Mokasíny(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Mokasíny(0)

Pánské mokasíny

Jako pánské mokasíny se označují boty, které nemají šněrování ani zapínání na přezku. Nazouvají se na nohu aniž by se jakkoliv rozepínaly a stejným způsobem se i zouvají. Pro mnohé muže jsou mokasíny obuví, která je pohodlnější, než klasické šněrovací boty – tomu odpovídá i volnější konstrukce boty. Na trhu existuje nepřeberné množství mokasín v různých barvách, z různého materiálu. Ale ve většině případů se jedná o variaci na některý ze tří základních typů: Penny Loafer, mokasíny se střapci a Gucci mokasíny.

Mokasíny jako první americký typ obuvi

Vznik původních mokasín je přisuzován Indiánům. Dnešní pojmenování pochází ze slova makasin, což v řeči Algonquian znamenala „bota“. Indiáni své mokasíny vyráběli ze zvířecích kůží a jejich podoba se lišila podle podnebí a terénních podmínek. Tradičně určené k ochraně bosých nohou od drsných venkovních prvků, s měkkou podrážkou, která dovolila lovcem pronásledovat kořist relativně bez povšimnutí. Zdobené ozdobnými korálky a třásněmi, každá mokasína byla jedinečná. Zdálo by se, že mokasíny dali dnešnímu světu Italové nebo Američané, když je to vlastně jejich bota. Chyba lávky. Asi byste nečekali, že o rozšíření mokasínů se zasloužili Dánové, respektive dánští farmáři. Původně byly mokasíny pracovní obuví (Indiáni v nich lovili, Dánové farmařili), podobně jako kabáty, které původně sloužily jako armádní overaly – taky jsme o tom psali. Historie mokasínových bot se začala v módě psát ve třicátých letech minulého století v Americe. V Itálii se tyto boty proslavily až po první světové válce.

Styl pánských mokasínů

Řeknou-li se mokasíny, představte si Winnetoua, který s koženými mokasíny pobíhá po jugoslávské prérii. Mokasíny nemají podpatek. Jedním z nejstarších výrobců mokasínů je americká firma Minnetonka, která vznikla v roce 1946. Ovšem o největší proslavení v současné době nejpopulárnějších mokasín – driving shoe – se zasloužil Diego Della Valle, který pro značku Tod’s vymyslel v roce 1979 mokasíny s nopkovou podrážkou. Jedná se o boty, u nichž místo ucelené podrážky najdete gumové „bodláčky“. Tyto boty dnes vyrábí snad všechny značky. Mezi mokasíny se řadí také boat shoe. Tyto boty používají námořníci, jachtaři. Mají gumovou podrážku, která je na loď optimální. Vy si je ale můžete vzít i do města.

Mokasíny jsou volnočasové boty, které jsou extrémně pohodlné. S volnočasovou košilí a chino kalhotami vystoupíte z davu lidí se sandály. Pánské mokasíny jsou oblíbené pro své neuvěřitelné pohodlí a jednoduchost s jakou si je obujete, bez jakéhokoliv zápasení s tkaničkami a komplikovanými sponami. Ve skutečnosti má tento styl obuvi dokonalý design pro někoho, kdo je fyzicky omezen a znamená pro něj velké úsilí dosáhnout si na chodidla.

Pánské mokasíny můžete nosit ležérně kolem domu jako pantofle a jsou dostatečně univerzální, aby jste v nich mohli vyrazit večer do města. Mokasíny jsou také jedním z nejvíce pohodlných bot na řízení.

Když vybíráte pánské mokasíny k dispozici máte celou řadu stylů. První věc, kterou musíte zvážit, je místo, kde máte v plánu mokasíny nosit. Budete je nosit prostě místo pantoflí v interiéru, nebo chcete pár univerzálních mokasín, do kterých vklouznete, když trávíte odpoledne v zahradě? Možná je budete mít celý den na nohou v kanceláři, kde potřebujete boty pohodlné a zároveň elegantní? Není to jen o výběru správné velikosti. V úvahu musíte brát i různé styly.

Pánské mokasíny s měkkou podrážkou

Opěvované jako nejpohodlnější alternativa k bosým nohám, mokasíny s měkkou podrážkou v ležérním stylu jsou ideální na nošení v domě i okolo domu. Nošení mokasín s měkkou podrážkou venku zkrátí jejich životnost.

Pánské mokasíny s dvojitou měkkou podrážkou

Bezkonkurenční pružnost a odolnost, dvojité měkké podrážky pánských mokasín poskytuje dodatečné pohodlí, a vydrží dvakrát déle než normální mokasíny s měkkou podrážkou.

