkáme se s ní zejména u digitálních modelů. Vybrat si z hodinek se stopkami můžete z modelů, které jsou buď analogové nebo digitální. Sportovní, elegantní, jednodušší nebo extravagantnější. Výběr je jen na vás.

Pánské hodinky se stopkami

Na trhu lze vysledovat několik kategorií hodinek podle jejich určení. Jednou z nich jsou hodinky se stopkami. Hodinky nejen že ukazují čas, ale jsou po staletí i hodnotným dárkem a šperkem zdobícím pány i dámy. Kromě toho však představují úžasnou technickou dokonalost, která se po staletí vyvíjela a zdokonalovala. Pánské hodinky dnes nejsou jen přesným ukazatelem místního času, ale vedle praktického či ozdobného účelu jsou doplňovány mnoha dalšími funkcemi. Jako například dnem v týdnu, datem, kompasem, hloubkom��rem, výškoměrem, stopkami, tachymetrem a mezičasy. A tak už nejsou pouhou časomírou, ale nezbytnou součástí každého, kdo si na doplňkové funkce hodinek nutné ke své práci či ke svému koníčku zvykl a komu usnadňují plnit si své výkony a cíle.

Váš osobní image, který lze doplňkově vyjádřit i hodinkami, není zanedbatelná skutečnost. Stejně jako šaty nebo boty, hodinky vyjadřují styl a úroveň majitele či majitelky. A toto vyjadřuje nejen model hodinek, ale i značka. Spolu se značkou si zákazník kupuje jí tradici, její kvalitu. Je proto třeba brát jako jeden z nejstarších strojků a designů, které lidstvo vymyslelo. Vyvíjel se skutečně po staletí až prakticky k dnešní dokonalosti. A krásné je na tom to, že se stále vyvíjí. První hodinky byly kapesní a byly vyrobeny v roce 1511. Byly celé ze železa a měli válcovitý tvar. Oproti dnešním lehkým hodinkám byly opravdu těžké, avšak na tehdejší dobu tato váha byla nepodstatná. První větší sériová výroba kapesních hodinek se objevila v roce 1587 ve švýcarské Ženevě. Tyto hodinky jsou stále poměrně větších rozměrů pouzder ale těší se však oblibě zákazníků v celé Evropě. První kapesní hodinky dnešních rozměrů byly vyrobeny švýcarským hodinářem. Dnes jsou však postupně decentně tenčí a menší. Díky tomu jsou příjemněji nositelné.

Již v roce 1690 se do hodinového strojku přidává první budíček, který je využíván zejména muži. Menší hodinky zdobené malbami na smalty obdivují stále více ženy. A v roce 1722 se kapesní hodinky předělávají na zápěstí a vznikají první náramkové. Nosí je ženy a náramek je velmi ozdobný. Tím však obliba kapesních hodinek neupadá. Vyrábějí se stále a zejména muži nacházejí zálibu nosit jejich ve sáčcích vest. S tradiční ozdobnou řetízkem chránící hodinky před upadnutím.

Když se po skončení první světové války začaly hodinky přemisťovat z kapes na zápěstí, zabudoval do jejich těla Breitling jako jedna z prvních hodinářských firem stopky. V roce 1915 přišel s modelem vybaveným tlačítkem, které stopky spouštělo, zastavovalo a vracelo na nulu.

V roce 1923 pak jeho hodináři vyvinuli systém, který od sebe oddělil spouštění a zastavování. Zastavování se od této chvíle provádí tlačítkem umístěným na druhé hodině a vynulování převzala hlavní korunka. A v roce 1934 si Breitling k padesátým narozeninám nadělil zvlášť důležitý dárek - přišel s druhým tlačítkem a dal tak chronografům podobu, kterou známe dodnes. Firmu založil v roce 1884 teprve čtyřiadvacetiletý Léon Breitling v St.Imier, kde chtěl zahájit výrobu časoměrných přístrojů a průmyslových měřidel. Později se společnost přestěhovala do La Chaux-de-Fonds a dnes sídlí v Grenchenu.

