Zahradní pomocníci(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Zahradní pomocníci(0)

Zahradnické potřeby

Vytvoření krásné zahrady začíná nákupem těch správných zahradnických potřeb. Zahrňte do vašeho pobytu venku spojení se s přírodou díky péči o vaši zahradu. Každý venkovní prostor je jiný, proto zahradnické potřeby, které budete potřebovat se budou lišit v závislosti na velikosti a složitosti. Při nákupu zahradnických potřeb zvažte tři věci: trvanlivost, funkci a komfort. Přemýšlejte nad jejich váhou a délkami ruček - budou vyhovovat vaší síle a postavě? Zvažte jak často budete používat své zahradnické potřeby - to determinuje, kolik investujte do svých zahradnických potřeb, aby jejich kvalita garantovala co nejdelší životnost.

Zahradnické potřeby

Máte málo volného času a jste mimořádně zaneprázdněni? Ano, vám se může zdát práce v zahrádce nudná a zdlouhavá. Ze zahradničení se však může stát opravdový koníček, který vám navíc bude přinášet své plody.

Zahradnické potřeby pro první jarní práce

Příroda se pomalu probouzí, stromy raší. Je čas zahájit zahrádkářskou sezónu. Práce v zahradě nám bude odpočinkem. Kvalitní zahradnické potřeby pomohou, aby nám práce šla od ruky. Postupně krok za krokem se propracujeme k pěkné zahradě i bez velké námahy.

Na začátku, před výsadbou upravíme zahradu a plochu určenou na výsadbu. Na malé plochy použijeme kvalitní zahradní rýč, při zahradě většího typu použijeme zahradní rotavátor. Rotavátory se ale dají použít i na více druhů zahradních prací. Pomocí přídavných zařízení rotavátor například i oře, řádky, seje. Vytrhat již narostlou plevel nám pomůže vytrhávač plevele. Při úpravě půdy a výsevu semen nám pomůže zahradní válec.

Jarní práce zahrnují i péči o stromy. Přihnojováním ovocných stromů, dodáme potřebnou dávku živin, ošetříme je podle potřeby. Pokud pominou poslední mrazy stromky a keře chemicky ošetříme před škůdci.Stromy zbavujeme všech odumřelých a nemocné větví, odřízneme také větve, pokud se vzájemně odírají a způsobují si poranění kůry. Důležité je tuto činnost provádět ještě před rozkvetlých stromov.Záhradnícke potřeby, které budeme potřebovat jsou kvalitní nůžky na tenčí větve, nebo ruční pilka. Větve ve výši sestřihnou praktické teleskopické nůžky na větve.

Naši pozornost si na jaře zaslouží i trávník, aby byl po zimě pěkně zelený a hustý. Provzdušníme ho vertikutátorům, očistíme od nečistot. Pokud si chceme založit na jaře v zahradě nový trávník, jako první krok bychom měli použít správný typ zeminy.

Pokud nejsme si přesně jistý, který typ je vhodný neváhejte požádat o radu odborníky, či prodejců. Na sekání trávníku můžeme použít elektrické nebo benzinové sekačky. Pokud je náš trávník menší, postačí nám klasický menší typ elektrické sekačky.

Pokud máte na zahradě malé jezírko, na jaře bychom si měli zkontrolovat čerpadlo, osvětlení. Jezírko popřípadě očistíme, opravíme.

Zahradnické potřeby nám práci usnadní a zefektivní. Investice do kvalitního nářadí se vyplácí. Nejenže práce s ním půjde pěkně od ruky, ale máte jistotu, že ho můžete použít i v další sezoně.

Zahradnické potřeby na léto

Léto je tady a s ním sluníčko a teplo vhodné pro rostliny, takže zahrada může přinést úrodu. Na správný růst je však třeba dodat okrasné zeleni a užitkovým rostlinám potřebné množství vody. Při zavlažování se můžeme rozhodnout pro jednoduché zahradnické zavlažovací potřeby nebo pro zavlažovací systém, který může pracovat v režimu automatického provozu.

Polévací hadice - po ruční konvi je to další nástroj, který umožňuje zalévání. Sada koncovek - jednoduchá tryska, ruční pistolový postřikovač, sprchová hlavice, zalévací tyč, přemístitelné kruhové nebo obdélníkové postřikovače - umožňují flexibilitu výběru způsobů polévání.Často používaný vnitřní průměr je 19 mm a 13 mm. K hadici je vhodné dokoupit rychlospojky, kterými ji lze připojit k vodnímu ventilu nebo spojit dvě hadice. Výměna se provádí pouhým zastrčením nebo vytažením objímky. Na přenášení slouží hadicové vozíky a navijáky, které se prodávají zvlášť nebo jako soupravy s hadicemi.

