Pánve(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Pánve(0)

Pánve

Pánev by měla být nepřilnavá.První a základní poznatek a prakticky také ten hlavní, bez kterého to při takovém tom malém domácím vaření ani jinak nejde. Nepřilnavý (např. teflonový povrch) je první znak, který dělá pánev pánví. Pánev by měla mít pokličku. Pánev by měla mít všechny prvky žáruvzdorné. Jisté, že s pánví, která toto všechno splňuje, zažijete hodně šťastných chvil v kuchyni a tento zásadní kus nádobí vám nebude na obtíž, ale naopak se stane vašim pomocníkem na dlouhou dobu.

Pánve

Pánve byly používány na vaření jídla po tisíciletí. První známá pánev pochází ze starověké Mezopotámie, kde měď jako materiál byla jedinou volbou. Starověcí Řekové a Římané také používali pánve, ale moderní verze tohoto podstatného nástroje pro vaření se datuje do pozdního 19. století, kdy se staly populárními litinové pánve určené pro použití na sporáku. Dnes je pánev jedna z nejdůležitějších běžně používaných nádobí. Většina souprav nádobí obsahuje jednu nebo dokonce dvě pánve jako potvrzení tohoto faktu. Pánve jsou k dispozici také jako samostatné položky, takže domácnosti, které potřebují větší či menší verzi snadno najdou tu, která vyhovuje jejich preferencím. Pánve přicházejí ve verzi pro sporák i v elektrické verzi.

Na druhou stranu, tento důležitý varný prvek není tak jednoduchý, jak by se mohl zdát. Je důležité vědět, že existují různé druhy pánví a každý vyžaduje odlišný způsob používání a stejně i péče. Množství kuchařů dostalo lekci díky neúmyslnému nesprávnému použití pánve.

Pánve určené k použití na sporáku

Tradiční litinové pánve jsou stále k dispozici. Tyto pánve zůstávají populární zejména pro možnost použití pro outdoorové vaření. Jsou dostatečně odolné, například mohou být umístěny přímo na žhavé uhlíky při venkovním vaření, nebo se mohou použít na barbecue grilu. Další oblíbenou volbou jsou dnes ale pánve vyrobené z jiného druhu kovu, směsi kovů, nebo dokonce skla. Základní kovy používané na konstrukci pánve zahrnují hliník, měď a nerezovou ocel, která je často v kombinaci s měděným nebo hliníkovým jádrem na zvýšení tepelné vodivosti.

Nepřilnavé pánve

Inovací 20.století v designu pánve byl vývoj nepřilnavých povrchů, které mohly být aplikovány na vnitřní povrch. Nepřilnavé pánve umožňují kuchařem připravovat jídla, které mají nižší obsah tuku a kalorií, protože použití oleje, aby se zabránilo připálení, může být minimalizováno, nebo v některých případech zcela eliminováno. Nepřilnavé povrchy vyžadují speciální péči. Kuchaři se musí vyvarovat použití kovového nádobí, protože to může vést k poškrábání, které nejenže vypadá nevzhledně, ale i snižuje nepřilnavé vlastnosti pánve. Dřevěné, silikonové nebo plastové kuchyňské nástroje jsou doporučené při používání nepřilnavé pánve. To platí i pro nepřilnavé pánve, které jsou vybaveny keramickým interiérem.

Omezení nepřilnavých pánví

Nepřilnavé pánve získali v našich kuchyních zásadní význam, protože se úžasně jednoduše čistí. Při správném použití, takovou pánev prakticky nikdy netřeba drhnout. Přesto u některých pokrmů je nezbytné použití tradiční přilnavé pánve. To platí například pro omáčky, které mají být deglazované. Při takovém receptu kuchař musí začlenit připálené zbytky do omáčky. Nepřilnavá pánev zabraňuje právě tomu druhu připálení, které je třeba k vytvoření deglazované omáčky. Dalším klíčovým omezením teflonové pánve je, že vnitřní povlak, zejména pokud jde o teflon není odolný velmi vysokým teplotám. Nad 240 ° C se nepřilnavý povlak může začít rozkládat, což je proces, který může produkovat výpary, které jsou pro člověka toxické.