Jako mnoho hodinářských firem i Breitling využil na přelomu devatenáctého a dvacátého století boom průmyslové revoluce. Přesné měření času bylo čím dál důležitější a zároveň lidé měli víc času na provozování sportovních aktivit. V roce 1906 například přišla na trh se stopkami pod názvem "Vitesse" (rychlost), které měly patentovaný systém pro měření rychlostí od patnácti do sto padesáti kilometrů v hodině. První jednoduché a vlastně velmi složité pánské hodinky se stopkami fungovaly, tak že naměřený čas se musel zapisovat. Průlom přišel v roce 1969, kdy přineslo úspěch tajné partnerství hodinářských společností Heuer, Breitling a Hamilton se specialistou na strojky Dubois Deprazom. Vyvinuli tak první automatické stopky, který spatřil světlo světa 3. března 1969.

Než přišel Breitling, nosily se stopky v kapse, stejně jako hodinky. Hodináři firmy však přišli na to, jak stopky dostat i do náramkových hodinek. Jejich způsob okopíroval a dodnes používá celý svět.

Moderní stopky se spouští stisknutím tlačítka obvykle umístěného nad korunkou hodinek na druhé hodině. Stisknutím stejného tlačítka se měření času na hodinkách pozastaví. Když se funkce spustí, vyvolá to točení ozubených koleček v strojku hodinek. Méně komplikované stopky používají tři ozubená kolečka, ty více komplikované je mohou mít klidně i o několik navíc. Nejmenší kolečko představuje pohyb jedné sekundy, druhé kolečko představuje 60 sekund a další z nich 60 minut. Všechny tři kolečka na sebe navazují a jejich pohyb představuje čas ujetý od spuštění funkce stopek.

KLINGEL a pánské hodinky se stopkami

KLINGEL vám přináší pánské hodinky se stopkami od osvědčené značky Jacques Lemans.Rakouská značka pánských hodinek odráží v sobě švýcarskou kvalitu mechanismu a design, který na první pohled připomíná elegantního muže v středním letech. Značka vyrábí jak elegantní, tak i sportovní kolekce a oběma se na trhu velmi daří. Při parametrech je důležité zmínit samozřejmě stopky, tachymetr a chronograf. Jacques Lemans kombinuje a pracuje pouze s kvalitními prvky. Záměrem značky je kategorizovat pánský styl podle světoznámých míst. Značka zakrývá ciferníky safírovým nebo minerálním sklíčkem. Její originalita není citelná jen v designu, ale také v samotném názvu svých edic. Lemans si dává záležet na tom, aby se pánové ve svých hodinkách našli a to doslovně a v každém kousku.

Další léty ověřenou značkou jejíž pánské hodinky se stopkami KLINGELnabízí je Adidas. Pánské hodinky se stopkami Adidas jsou kolekcí vhodnou pro muže, kteří mají rádi sportovně-městský styl a zároveň mají rádi věci, které zastřešuje silná, světová značka. Co si budeme říkat, klasika tří proužků nebo adidasového loga již po vyslovení vzbuzuje dojem stylovosti a kvality. A stejně je to i při jejich hodinkách.

Adidas při pánských hodinkách nejraději experimentuje s červeným, modrým, bílým nebo černým pouzdrem, čili je tak říkajíc Adidas Klasik. Jelikož element sportovnosti je dominantním prvkem, setkáme se spíše s digitálním než s analogovým ciferníkem.

Pánské hodinky nejsou jen ukazatelem času. Pánské hodinky jsou dnes především nutným doplňkem, který dokresluje vaši osobnost a společenské postavení. Při koupi hodinek bychom se tedy neměli rozhodovat jen podle jejich funkcí ale i podle jejich vzhledu tak, aby se staly součástí vašeho image. Pokud si dokážete správně vybrat, pak vaše hodinky mohou dodat to pravé charisma, kterým budete působit na své okolí. A pokud se vám dokonce podaří, že vaše hodinky budou ladit s vašimi pocity, mohou pomoci k vaší dokonalosti samotným.


waiting...