Péče o vlasy(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Péče o vlasy(0)

Péče o vlasy

Ať už některý produkt péče o vlasy používáte po generace, nebo se stal základem vaší každodenní rutiny teprve nedávno, je pravděpodobné, že devět z deseti vás ho používá nesprávně. Jak to již bývá u běžných stereotypů, jakým je i péče o vlasy, děláme nejvíce chyb. Bez ohledu na to zda máte rovné a dlouhé, nebo krátké a kudrnaté, péči o vlasy je třeba se naučit. Samozřejmě platí obecná pravidla, ale péče o vlasy je třeba v konečném důsledku přizpůsobit typu vlasů, jehož hrdými nositelkami jste.

Péče o vlasy

Ať už některý produkt péče o vlasy používáte po generace, nebo se stal základem vaší každodenní rutiny teprve nedávno, je pravděpodobné, že devět z deseti vás ho používá nesprávně. Jak to již bývá u běžných stereotypů, jakým je i péče o vlasy, děláme nejvíce chyb. Bez ohledu na to zda máte rovné a dlouhé, nebo krátké a kudrnaté, péči o vlasy je třeba se naučit. Samozřejmě platí obecná pravidla, ale péče o vlasy je třeba v konečném důsledku přizpůsobit typu vlasů, jehož hrdými nositelkami jste.

Péče o vlasy

Vaše vlasy jsou vyjádřením vás, stejně jako váš styl oblékání, vaše vyjadřování a vaše dispozice obecně. A tak, zda je zima, zda je léto konzistentní každodenní péči o vaše vlasy je vždy nezbytností.

Jak správně mýt vlasy

Frekvence mytí - zřejmě otázka, která vás trápí nejvíce. I když vás to láká na každodenní mytí, měli byste se co nejdříve zbavit tohoto zlozvyku. Příliš mnoho přípravků totiž škodí vlasům více, než všechen prach kolem vás. Pokud se opravdu nevíte ztotožnit s tím, že máte hlavu nemytou, mezi šamponování, které byste měli dělat pouze dvakrát týdně, si hlavu opláchněte pouze čistou vodou. Dokonce když jste dosud měli problém se vzhledem vlasů, uvidíte, že najednou vstoupí hezčí lesk a lepší kvalita.

Dokonalé vyčesání - i když vás voda zbaví mnoho nečistot, nic vám nepomůže lépe než hustý kartáč. Ten totiž odlehčí hlavu i o vypadlé vlasy, které se zachytily v hustých pramíncích, ale i o vytrvalý prach, který na ně nasedal. Takto se vám podaří vlasy lépe um����t a také vám déle setrvá pocit svěžesti a čistoty. Není hřeben jako hřeben!Hřeben zda kartáč je součástí správné péče o vlasy. Nevhodný kartáč vlasy často spretrhá, nerozčeše a navíc i táhne, což je velmi nepříjemné. Nejvhodnější je používat kartáče z přírodních štětin, které jsou šetrnější k vlasům, dokonale vlasy uhlazují a hodí se i na fénování nebo úpravu vlasů. Ať používáte jakýkoliv kartáč nebo hřeben, udržujte je stále čisté.

Vlasy dobře zvlhčete - zejména pokud si barvíte dlouhodobě vlasy, jistě jste se setkali s problémem, že jsou velmi suché. V takovém případě je hůře navlhčíte a nedobře se vám nanáší i samotný šampon. Takže určitě vám nepostačí jen krátké opláchnutí vodou. Vyhraďte si dostatek času a mějte trpělivost. Vlasy musí být totiž dostatečně mokré, nejen vlhké, abyste na nich dokázali lépe nanést přípravky péče o vlasy a efektivněji je tak ošetřili.

Šampónujte kořínky - většinou během mytí věnujeme více pozornosti konečkům vlasů. Přitom ty si tolik péči nevyžadují. Důležitější je dobře si umýt pokožku hlavy a tedy i kořínky, při nichž se vytváří mazivo a ta znečistí vlasy nejvíce. Začněte tedy přesně tam, dobře si šampon rozpěňte a dopřejte si i krátkou masáž hlavy.

