Záclony(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Záclony(0)

Závěsy

Působivé závěsy zútulní domov a dodají mu ten správný šmrnc! Klasické rolety, či žaluzie chrání náš domov před sluncem i před zvědavýma očima sousedů. Pokud ale chceme dodat našemu prostoru navíc ten správný šarm, stejnou funkčnost, plus kdesi cosi navíc, to nám nabízejí závěsy. Při ladění závěsů k vašemu interiéru můžete vycházet rovnou z několika základních bodů. Buď zvolíte klasiku a sáhnete po jednoduchém jednobarevném provedení a světlejších tónech nebo je zde možnost pohrát se s tónem v tónu a váš závěs bude v stejném odstínu jako některý dominantní prvek v místnosti, nebo odvážnou barvou dodáte interiéru potřebnou jiskru.

Závěsy

Nejen poskytují soukromí a filtrují světlo, ale i transformují prostor, přidávají další vrstvu tepla a osobitosti. A když visí správně, propůjčují i dojem vznešenosti. Závěsy.

Existuje ale několik věcí ke zvážení. Předtím než si vyberete a zavěsíte vaše nové závěsy prostudujte si následující tipy Klingel.

Pro jaký styl závěsů se rozhodnout?

Zeptejte se sami sebe, jaký účinek chcete závěsy dosáhnout. Pokud hledáte soukromí a schopnost blokovat světlo, potřebujete podšité závěsy. Chcete-li jednoduše filtrovat světlo, pár nepodšitých, transparentních závěsů je úžasná volba. Musíte také zvážit atmosféru místnosti. Pro více formální prostředí byste měli použít více elegantní texturu, jako je šantung, hedvábí nebo samet. Bavlněné nebo lněné závěsy, na druhé straně, propůjčují více neformální atmosféru.

Jakou délku mají mít moje závěsy?

Za prvé, musíte zjistit, jak vysoko chcete zavěsit závěsy. Jakmile budete vědět, kam namontovat tyč, vše co musíte udělat je změřit vzdálenost od podlahy a máte správnou délku závěsů. Obecně platí, že tyč na závěsy se montuje 10-15 cm nad okenní rám nebo na půl cesty mezi horním okrajem okna a stropem. Mějte na paměti, že hotové závěsy obvykle přicházejí v délkách 210 cm, 240 cm a 270 cm, takže budete muset zaokrouhlit na nejbližší délku závěsů, nebo přesunout tyč a přizpůsobit ji délce závěsů. Ideální je, když jsou vaše závěsy v kontaktu s podlahou, nebo splývají na podlahu ne více než 5-7 cm. V každém případě je lepší mít lem trochu padlý, jak mít závěsy příliš krátké.

Kolik závěsů mám koupit?

To záleží na tom, zda máte v plánu vaše závěsy zatahovat. Chcete-li mít možnost je zavřít, potřebujete kombinovanou šířku závěsů, která je dva až dva a půl násobek celkové šířky okna. Hotové závěsy jsou obvykle široké 120 - 140 cm, takže možná budete muset koupit několik závěsů pro více plnosti. Chcete-li jen orámovat okno závěsy a nebudete je zatahovat, můžete šířku zaokrouhlit dolů na jeden a půl násobek šířky okna. V tomto případě, jeden závěs na každé straně okna může být dostačující.

Typy závěsů

Transparentní závěsy

Jsou jemné závěsy ze semi - transparentního materiálu, které zjemňují celkový dojem a poskytují mírné soukromí. Vypadají nejlépe v obývacích pokojích, jídelnách a ložnicích. Měly by být vrstvené např. se záclonami pokud se žádá více soukromí.

Ke zvážení:

Druh tkaniny, který zvolíte, závisí na vzhledu, který chcete dosáhnout a úrovně péče, kterou jste ochotni poskytnout. Polyesterové závěsy mají mírný lesk a vytvoří více formální vzhled. Snadno se perou a vyžadují jen málo žehlení. Bavlněné závěsy nabízejí moderní, casual vzhled. Krajkové závěsy dýchají romantikou a tradicemi. Nicméně oba druhy bavlna i krajka vyžadují profesionální čištění. Pro výrazné řasení zvolte závěsy v dvojnásobku nebo trojnásobku šířky okna. Možná budete muset použít více závěsů na dosažení tohoto efektu.Tento typ závěsů je obvykle dost lehký na to, aby mohl viset na jakékoliv tyči.