Každý zahrádkář si potrpí na upravenou a dobře vypadající zahradu. Pečlivý zahrádkář by měl být s ohledem na typ a velikost své zahrady patřičně vybaven množstvím rozmanitých zahrádkářských potřeb. Mezi základní vybavení každého zahrádkáře patří různé motyky a motyčky, několik typů hrábí, rýč, kultivátor či kolečko. Zahrádkář rozsáhlé zahrady potřebuje při zahradničení kromě většího množství zahradnických potřeb i vybavení splňující náročnější funkce.

Jednotlivé kousky vybavení správného zahrádkáře mají několik modelů a typů, například hrábě známe vějířové, posuvné, hrábě na trávu, na listí, s násadou, řezací hrábě, malé i velké, kovové či umělé hrábě. Dalšími pomocníky jsou i různé drobné nářadí, které využijete zejména při vysazování kvítků, jde o sázecí kolík květinových cibulek, klasický sázecí kolík, květinovou lopatku, ruční kypřič záhonů, malou kosu atd.

Kov nebo plast? Do jakých zahradnických potřeb investovat?

Kov přichází v podobě stále oblíbenějšího materiálu, který vás ani po delším čase nezradí. Je silný, pevný, stabilní, snese zátěž, dá se opakovaně pozvárať, odolává tlaku, proto se můžete s kovovýmo zahradnickými potřebami opravdu vyřádit. Za jediný nedostatek kovu je považována rez, která ho provází ve vlhkém prostředí. Kovový květináč nebo polévací konev si ale můžete vybrat, aniž jste se báli koroze. Při jejich výrobě je použita technika zinkování - chytrý způsob protikorozní ochrany železa a oceli.

Netřeba se ani strachovat, že drobnější zahradnice by těžkou konev nezvedli ze země. Pěkné kovové doplňky do zahrady jsou lehké, skladné a hlavně, budou vám dlouho dělat radost. Potěší se i ekologicky smýšlející zahradnice, protože kov jako materiál je ekologicky velmi prospěšný. Je to díky tomu, že se dá opakovaně recyklovat a využívá se při tom o 90% méně energie než při nové výrobě.

Plastové zahradnické potřeby mají nevýhodu, že mohou praskat, ztrácet barvu, snadno podléhají vlivům počasí, po delším pobytu na slunci mají tendenci ztratit tvar. Může za to špatné uskladnění, manipulace nebo podmínky, které si nadiktovalo počasí. Takto znehodnocený kus však už ani nevíte efektivně zužitkovat. Proto zaznamenávají svůj hvězdný návrat kovové zahradnické potřeby.

Kovové nářadí již není fádní jako kdysi. Moderní technologie práškového barvení kovových produktů zajistí, že si můžete pořídit krásnou kovovou konev do zahrady v barvě, jakou si jen vymyslíte. Esteticky cítící zahrádkáři mohou své slunečnice zalévat zářivě žlutou konví. Vášnivá zahradnice? Mějte růže v červených kovových květináčích. Nebo prostě slaďte užitečnou polévací konev s čerstvě posekaným zeleným trávníkem! Zahrada je místem, kde se můžete opravdu realizovat. A investice do kovových zahradnických potřeb se vám určitě vrátí v podobě spokojenosti z kvalitních výrobků.

Péče o vaše zahradnické potřeby

Pokud budete vaše zahradnické potřeby udržovat čisté, v dobrém stavu, vydrží déle.

Naneste tenkou vrstvu univerzálního oleje na kovové části vašich zahradnických potřeb, aby se zabránilo korozi a pokud vaše nářadí začne časem rezavět, stačí použít drátěný kartáč a osvěžit ho.

Lopatky vašich elektrických zahradnických potřeb udržujte nabroušené a vyvážené odborníkem.

Kouzelná, nádherná a harmonická, taková je zahrada. Zahrada je jedinečným místem vonících květů, místo, kde rostou skutečně zdravé plody ovoce a zeleniny. Každá zahrada potřebuje pravidelnou péči a údržbu. Zahrada spojuje v sobě užitek, krásu i relax. Zahrada je krásná především díky vaší péči a samozřejmě díky zahradnickým potřebám z nabídky Klingel.


waiting...