Slipy(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Slipy(0)

Slipy

Boxerky, nebo slipy?Na odvěkou otázku neexistuje jednoznačná odpověď – zvlášť v době, kdy obchody běžně nabízejí pánské prádlo všech myslitelných střihů, materiálů i barev. Ačkoli dámy protestují, slipy jsou ideální variantou pod úzké kalhoty.Málo oblíbený střih bere v poslední době čím dál víc mužů na milost; možná to má co do činění i s hvězdami, jako jsou Cristiano Ronaldo nebo David Beckham, které je předvádějí v módních kampaních. Slipy si ovšem může dovolit jen málokdo. Ne finančně, ale střihově. Bez problémů si je mohou dovolit pouze majitelé úzkých boků a rovných (i svalnatějších) nohou. Ostatní, zapomeňte!

Slipy

Pravěcí lovci spodní prádlo odignorovali, faraoni si balili nejcennější partie do lněných dek, rytíři milovali spodky a módní šviháci ve dvacátém století podlehli kouzlu trenek s gumou i slipům s větracími otvory ...

V šeru dávných věků ...

Hej, homo erectus, co to nosíš pod tou kožešinou? Pravěcí lovci chodili samozřejmě pouze naostro. První lněné pratrenírky začali nosit staří Egypťané a po nich i staří Římané. Caesar, Augustus, ale například i Nero si zamotávali nejintimnější partie svých těl do takzvaných subligaculum - spodního prádla připomínající klasickou dětskou plenku. Zavázat látku kolem pasu, protáhnout zadní cíp zezadu spodem dopředu a nad pasem zasunout dovnitř ... Subligaculum nosili i starořímské bojovníci: oblečený do prvních trenýrek propichoval své nepřátele trojzubcem i starověký Spartakus. V 13. století si začali evropští šlechtici a později i prostý lid oblékat první spodky, krátké kalhoty sahající přibližně od pasu po lýtka.

Americký vynález: celotělová prádlo s kalhotami i rukávy

prudérní Američané byli, jsou a zřejmě i budou, co se týče intimních partií, trochu jiní. Už před válkou Severu proti Jihu se začaly halit do mimořádně oblíbených union suites: teplého spodního prádla zahalující nejen choulostivou část od pasu dolů, ale prakticky celé tělo. Vidět nesměl být ani chlup. Německý lékař, Gustav Jäger, doporučoval jednodílné spodní prádlo z vlny nebo trikotýnu a jako iniciátor reforem vytvořil kompletní kolekci spodního prádla (vlněnou košili, vlněné ponožky a samozřejmě spodky). Slovo "jégrovky" označující teplé dlouhé spodní prádlo, žije dodnes. K propagátorem vlněného úpletového prádla patřily i známí spisovatelé, jako G.B. Shaw nebo Oscar Wilde. Muži si až do první světové války oblékali spodky s délkou ke kotníkům, zapínatelné vpředu na knoflík a vzadu s rozparkem. Pod koleny byly kolem kalhot obtočené ještě podvazky, sloužící k upevnění ponožek.

Guma vítězí!

Nepříjemná šňůrka nebo knoflík? Zapomeňte. Na počátku dvacátého století začaly světu vládnout klasické trenýrky a výrobci pánského spodního prádla začali poprvé využívat pro obepnutí pásu moderní a praktickou gumu. První slipy spatřily světlo světa v třicátých letech dvacátého století. V roce 1934 vymysleli módní návrháři v slipech i první větrací otvory. Nejprve šikmý, pak kolmý. V roce 1936 přišli výrobci i s rozparkem s příčným otvorem.

Slipy - nuda bez nápadu?

Většina mužů vlastní pár pánských slipů, a to z velmi dobrého důvodu. Pánské slipy jsou totiž zárukou pohodlí a i přesto, že byly slipy v posledních letech odsunuty boxerkami nebo třeba pánskými tangy, svou pozici si opět získávají zpět. Proč tomu tak je? Slipy se staly populárními díky své jednoduchosti a komfortu při nošení a tak se dostali do šatníku snad každého muže. Pak ale přišla doba útlumu a slipy se staly symbolem nudy a stáří. Pánské slipy jsou v poslední době opět žádanou položkou v sortimentu spodního prádla pro muže. Slipy totiž přestaly být šedou nudou bez nápadu, naopak, slipový střih se začal vyvíjet a dnes si tak můžete pořídit slipy vysokého či nižšího střihu, s váčkem klasickým, anatomicky tvarovaným nebo doplněným o push-up efekt. Slipy se vyrábějí z poddajných materiálů, které přilnou na Vaši postavu a dodají vám tak sexy vzhled. Ano, čtete správně i v slipech můžete být sexy. Horkou novinkou jsou slipy šité z kvalitních síťovaných materiálů, o které je opravdu velký zájem. Výrobci trenýrek i slipů přicházejí stále s novými originálními vynálezy. Německý textilní expert Nick Piepenburg z Düsseldorfu, začal například v roce 2015 dodávat na trh pánské spodní prádlo s 2% příměsí stříbra. Vzácný kov údajně dokonale chrání před škodlivým elektromagnetickým zářením z mobilů.

Slipy a Klingel

V aktuální nabídce Klingel se opět setkáte s oblíbenými značkami Babista, Pfeilring, Gregory nebo Roger Kent. Klingel Vám nabízí pánské slipy v populární černé a bílé, ale i milovníci vzorů, proužků a barev si přijdou na své. Pánské slipy Klingel jsou zhotoveny zaručeně z příjemných a nezávadných materiálů. Kvalita materiálu je podstatná nejen pro Váš dobrý pocit, ale i pro Vaše zdraví, protože spodní prádlo se dotýká přímo vaší pokožky. Pořiďte si kvalitní pánské slipy ještě dnes!


waiting...