• více než 20.000 produktů online
 • bezpečný nákup
 • móda pro každý typ postavy

Romantické dárky

Dárky by měli být projevem pozornosti, lásky a úcty k obdarovanému. Měli by potěšit a vyjádřit vztah k tomu, pro koho je určen. Někdy je však navzdory všem našim snahám opravdu velmi těžké odhadnout, co by to mělo být, protože recept na správný romantický dárek neexistuje. Dárek by měl zaujmout ještě než ho rozbalíte. Rozhodně nešetřete samotným obalem dárku. Dáte tím najevo, že jste výběru, ale i samotnému předání věnovali pozornost a nic jste nepodcenili.

Romantické dárky(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

 • Seřadit podle:
  Nejprodávanější

Seřadit podle

Romantické dárky(0)

Romantické dárky

Darování a přijímání dárků je umění. Vybrat vhodný romantický dar je umění. Vhodně přijmout dárek je uměním také. Chcete být nejlepší dárce široce - daleko? Tak se snažte, nenechávejte výběr daru na poslední chvíli. Jednejte promyšleně a se zájmem. Zkuste se zamyslet, před tím než někomu něco darujete, o čem to celé obdarování vlastně je. Prostřednictvím romantického daru vyjadřujeme emoce. Dárkem dokážeme vyjádřit radost, úctu, vděk, sympatie, či lásku. Původní, jediný pravý, význam dárku spočívá v způsobení radosti obdarovanému. Dobře promyšlený romantický dárek dokáže udělat úžasnou radost a o to nám přece jde.

Při výběru romantických dárků by se každý z nás měl oprostit. Základní pravidlo, na které se zvykne často zapomínat, zní: "Dárek by se neměl líbit dárci, ale zejména obdarovanému.". Darmo budete shánět první vydání Romea a Julie od Williama Shakerspeara, kdy obdarovaný pomalu nedokáže přečíst ani nákupní seznam. Pokud budete dodržovat následující pravidla Klingel při výběru romantického dárku neuděláte chybu:

1. Při kupování dárků, zachovejte dostatečný předstih. Snažte se o poznání zálib, přání a snů obdarovaného.

2. Nedávejte okázalé drahé drahé dary, i když Vy na to máte. Drahé dárky a hlavně romantické automaticky neudělají obdarovanému radost. Dost často mohou působit nevhodně a namísto pocitu radosti mohou vyvolávat pocit závazku. Milí gentlemani, toto pravidlo neplatí na partnery, muž může ženě udělat radost nejlépe jak umí a má na to neomezený rozpočet.

3. Květy nic nezkazíte. Květy jsou univerzálním a romantickým dárkem, ideálně v lichém počtu.

4. Pokud Vám chybí fantazie, či dostatek informací, dalším romantickým dárkem, kterým nic nezkazíte jsou sladkosti (pozor na diabetiky).

5. Dárek musí být za každých okolností esteticky zabalený. Balení dárků do igelitek se nepovažuje za balení. Pokud dar nezabalil, uberete dárku z jeho hodnoty a navíc budete působit jakoby Vám na obdarovaném vůbec nezáleželo.

6. Nerecyklujte použité tašky na dárky! Pokud už jste na recyklaci tašek odkázán, zkontrolujte vzezření tašky, tj zda taška vypadá jako nepoužitá, a také, zkontrolujte jmenovku, zda náhodou není jmenovka vypsána (někdo jmenovky vypisuje jen proto, aby taška nešla dále).

7. Z dárku vždy sundejte cenovky.

Neméně důležité, jak vybrat vhodný romantický dárek, je vědět jak dárek přijmout. Následující řádky čtěte pomalu a představujte si ve Vaší mysli tuto situaci: Chcete Vaši lásku potěšit. Vy, jako dárce, se snažíte a vyberete ten nejkrásnější, nejromantičtejší dárek jaký v širokém okolí měli. Doufáte, nebo přesně víte, že se dárek bude obdarovanému líbit. Těšíte se na moment, kdy mu ho odevzdáte. Těšíte se na radost v jeho tváři. A on, obdarovaný, ten dar jen vezme, mezi řečí řekne, že jste si neměli dělat starosti, ani se na něj nepodívá a Vás se zeptá, zda si dáte kávu.

Jak se cítíte? Špatně? Nezapomeňte na tento pocit a naučte se dárky správně přijímat, abyste nebyli za necitlivého burana.

Pokud Vám někdo daruje dárek, zkuste si zapamatovat následující pravidla a použijte je při jeho přijímání:

1. Dárek rozbalte v přítomnosti dárce.

2. Okamžitě se s úsměvem za dar poděkujte (Ano, poděkovat musíte i tehdy, pokud se Vám dar nelíbí) a řekněte, že přesně tento dárek se Vám velmi hodí.