Pánské mokasíny s "krepovou" podrážkou

Obvykle vyrobeny z gumy, krepové podrážka poskytuje mimořádné pohodlí, větší trvanlivost a vrásčitá krepová textura poskytuje chodidlu více trakce na chodníku při deštivém počasí.

Pánské mokasíny s lodní podrážkou

Obecně bílá podrážka, která je navržena tak, aby nezanechala šmouhy, byla originálně vytvořena pro použití na palubě lodi, aby nedocházelo k odírání paluby. Tyto mokasíny poskytují i trakci ve vlhkém počasí.

Pánské mokasíny v Boot stylu

Tento typ mokasín se odchýlil od tradičního designu pánských mokasín zavedením tkaničky. Chlubí se semišovým vrškem, hrubými gumovými podrážkami a vyskytuje se v nádherné paletě barev. Tyto mokasíny jsou podšité pro extra hřejivost a poskytují i podporu kotníku.

Když kupujete pánské mokasíny, vsaďte na kvalitu a přírodní materiály

Nedá nám to. Mokasíny s ponožkou nebo bez ponožky souvisí s tím, jaké boty si koupíte. Správně do mokasín ponožky nepatří. Ale pokud si koupíte mokasíny z umělých materiálů, bude se vám noha extrémně potit, bude vám to nepohodlné a boty velmi rychle můžete vyhodit. Vyplatí se tak investovat do těch z přírodních materiálů. Kůže dýchá, boty výrazně víc vydrží, nošení je příjemnější a s cedrovými napínáky zůstanou boty stále voňavé. Pokud jde o styl a barevné ponožky, můžete ponožky používat.

Kam nosit pánské mokasíny

Existuje tendence považovat mokasíny za druh obuvi pro nošení kolem domu jako alternativu pantoflí nebo domácích bot. Nicméně k dispozici je tak široká paleta různých typů mokasín, že je můžete nosit téměř kdekoliv.

  • Při řízení
  • Vzhledem k jejich flexibilitě a nepřekonatelnému komfortu, mokasíny jsou ideální pro dlouhé jízdy. Nosit je je nejbližší možný alternativa k bosým chodidlům a mnohem bezpečnější alternativa k žabkám.
  • Kolem domu

S měkkými podrážkami a lemováním z ovčí kůže jsou jednoduchou alternativou k botičkou. Nebudou se opotřebovávat jako ponožky a udrží vaše nohy v teple během zimy. Jakmile jste je měli několikrát na nohou, mají tendenci přizpůsobit se chodidlům, takže snadno zapomenete, že je na sobě vůbec máte.

Práce

K dispozici jsou i mokasíny, které vypadají profesionálně a elegantně. Mokasíny jsou perfektní obuví když jste například realitní agent a neustále se musíte zouvat při předvádění domů, aniž byste museli bojovat s tkaničkami a přezkami.

Péče o pánské mokasíny

Mokasíny jsou velmi odolné a mohou trvat celý život, pokud s nimi zacházíte správně. Sprejování mokasín speciální ochranou na kůži mohou nabídnout ochranu proti dešti a skvrnám. Nejhorším scénářem je silně znečištěné mokasíny prát v pračce na jemném cyklu. Ale, je moudré vyhnout se jejich vysoušení v sušičce. Nejrozumnější způsob jak sušit mokasíny je vycpat je papírem a najít místo, kde za den, dva mohou vyschnout. Drobné skvrny mohou být lokálně čištěny s trochou vody a malým množstvím jemného čistícího prostředku.

V mokasínech s měkkými podešvemi je nejlepší vyhnout se dlouhé mokré trávě nebo skákání přes kaluže. Samozřejmě, mohou být nošeny venku, ale jejich životnost se výrazně zkracuje.

Pánové při hledání pohodlné obuvi nemusí hledat nic jiného než pár mokasín. Jednoduchost designu boty sahá do minulosti celých generací a i nadále zůstává nejžádanějším stylem obuvi. Mokasíny nabízejí nepopiratelný komfort, a pokud s nimi zacházíte správně, stanou se vašimi přáteli a přáteli vašich chodidel po celý život. Ve skutečnosti je budete milovat tak moc, že investujete do více, než jen jednoho páru. A víte o lepším místě, kde začít hledat jak v on-line prodejně Klingel? Najdete zde širokou škálu pánských mokasín v cenách pro každý rozpočet, v celé řadě stylů a barev, které vyhovují všem potřebám.


waiting...