Krátké záclony(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Krátké záclony(0)

Záclonky

Většina domácností po celé zemi má nějaký typ "oblečení" oken. Mohou to být tradiční záclonky, závěsy, nebo jednoduché sítě. Záclonky nabízejí ochranu proti zvědavým očím a jistotu, že vás není vidět když relaxujete v jakémkoliv čase. Záclonky byly původně používány k udržení tepla v místnostech. Místnosti možná byli tmavé, ale těžká záclona dokázala udržet překvapivé množství tepla v místnosti. Samozřejmě, moderní společnost má ústřední vytápění, proto tato funkce záclonek již dávno není relevantní.

Záclonky

Záclonky a závěsy jsou důmyslný způsob, jak zvýraznit oblast oken a přidat místnostem osobitost. Záclonky jsou poměrně univerzální, protože mohou být zhotoveny z jakékoliv tkaniny a v jakémkoliv stylu, který vyhovuje individuálním preferencím. Nehledě na dekoračních účelů, záclonky jsou používány pro poskytnutí pocitu soukromí. U mnoha domácností jsou záclonky důležitým doplňkem nákupního seznamu k jarnímu úklidu, nebo iniciátorem poznámek "co-koupit". Záclonky Moyne najít v obchodních domech, specializovaných obchodech, obchodech s nábytkem. Samozřejmě kromě prodejců offline, jsou tu pro vás internetové stránky Klingel, které vám záclonky nabízejí v úžasném sortimentu. Když kupujete záclonky, úplně první věc, kterou je třeba udělat je, ujistit se že znáte správný rozměr. Abyste úspěšně zvolili nejvhodnější záclonky, musíte vědět jak změřit okna na záclonky a jaké styly jsou k dispozici.

Měření pro záclonky

Provedení měření je prvním krokem k získání nejideálnějších závěsů ve správné velikosti. Existuje mnoho stylů oken a různé typy instalací záclonek, takže přesné měření je důležité, pokud chcete mít záclonky v správné délce nebo ve vzhledu, který se snažíte dosáhnout.

Měření šířky záclonek

Neměli byste měřit okno samotné, ale místo toho kolejničku záclonky, nebo její tyč od jednoho konce k druhému. Záclonové tyče nebo kolejnice přesahují okno, což zajistí, že záclonky budou blokovat světlo správně, když jsou zataženy a velkoryse vpustí sluneční světlo a čerstvý vzduch při roztažení.

Některé záclonky jsou namontovány na kolejničkách s překrývajícím se středem. Pro tento typ kolejniček je třeba nejprve změřit celou jejich délku. Pak se měří překrytí a dvě měření se sčítají.

Měření délky záclonek

Délka je důležitým měřením pro různé typy oken, protože existuje řada oken a stěn, které vypadají lépe s určitou délkou záclonek.

Délka po parapet

Délka záclonky je jedním z několika měření, z nichž první je v rovině s okenním parapetem, nebo několik centimetrů nad ním. Tato krátká délka se doporučuje, když má okno hluboký parapet nebo pokud jsou pod oknem překážky, jako například stůl nebo jiné zařízení. Krátké záclonky mají bezstarostný vzhled, který je ideální pro místnosti, které jsou určeny k odpočinku.

Délka pod parapet

Druhé měření délky sahá od několika centimetrů pod parapet do výšky, která je stále dost vysoko od podlahy. Tyto záclonky mohou být použity pro okna nad radiátory, pokud padají centimetr nebo dva nad radiátorem.

Délka po podlahu

Délka po podlahu odkazuje na záclonky, které sahají centimetr nebo dva nad podlahu, nebo ještě níže. Tato délka je dobrou volbou pro okna s vyhlídkou nebo arkýře, protože záclonky tvoří rám pro scenérii. Záclonky v délce po podlahu mohou být dostatečně delí, aby se dotýkaly podlahy, nebo i déle, aby se vytvořil efekt pudlovna pod oknem. Větší délka je přijatelná pro místnosti, které nejsou často využívány a vůbec ne pro prostory kde se hrávají děti nebo zvířata.

Kavárenské záclonky

Kavárenské záclonky mají běžně dvě tyče. Horní tyč drží volán a druhá tyč je umístěna do poloviny okna. Každá tyč má dvě záclonkové panely. Kavárenské záclonky jsou dobrou volbou pro kuchyňské okna nebo okna, kde se žádá trochu soukromí, bez ztráty dostatku slunečního světla, nebo čerstvého vzduchu. Pro tento typ záclonek byste měli dělat měření od dolní tyče po spodní část okna a pak změřit šířku výše uvedeným způsobem a vynásobit dvěma. Je důležité si uvědomit, že zde jsou dva panely záclonek, ne jeden jako běžně.

Detaily záclonek

Záclonky se dají zavěsit nejméně na tucet různých způsobů. Existuje mnoho stylů, z nichž mnohé vyžadují specifickou délku záclonky, aby rozvinuli vzhled, který zvýrazní i místnost i okno.

Řasení

Záclonka bez řasení je v podstatě jen kus látky natažené přes okno. Nemá žádný z plisovaných nebo nařasených efektů, které je běžně vidět v horní části většiny záclonek. K dosažení tohoto efektu musí být šířka záclonky širší než kolejničky, nebo tyč. Množství řasení záleží na vašich preferencích, ale jako obecné pravidlo platí, že šířka záclonky by měla být dvojnásobkem délky záclonové tyče.

Styly záhlaví záclonek

Záhlaví záclonek jsou jejich součástí, které se připojují k tyčím. Přicházejí v několika populárních stylech. Některé z nejběžnějších typů jsou popsány v následujících oddílech.

Tužkové záhyby

Záclonky s tužkovými záhyby jsou sebe vysvětlující. Horní okraj záclony je skládaný pevně do řasení, které vypadá jako řada tužek bok po boku. Sklady mohou být použity na zakrytí kolejničky. Vzhledem k řasení tkaniny se doporučuje větší šířka záclony. Záclona by měla být minimálně dvojnásobkem délky tyče.

Očka

Záclonky s očky jsou elegantní, v současném stylu, kde horní okraj záclony má otvory nebo očka pro navlečení záclonové tyče. Důsledné sklady v harmonikovém stylu vytvořené tímto uspořádáním jsou přitažlivé pro všechny, kteří mají rádi více uspořádány řasení, když jsou záclonky zataženy.

Smyčky

Záclonky se smyčkami mají množství rovnoměrně rozložených smyček z textilie, do kterých se natáhne záclonová tyč. Mají tendenci vypadat nejlépe s dekorem v moderním designu, ačkoli jejich popularita klesá odkdy se objevily záclonky s očky.

Nákup záclonek není tak jednoduchý, že vkráčíte do nákupního centra a koupíte první balíček modrých záclon na poličce. Rozměry okna musí být stanoveny dříve než začnete hledat. Správně dimenzované záclonky vypadají i fungují lépe než ty, které jsou příliš malé, příliš široké alebp příliš dlouhé. Rozměr záclonky není rozměr okna. Ve skutečnosti, pro většinu stylů by měl být dvakrát větší.

Záclonky mohou být vyrobeny z celého sortimentu materiálů, od polyesteru až po nylonová vlákna. Se širokým spektrem dostupných možností na on-line stránkách Klingel si můžete být jisti, že rychle a jednoduše získáte jedinečné záclonky, které se dokonale hodí na jakákoliv typ okna.


waiting...