3. K dárkem se chovejte s úctou. Nepokládejte dary jen tak na zem.

4. Určitě přijetí daru nekomentujte ve smyslu: "Neměli jste si dělat starosti. Neměli jste se obtěžovat. To nemuselo být. Na co jste si dělali starosti. "(Mimochodem odpověd na Vaše komentáře je jasná, dárce si dělal starosti, protože Vám chtěl udělat radost, těšil se, že Vás potěší a Vy se chováte hrozně. Jeho snaha může působit jako zbytečná. Ten krásný moment je pryč.).

5. Nenechávejte se dárkem nabízet, buď dar přijměte nebo ne. Nic mezi.

6. Romantické dárky se nevracejí. Nikdy. Ani po rozchodu.

7. Bez skutečného vážného důvodu dárek neodmítejte. Pokud je úmyslem darování vynucení protislužby (navázání různého druhu vztahu), je namístě dar jasně odmítnout. Dar se odmítá bez detailního vysvětlování, rázně ale ne neuctivě. Pokračujte dále v konverzaci, ale už se k tomu momentu nevracejte.

Romantické dárky pro dámy

Vybrat pro dámy vskutku ohromující romantický dárek je pořádná dřina. Jsou pánové kteří to zkouší už léta a dosud se jim to nepodařilo.

Romantický dárek, který darujete své manželce či přítelkyni není jen dárek. Dámy si to "přečtou" a přeloží - jako velmi na mě jeho autor myslel, jak mi rozumí, co všechno o mně ví a jak umí naslouchat a vycítit, po čem toužím. A to věru není jednoduché. Aby se vás romantický večer neskončil totální katastrofou, stačí dodržet několik základních rad.

1. Zapomeňte na praktické dárky

Žehlička nebo sada žárovek do auta prostě nejsou dárkem a už vůbec ne romantickým, přestože je vaše žena nutně potřebuje. K praktickým věcem mají dámy vztah asi jako malé děti k ponožkám, pyžamo či tričku.

"Vždyť to není žádný dárek, to byste mi i tak museli koupit," je asi obvyklá reakce "nevděčné" dětí.

Podobně "nevděčné" budou asi i vaše polovičky, pokud jim darujete žehlící prkno či novou sadu hrnců. I v případě, že si vaše žena takový praktický dárek do domácnosti vyžádala, měli byste ho doplnit o malou a milou osobní drobnost.

2. Máte doma sběratelku? Máte štěstí.

Máte doma například všude vyvešané sovy, dřevěné kočky či růžový porcelán? Podle vás to jen překáží a sedá na to prach? Pokud jde o romantické dárky, může se tato sběratelská vášeň vaší ženy náramně hodit.

Kupte cokoliv s jejím oblíbeným motivem, počítá se nápad a ne to, zda daná věc bude skutečně na něco potřebná. Totéž platí pro oblíbenou barvu.

Stejné štěstí má ten, koho manželka má oblíbeného autora nebo hudební žánr. Stačí se podívat, co už má doma, a s novinkou vám pak poradí prodavač.

3. Bez nápadu vsaďte na jistotu

Pokud nevíte skutečně nic vymyslet, tak ani nic nevymýšlejte. Kromě knih dámy nejvíce potěší kvalitní parfém, pěkný šperk či sexy spodní prádlo.

Zde by se však muž měl tak trochu zahrát na detektiva a prohrábnout se v manželčině knihovně, šperkovnici či šatníku. Například při pohledu do šperkovnice by vám mělo být jasné, jaký typ šperku by ladil s kousky, které vaše manželka již vlastní. Týká se to zejména volby kovu. Zlaté náušnice a stříbrné prsteny se k sobě příliš nehodí. Proto pokud v šperkovnici najdete výhradně zlatou kolekci šperků, stříbro nekupujte.

V případě, že si tato pravidla osvojíte, uděláte z procesu obdarování něco zvláštního a výjimečného. Přesně takové, jak to má být. Obdarovaný obdrží dírek, který ho potěší a vy získáte pocit, že Vaše snaha nevyšla na darmo. Dávání dárků má smysl. A nezapomeňte: Dárek reprezentuje dárce a způsob přijetí daru reprezentuje obdarovaného.


waiting...

250 Kč uvítací sleva¹

Bezplatné přihlášení¹

 • Aktuální módní trendy
 • Exkluzivní slevy
 • Atraktivní akce a soutěže
 • Profesionální poradenství

Bezplatné přihlášení¹

Pole označená * jsou povinná. Poskytnutí ostatních údajů je dobrovolné a lze je kdykoliv změnit.
KONTAKTY
546 605 000* *Jsme tu pro Vás Po - Pá 8.00-18.00, So 8.00-13.00
BEZPEČNÁ PLATBA
 • Dobírka
 • Visa
 • Mastercard
SLEDUJTE NÁS
všechny ceny jsou včetně DPH Poštovné a balné ve výši 139,- Kč platíte při jedné objednávce pouze jednou