Listové kabelky(0)

Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Listové kabelky(0)

Dámská psaníčka

Každá z nás má jistě doma alespoň jedno psaníčko. I tyto kabelky jsou primárně určeny do společnosti. Štíhlý střih ve tvaru obálky je předurčuje k nošení několika základních věcí. Do psaníčka pohodlně naskládáte telefon, peněženku, klíče a kapesníky, pokud byste i ní však chtěli mít kosmetickou taštičku nebo knihu, neuspějete. Psaníčka můžeme najít ve verzi bez ramínka nebo s dlouhým, velmi často kovovým ramínkem.

Dámská psaníčka

Může se to zdát divné, ale dámské psaníčka nejsou moderním výmyslem. Taštičky používali dámy daleko v minulosti. Tyto časné psaníčka dosáhly vrcholu uznání v průběhu 19. století v Evropě i v Americe a pak, trochu nevysvětlitelně, zmizely na přelomu století.

Na několik generací nevypočitatelná síla módy rozhodla, že psaníčka jsou absolutně nepoužitelné a většina dam na ně zapomněla. Běžnými se staly tašky na rameno a podobné větší tašky, možná částečně proto, že velké množství kůže bylo znakem okázalosti v náhlém množství vyráběného zboží, což přineslo 20. století. Nicméně, když svět potemněl kataklyzmatickými bitvami druhé světové války, dostavil se neočekávaný jev ve světě módy. Konflikt způsobil nedostatek všeho - včetně kůže na výrobu tašek. Výsledkem bylo, že malé taštičky se znovu vrátili do módy, protože byly jediné, které se mohly vyrábět a psaníčko zažilo znovuzrození.

Po válce se psaníčka staly večerní volbou pro elegantní dámy na celém světě. Byly vyráběny z Lucite, bakelitu, hedvábí, saténu nebo brokátu. Psaníčka se přizpůsobovaly šatům a botám aby dokonale dokončili vzhled. Až donedávna, většina dam nosila s sebou jen rtěnku, kompaktní zrcadlo (které někdy přicházelo vychytrale jako doplněk kabelky), hřeben a možná jediný klíč, nebo pokud to byl večer s kamarádkami, nějaké peníze. V současné době však kam s mobilním telefonem, peněženkou a dalšími nezbytnými drobnostmi? Je těžké vtěsnat je do psaníčka.

Samozřejmě, v žádném okamžiku historie nebylo k dispozici větší škály psaníček jako dnes. Tisíce, ba desítky tisíc individuálních designů je dostupných moderním, stylovým ženám a můžete si vybírat v rozsáhlé paletě barev, tvarů, vzorů a designů.

Styly dámských psaníček

Ať už máte zájem o úžasný tvar nebo určitý materiál, psaníčko pro vás určitě existuje. K dispozici jsou nové styly, designérské i ručně dělané psaníčka. Představíme vám několik zajímavých stylů, od kterých se odvíjí současná nabídka psaníček na trhu. Psaníčka z recyklovaného papíru. Tyto kabelky jsou vyrobeny z tkaných recyklovaných novin. Jsou zábavné, funky a stylové a je perfektní pro každou dámu šetrnou k životnímu prostředí. Smyčka zapínání se vyrábí z recyklované pryže.

Chcete podporovat práci současných umělců? Noste jedinečné kousky vyrobené z kovu, kůže nebo peří v nejrůznějších tvarech a odstínech. Pokud máte rády eleganci s trochou rozmaru zvolte si psaníčko ve stylu Judith Leiber, která se specializuje na ozdobné tašky v nádherných tvarech. Mohou být velmi drahé, ale najdete je i za rozumnou cenu.

Vintage psaníčka

Dokonce i když nejste milovnicí vintage stylu v oblékání, vintage psaníčko je něco speciálního. Nic neříká více o sofistikovanosti jako krásná taška z nanejvýš elegantní éry - taška, která má možná i šedesát let, ale je zřejmě v mnohem lepším stavu než oblečení z té jistě doby. Plus, bude vypadat dobře i nadále pokud se o ni budete řádně starat. Ať už máte zájem o klasickou černou s růžovou hedvábnou podšívkou, nebo krásný kousek z Lucite, mnoho kabelek přežilo a víte je najít v lepších vintage obchodech.