Způsob sušení a vysoušení také ovlivňuje kvalitu vlasů. Foukání příliš horkým vzduchem není vhodné, protože vysušuje vlasy. Na ochranu vlasů před teplem používejte různé ochranné termoregulační přípravky a pamatujte také na regeneraci a různé vlasové masky. Vlasy sušte středním stupněm foukání téměř do sucha. Při vysoušení fénem vždy směřujte hubici fénu dolů po směru růstu, povrch vlasů pak zůstane hladký a nádherně lesklý. Teprve po přesušení začněte vlasy vlažným vzduchem tvarovat, budou lépe držet. Sally Brooksová, nejžádanější vlasová stylistka Velké Británie, doporučuje: "Po fénování dopřejte vlasům tzv. "studený šok" - vyfoukejte vlasy proudem studeného vzduchu, který uzavře jejich povrch a vlasy tak získají neuvěřitelný lesk a přirozený vzhled.

A teď vás Klingel provede jednotlivými typy vlasů a prozradí vám, jakou péči si konkrétní typ vlasů vyžaduje.

Péče o vlasy rovné

Rovné vlasy, obvykle známý jako typ 1, hladce padají a jsou na pocit kluzké, protože přirozené oleje z pokožky se snadno dostanou až ke konečkům. Rovné vlasy nepotřebují mnoho kondicionéru, protože jsou typicky jemné a hebké. Ale to neznamená, že netrpí běžnými problémy, jako plochý vrch, slabé, provázkové prameny a rychlé maštění se.

Stylování: Pokud se váš účes stane plochým, zkuste vlasy natupírovat a použít lak na vlasy. Také zvažte přesušení vysoušečem dolů hlavou s kulatým kartáčem.

Péče o vlasy vlnité

Vlnité vlasy, typicky známé jako typ 2, mají kadeře ve tvaru S podél své délky a jsou dokonalým spojením mezi rovnými a kudrnatými vlasy. Někdy se mohou jevit rovné s mírnými ohyby směrem ke koncům vlasů, nebo mohou mít konzistentní vlny po celém prameni. Tento vlas má maximální flexibilitu, snadno se narovnává, udržuje vlnitý, nebo kudrnatý. Ačkoliv někdy se může mastit na vrchu a být suchý na koncích. Je mnohem náchylnější na poškození než jiné typy vlasů.

Péče o vlnité vlasy: Myjte vlasy dvakrát až třikrát týdně a ve dnech mezi použijte suchý šampon. Použijte hluboký kondicionér dvakrát za měsíc, aby byly vaše vlasy jemné. Můžete použít i kondicionér, který se nesplachuje nebo pár kapek arganového oleje, ať vaše vlasy nezplstnatí během dne.

Stylování: Vzhledem k tomu, že při vlnitých vlasech máte mnoho možností, můžete si vybrat, zda je chcete narovnat, nechat zvlněné nebo skučeraviť ještě více. Doporučujeme je nosit přirozené, nastříkané textúrovacím nebo solným sprayem, abyste získali "plážový" vzhled.

Péče o vlasy kudrnaté

Kudrnaté vlasy, typicky známé jako typ 3, jsou živé, hravé a plné objemu. Tloušťka pramene se může pohybovat od jemné po hrubé. Největší výzvou pro kudrnaté vlasy je zplstnatění, nedostatek lesku, nedostatek definice kudrlin, smršťování a sucho. Na rozdíl od rovných vlasů, které mají tendenci přirozeně se lesknout, kudrnaté vlasy mají nerovný povrch, který světlo neodráží dobře. To znamená, že čím kudrnatější vlasy, tím matnejšími se zdají.

Stylování: Použijte tepelnou ochranu před spuštěním difuzéru a věnujte nějaký čas stylování jednotlivých kadeří. Pokud jsou vaše vlasy zplstnatělé, znovu nastříkejte své prameny vodou a dejte jim šanci znovu vytvořit kadeře.

Nebo máte příliš suché vlasy?

Příliš mnoho barvení nebo trvalé ondulace může oslabit vlasovou strukturu a způsobit poškození, stejně jako nadměrné vystavení vašich vlasů teplu z fénu, kulmy a žehličky a jiných elektrických stylingových nástrojů. Chcete-li obnovit přirozený lesk vašich vlasů, zkuste následující techniky:

Jde o obecné tipy, a nejsou v žádném případě všechno obsahující. Dobrá rada obvykle pochází od odborníků speciálně vyškolených v péči o vlasy a vlasové terapii se speciálním vzděláním v kosmetické péči o vlasy.


waiting...