Neprůhledné závěsy

Poskytují více soukromí než transparentní závěsy, jsou z pevného materiálu a visí na tyčích upevněných do zdi. Jsou skvělou volbou pro mediální pokoje, ložnice nebo jakékoliv místnosti, ve kterých chcete blokovat světlo a užívat si plné soukromí.

Ke zvážení:

  • Máte na výběr od závěsů z jednoduché bavlny a tištěného polyesteru až po svěží samet, hedvábí, vlnu a tkané tapiserie.
  • Naplánujte koupit jeden a půl až dvojnásobek šířky oken pro stylový efekt.
  • Závěsy bez podšívky jsou levnější, ale mohou se stát semi-transparentními večer a v noci, kdy svítí vnitřní osvětlení. Zkontrolujte, zda jste spokojeni s úrovní soukromí, který závěsy poskytují.
  • Pokud je problém intenzivní slunce, protože okno směřuje na západ, hledejte speciální podšité závěsy, které zcela blokují světlo.

Většina těchto závěsů vyžaduje robustní závěsnou tyč. Můžete zvolit jednoduchou kavárenskou tyč, nebo třeba i dekorativnější tyč s ozdobnými koncovkami. Nezapomeňte vzít v úvahu i tyto náklady když plánujete koupi závěsů.

Zatemňující závěsy

Zatemňující závěsy pomáhají blokovat téměř 99% slunečního záření. Snižují také náklady na energii tím, že blokují teplo v létě a chlad v zimě. Použijte závěsy v obývacích pokojích a ložnicích pro větší komfort.

Ke zvážení:

  • Neobětujte styl kvůli zatemňovacím závěsem. Většina přichází v různých barvách se spoustou potisků a dá se prát v pračce.
  • Zatemňovací panely potřebují robustní tyče.

Příčné závěsy

Chcete-li vašim oknům dodat nějaké plus, korunujte je příčným závěsem. Příčné závěsy propůjčí stylový dotek vaší kuchyni, obývacímu pokoji, jídelně i ložnici.

Ke zvážení:

Příčný závěs je úzký pruh tkaniny, který běží podél horní šířky okna.

Můžete je zkombinovat se žaluziemi pro řízení osvětlení a soukromí.

Příčné závěsy často vyžadují speciální montážní kování. Nezapomeňte vzít v úvahu náklady na kování při plánování koupě příčných závěsů.

Stylové tipy Klingel

Neutrální elegance

Nic nevypovídá o eleganci více než závěsy od podlahy až ke stropu v neutrálním tónu. Vaše ložnice bude vypadat jako z Hollywoodu s dramatickými slonovinovými závěsy se zlatým vzorem.

Elegantní a přitom jednoduché

V souladu s atmosférou formální jídelny, zvolte těžké brokátové závěsy. Jednoduché kování použijte pro vyvážení luxusní tkaniny, zatímco hedvábné mašle drží závěsy a dovolí přirozenému světlu rozzářit prostor.

Vrstvěte

Vrstvěte různé závěsy a vytvořte aktuální design. Zkombinujte zářivé růžovo pruhované transparentní závěsy s neprůhlednými závěsy v syté růžové pro světlou a současnou ložnici.

Závěsové soupravy

Příčné závěsy poskytují streamline vzhled, tím že ukryjí kování závěsů. Krémové boční závěsy zkombinované smetanovým příčným závěsem lemovaným hnědou vnesou teplo a pohodu do vaší ložnice a stále ponechají dostatek denního světla.

Uhlazený a současný styl

Váš obývací pokoj získá současný vzhled s elegantními závěsy visícími nejen na oknech, ale i těsně u stěn. Skryté kování poskytne éterický vzhled.

Tvůrčí závěsy

Už jsme si řekli, že okna nejsou jediným místem pro krásné závěsy. Doplňte svou luxusní koupelnu měkkými skládanými závěsy podél stěn, abyste přidali teplo a vytvořily různé členění.

Pěkné a praktické

Kombinujte závěsy se žaluziemi pro více soukromí a zútulnění místnosti. Pro přirozený a jedinečný nádech použijte bambusovou tyč na zavěšení závěsů.

Dejte to jednoduše

Jednoduché závěsy s moderním geometrickým vzorem podtrhnou styl.


waiting...