Doplňky vědí udělat nebo zabít váš outfit. Od klobouků po boty je důležité najít správnou rovnováhu v doplňcích. Jeden z doplňků je důležitý i z hlediska módy i z hlediska funkčnosti: psaníčko. Standardní psaníčko ochrání vaše potřebné drobnosti včetně řidičského průkazu, kreditních karet, hotovosti a možná i mobilního telefonu. Dámy obvykle nosí psaníčka v rukou, ale několik stylů přichází i s popruhem, které nositelka může odepnout, pokud ho nepoužívá a umožňuje nosit kabelku přes rameno nebo omotanou na zápěstí. Je několik faktorů, které jsou důležité při výběru správného dámského psaníčka včetně velikosti, barvy, všestrannosti, materiálu, struktury a ceny.

Zvolte správnou velikost psaníčka pro vaši postavu

Přestože psaníčka jsou charakteristicky menší tašky, přesto se vyskytují v různých tvarech a velikostech a je důležité, aby doplňky vypadaly proporcionálně k osobě, která je nosí. Drobné dámy by měli uvažovat o malých a středních listových kabelkách. Vyšší dámy mohou zvolit trochu větší.

Zvolte správnou velikost psaníčka pro vaše věci

Kromě toho, aby vypadala skvěle s konkrétním typem postavy, psaníčko by měla vypadat dobře i když je nabalené vším, co potřebujete. V případě, že je kabelka vypouklá ve švech, je čas přejít na větší model. Dámy by měly maz na mysli při výběru správné velikosti psaníčku své osobní tendence. Když je příliš velká, dámy mají náběh nosit i to co nepotřebují, na druhé straně, když je psaníčko příliš malá, nadměrný obsah bude působit rušivě a může poškodit kabelku.

Vyberte vhodnou barvu psaníčka

Barvu dámy často volí ve vztahu k oblečení, které má v plánu nosit s kabelkou a často jen na jednu příležitost. Některé dámy preferují nosit psaníčko namísto běžné tašky i v průběhu dne, což znamená, že neutrální barva může být vhodnější, aby odpovídala široké škále oblečení. Jednoduchá černé psaníčko se hodí téměř ke všemu, ačkoli některé dámy se raději rozhodnou pro neutrální hnědé nebo dokonce červené, aby přidali trochu pikantnosti ležérnímu outfitu. Psaníčka v tmavě zelené a modré barvě jsou také překvapivě neutrální, aniž by byly nudné.

Zvolte univerzální psaníčko

S cílem získat co největší hodnotu za své peníze, měli byste zvolit kabelku, kterou můžete nosit ve více stylech. Další možností je koupit několik různých barev v přijatelném stylu, abyste zajistili, že se hodí k čemukoli.

Vyberte kvalitní materiál pro vaše psaníčko

Dobře konstruované psaníčko vydrží mnohem déle, než chatrná a v dlouhodobém horizontu ušetříte peníze. V případě, že je kabelka určena do práce i na večer, pak kvalitní kožená psaníčko je nejen univerzální, ale i odolná a vydrží každodenní používání. Další možností, která je vhodná do práce a současně klasická je psaníčko z krokodýlí kůže, resp. ze vzorem krokodýlí kůže s robustní konstrukcí.

K dispozici je řada dalších materiálů k různým typům oblečení. Ne všechny jsou robustní ale vydrží šetrné používání a vypadají módní. Jednou z neobvyklých možností je korková psaníčko, vyrobená ze stejného materiálu jako zátky. Návrháři a populární módní jména jako Dana Buchman a Hobo International používají tento materiál na výrobu neobvyklých a poutavých kabelek. Existují psaníčka z módních korálků. Tyto psaníčka jsou dekorativní ale potřebují zvláštní péči aby nedošlo k poškození ruční práce. Dámy by je měly chránit před prachem a držet mimo věcí, do kterých by se korálky mohly zaseknout. V případě potřeby nečistoty odstraníte měkkým hadříkem nebo tlakovým vzduchem.

Zvažte psaníčko s popruhem

Psaníčka jsou obvykle bez ruček nebo popruhů, které dámy musí držet za všech okolností v rukou. Toto nastavení ale může být nepohodlné. Návrháři nabízejí stále více psaníček s popruhy a úchyty, které nositelky mohou odepnout pokud je nechtějí používat, nebo naopak připnout, když to potřebují.


waiting...