Rolety(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Rolety(0)

Rolety

Rolety jsou nejen funkční ale jsou i pěkným interiérovým doplňkem. Dostupné jsou v mnoha barvách a vzorech. Další velkou výhodou je jejich nízká cena. Pokud se Vám tedy barva nebo vzor rolety po čase znelíbí, jednoduše ji můžete vyměnit za novou - stejně přátelskou peněžence. Na instalaci moderních rolet nemusíte být velkým odborníkem. Není potřeba žádné vrtání, či speciální montáž. Příslušenstvím těchto rolet je i lepicí plocha, díky které roletu velmi snadno na okno upevníte.

Moderní rolety na balkon, do interiéru, na chatu či na dům

Rolety dnes splňují různé funkce a jejich designové provedení se dá dokonale zapracovat do všech stylů interiéru nebo exteriéru. Hlavním úkolem rolety je kromě poskytnutí co největší ochrany před slunečními paprsky, i jejich bezpečnostní stránka, zajištění soukromí či odhlučnění.

Podle místa použití dělíme rolety na interiérové a exteriérové

Interiérové rolety

Látkové rolety spočívají na principu volně visící látky, která se navíjí na hřídel nad oknem a ovládají se pomocí řetízku, pružiny nebo elektromotorkem. Ve všech možnostech ovládání si můžete roletu nastavit do libovolné výšky. Na výběr jsou různé designové provedení látek od jednobarevných po stylové vzorované rolety. Od mírně propouštějících světlo přes rolety s vnitřní stříbrnou stranou intenzivně odrážející sluneční paprsky až po rolety den a noc. Tato stylová látková roleta den a noc má nepřehlédnutelné provedení se střídáním průhledných a neprůhledných pruhů. Nastavením pruhů si s lehkostí vytvoříte osvětlení či zatemnění místnosti přesně podle představ.

Římské rolety - jsou rolety látkové, jejich navíjení je podobné jako u látkových rolet s tím rozdílem, že jsou vytahovány po obdélníkových částech, které se na sebe skládají, řasí se. Římské rolety jsou často označovány jako řasené rolety a ovládají se šňůrkou, kuličkovým řetízkem nebo elektromotorem. Jednoduchým a stále oblíbeným je také zavěšení rolety s poutky provlečenými přes tyč. Krásu romantické bílé kuchyně tak vyzvednete roletou se vzorem růží a zjemníte, pokud si zvolíte jemný volánek na ukončení spodní části rolety. Milujete eleganci a noblesu, krásný damaškový vzor dá o vašem vkusu vědět každému. Nevíte se rozhodnout jakou barvu rolety zvolit do dětského pokoje? Rozhodněte se pro pestrost a hravost různých barev ... to je to, co rozzáří nejen pokoj, ale i očka vašich ratolestí.

Zatemňující rolety slouží k úplnému zatemnění místností, nejčastěji se tyto rolety využívají v ložnici a dětském pokoji. Zatemňující rolety s pohádkovými motivy krásně zútulní pokoj a děti si z radostí vychutnají každou odpolední siestu. Zatemňující rolety je také možné nastavit do libovolné výšky. Speciální hliníková vrstva potažená ze zadní strany efektivně odráží vtíravé sluneční paprsky.

Exteriérové rolety

- se navíjejí do boxu, který je umístěn na fasádě domu nebo pod fasádou. Nabízejí možnost výběru ovládání a to ruční ovládání nebo pomocí elektropohonu. Pohodlné ovládání elektropohonem navíc zvyšuje životnost vnější rolety. Jednou z předností venkovních rolet je, že zabraňují tepelným ztrátám. Nemůžeme také vynechat jejich bezpečnostní stránku, čímž se vyhnete nepříjemným pohledům zvenčí. Podle kvality zpracování jsou také velmi dobrým prostředkem na odhlučnění rušné ulice. Často využívané jsou na balkonech obytných domů. Rolety na balkon tak přinášejí ochranu před sluncem, ale i zvědavými pohledy sousedů.

Venkovní hliníkové rolety a plastové rolety se skládají z lamel a poskytují téměř 100% zatemnění. Dnešní moderní plastové a hliníkové rolety jsou nejen funkční, ale i designově přizpůsobitelné k fasádě domu a rámům na oknech. Jejich ovládání je z vnitřní strany pomocí popruhu, lanka, kliky nebo motorku. Venkovní hliníkové rolety z extrudovaného hliníku jsou maximálně odolné a s bezpečnostními prvky zabraňují jejich vytržení nebo nadzvednutí. Nejnovějším trendem jsou rolety napojeny na centrální systém, kdy před odchodem z domu například na delší dovolenou naprogramujete dobu automatického zvednutí a spuštění rolet - takto to působí, že dům není opuštěný, neboť je v něm zaznamenán pohyb.

Venkovní dřevěné rolety - výroba venkovních rolet ze dřeva sahá daleko do historie a v současnosti, v období, kdy je nejčastěji používaným materiálem plast a hliník hlásí klasický přírodní materiál svůj návrat. Dřevěné rolety dodají domům a budovám jedinečný charakter a skvělé tepelně izolační vlastnosti dopomohou k vyššímu komfortu bydlení. Severská borovice je nejčastěji používanou na výrobu dřevěných rolet pro její vysokou konzistenci a dlouhou životnost v exteriéru. Barevnou stálost rolet a ochranu před vnějšími vlivy zaručí speciální povrchová úprava s ochrannými vrstvami a UV filtrem.

Praktické a moderní rolety z KLiNGEL!

Máte rádi hravé vzory nebo jemnou eleganci? Řasené rolety z KLiNGEL splní každé vaše přání. Roleta s květinovým vzorem nebo decentním vzorem listů oživí každou místnost. Makramé výšivka na řasené roletě dodá celému interiéru nádech noblesy a poloprůsvitná roleta Jasmin díky kontrastním sámkům ve spodní části rozzáří každé okno. Už si stačí jen vybrat podle svého vkusu a rolety tak budou dokonalou třešničkou na dortu vašeho interiéru či exteriéru!


waiting...