Bundy(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Bundy(0)

Pánské bundy nadměrné velikosti

Jestliže chcete mít Váš šatník kompletní, určitě by Vám tam neměly chybět pánská bunda. Nebo alespoň jedna, kterou budete moci nosit na různé příležitosti. Pánské bundy jsou v posledních letech totiž opravdu módní hit a najdete je v mnoha stylech a barvách a už i nadměrných velikostech. Ať už zimní či letní, je jen na Vás, jaký styl a provedení bundy zvolíte. Důležitá je hlavně kvalita a správná velikost.

Pánské bundy nadměrné velikosti

Teplá, robustní voděodolná bunda je nezbytná i pro pány nadměrných velikostí. Zdá se, že pánský módní průmysl se konečně probouzí a uvědomuje si fakt, že velcí chlápci potřebují specifickou, zvláštní módu. Tento posun se ve světě dámské módy děje již několik let a nyní si i pánský módní svět uvědomuje, že i pánové existují v různých tvarech a velikostech. Příliš mnoho let byly pánové omezování neflexibilními možnostmi velikostí, které nebraly v úvahu různé typy pánských postav. Bohužel většina maloobchodníků s módou hlavního proudu nemá čas ani peníze na prodej oblečení, které se postará o nejrůznější typy postav. Pro "pány nadměrné velikosti" to někdy může značně ztížit najít lichotivé kousky do svého šatníku.

Nicméně, když zmíníme pánské bundy nadměrné velikosti, nemusíme hned nutně myslet na nadváhu - vysocí pánové, zavalití pánové, i ti se širokým hrudníkem - všichni spadají do kategorie pánské módy nadměrné velikosti. Ze strany obchodníků je tam obava, že když prodávají větší velikosti oblečení, budou podezříváni, že podporují nezdravý životní styl.

Historie pánské bundy

Zdá se, že pánská bunda má původ v kabátci středověku či rané renesance, více upravené verzi někdejší krátké tuniky, kterou nosili muži z dělnické třídy. Na počátku osmnáctého století se bunda stala standardním pracovním oblečením v zemědělství, ale i v městském prostředí. Pojem "bunda" převzal postupem času mnohem širší význam. Stal se zastřešujícím pojmem pro sportovní bundy, Harrington bundy, Biker bundy, a dokonce i letecké (Bomber) bundy. Původně zhotovovány z vlny, tvídu a bavlny, aktuální styly však byly začleněny i nylon, kůži nebo semiš.

Výběr správné pánské bundy v nadměrné velikosti

Skvěle zvolená bunda představí vaši postavu najlichotivejším způsobem jak je jen možné. Oblečení pro pány, bez ohledu na velikost, musí podávat jasný, čistý, definovaný tvar tělu. Není pochyb, že nejdůležitější podmínkou pánské bundy nadměrné velikosti je , aby dobře seděla. Většina pánských módních značek nabízí malou rozmanitost modelů, pokud jde o tyto velikosti. Základ jejich velikostních tabulek je ve standardní postavě a pak jednoduše přidají nebo odeberou pár centimetrů pro rozlišení velikostí. Ale ne všichni páni se vejdou do těchto binárních opcí. Předtím, než začnete nakupovat, musíte vědět jaký je typ vaší postavy. Postupujte podle našeho návodu na určení tvaru vaší postavy:

Pánové s oválnou postavou nadměrné velikosti se jeví kulaté, a to zejména kolem břicha s tenčími rukama a nohama.

Slavné oválné tvary: James Corden, Seth Rogem, Adam Richman (známý z TV Paprika).

Obdélníkový tvar postavy je zcela samo - vysvětlující. Tento tvar těla je trochu jako pravítko, rovný odshora až dolů, s hrudníkem, pasem a boky stejné velikosti. Pro pány nadměrné velikosti to často znamená, že jsou vyšší než průměrný muž se širokými rameny, boky a stehny.

Slavné "obdélníky":: Freddie Flintoff, Vince Vaughn, Jason Segel

Klínový tvar postavy nadměrné velikosti. Tento tvar těla se skládá ze širokých ramen s užšími boky a nohama. Horní polovina těla je výrazně větší než spodní. Pokud jde o pánské bundy nadměrné velikosti, bude to znamenat, že nemusíte mat nutně nadváhu, ale máte výrazně širší hrudník ve srovnání s pásem a proto byste mohli mít problém vejít se do mainstream velikostí oblečení. S, M, L, XL.

Slavné klínové tvary:: Robbie Williams, Kanye West

Korpulentní tvar postavy nadměrné velikosti. Tento tvar postavy má trup, který je stejně široký nebo širší než ramena a je nižší než 170 cm. Největší problém nízkých, korpulentních pánů, kterému čelí je že oblečení nesedí konzistentně. Kousek, který sedí dobře na jedné části těla, má tendenci vypadat hrozně všude jinde. Například bunda, která sedí na břiše, je příliš dlouhá . Slavné korpulentní postavy: Jack Black, Cee Lo Green, Jonah Hill

Střihy pánských bund nadměrné velikosti

Existuje jednoduché pravidlo: čím lepší střih, tím pohodlněji se budete cítit a tím více sebedůvěry budete vyzařovat. Pokud je vaše bunda špatně padnoucí, napíná se, je povislá nebo pokrčená, je to bohužel ještě umocněno nadměrnou velikostí.

Jednou z největších chyb, které mírně baculatý pan může udělat, je koupit bundu, která je o několik čísel větší, aby zamaskoval své tvary. Pokud je vaše bunda příliš velká, upozorníte na svou hmotnost tím, že ještě přidáte objem vašemu tělu a budíte nedbalý dojem. Místo toho přece chcete, aby vaše bunda seděla perfektně - ne přiléhavě - což znamená, že se dotýká vašeho těla, ale ne příliš těsně, ani volně.

Co je třeba zvážit při nákupu pánské bundy nadměrné velikosti

Existuje celá řada faktorů, které při nákupu pánské bundy třeba zvážit. Důležitá je délka. Pánové nižší postavy by se měli vyhnout délce po kolena. Bunda by jejich přemohla a zdály by se být ještě nižší. V úvahu byste měli brát typ zapínání. Zapínání na knoflíky je časově náročné a těžko se uchopí v rukavicích. Velmi těžko je manipulovat i s menšími knoflíky hlavně pro někoho s omezenou pohyblivostí, takže zip nebo zapínání na druky je nejlepší volbou.

Při koupi vodotěsné bundy je zásadní se ujistit, zda i švy jsou vodotěsné. Existují dva typy švů: kriticky podlepený šev je nejlevnější možností, například na zápěstí. Je to naprosto přijatelná úroveň hydroizolace, pokud jen nositel nechce trávit hodně času v hustém dešti. Plně podlepené švy jsou dražší volbou, ale všechny švy jsou podlepené, což zajišťuje, že každý prvek bundy je zcela vodotěsný.

Softshellové bundy nosí pánové, kteří dávají přednost množství tenkých vrstev, spíše než jedné hrubé. Tyto bundy jsou vhodné pro všechny typy postav i ty s nadměrnou velikostí. Mnohé z nich jsou nepromokavé a také nabízejí ochranu před silným větrem. Softshellové bundy obvykle přicházejí s kapucí, která poskytuje dodatečnou ochranu a mají vnější kapsy, které jsou většinou kryté klopami, aby obsah udrželi v suchu. Bundy mají nastavitelné šňůrky v kapuci, manžetách a lemu. Softshellové bundy jsou vyrobeny z prodyšného materiálu jako je nylon nebo polyester.


waiting...