Elektrické pánve

Pojem "pánev" obvykle vyvolává představu pánve určené k použití na sporáku, ale je dostupná i jiná verze: elektrická pánev. Tento typ pánve může produkovat vlastní teplo tak dlouho, dokud je na dosah standardní elektrická zásuvka, což umožňuje použití i na místech, kde jsou tradiční kuchyňské nástroje nedostupné. Většina elektrických pánví je určena k použití na stole nebo kuchyňském pultu. Vzhledem k tomu, že se zahřívají na vysoké teploty, tyto pánve mají nožičky, které zvednou hlavní varný prvek nad povrch. Tyto nohy jsou izolovány proti horku, aby se zabránilo zdeformování.

Rozdíly mezi elektrickými a klasickými pánvemi

Většina pánví určených na sporák je kulatých, ale elektrické pánve lze nalézt v dalších tvarech, jako obdélníkový nebo čtvercový. Tradiční pánev na varnou desku má strany, které jsou mírně šikmé, ale elektrické pánve mají tendenci mít strany blíže k vertikální orientaci.

Výhody elektrických pánví

Zatímco klasické pánve jsou někdy prodávány bez pokličky, elektrické pánve jsou téměř vždy dodávány s těsným víkem, které zabrání rozstřikovat šťávám a jiným zbytkem z vaření po kuchyni. Navíc elektrické pánve umožňují přesnou regulaci teploty, což je něco, co je nemožné s typickým elektrickým nebo plynovým sporákem. Namísto nastavování na nízkou, střední a vysokou teplotu, elektrická pánev může obsahovat sofistikovaný termostat, který vám umožní zadat přesně požadovanou teplotu. Elektrické pánve ztratily na popularitě v desetiletí, kdy se objevily mikrovlnné trouby, ale stále zůstávají užitečným nástrojem na vaření v mnoha kuchyních. Poskytují uživatelům levnější alternativu k realizaci přenosného vaření.

Doporučení Klingel na údržbu a péči o pánve

Při koupi pánve je důležité mít na paměti požadavky na péči, které jednotlivé typy mají. Koneckonců, nemá smysl vydat množství peněz za pánev, která nebude často používána, protože její údržba vyžaduje více času, než vy máte k dispozici.

Pánve ze slitiny a uhlíkové oceli

Tyto typy pánví vyžadují zahořování, což znamená, že na ně musí být aplikována tenká vrstva oleje a připečená předtím, než se pánev začne používat. Zahořování by mělo být pravidelně aplikováno po celou dobu životnosti pánve ze slitiny nebo uhlíkové oceli. Tento proces je jednoduchý, ale životně důležitý, protože pokud ho zanedbáte, pánev nebude řádně utěsněna proti poškození vodou a začne rezivět. Zahořování poskytuje další výhody kromě vodotěsných vlastností. Časem díky zahořování pánev získá nějaké nepřilnavé vlastnosti, ale bez použití chemických látek, které by pro někoho mohly představovat zdravotní riziko.

Pánve z hliníku a nerezové oceli

Tyto typy pánví jsou téměř bezúdržbové. Mohou být myty v myčce nádobí a není jejich třeba zahořovat.

Nepřilnavé pánve

Nepřilnavé pánve také potřebují jen minimální údržbu, ale je třeba dbát, abyste je nepoškrábali. Keramické povrchy používané u některých typů nepřilnavých pánví jsou podstatně odolnější než starší typy povrchů, jako je teflon. Většinu nepřilnavých pánví lze mýt v myčce nádobí, ale je třeba dbát na pozici pánve, aby její vnitřek nepoškrábali dělicí prvky nebo paprsky uvnitř myčky.

Elektrická pánev

Elektrické pánve nelze mýt v myčce nádobí, pokud se jen část pánve nedá oddělit od topidla, ani by neměly být ponořené do dřezu s vodou. Obvykle se snadno čistí protože jsou nepřilnavé.

Pánve a Klingel

Pánev je základním prvkem každé moderní kuchyně. Zatímco někdo raději používá vysoce tradiční litinové pánve, jiní zjistili, že jedna z dnešních moderních nepřilnavých pánví vyhovuje jejich životnímu stylu více. Bez ohledu na to, jaký typ pánve je pro vás žádoucí, on-line shop Klingel je skvělým místem pro nakupování, protože úžasný inventář jeho pánví nenechá chladným srdce žádného kuchaře.


waiting...