Košile(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Košile(0)

Pánské košile XXL

Není pochyb o tom, že nejdůležitějším prvkem pánských košil XXL je střih. Většina pánských módních značek nabízí jen málo rozmanitosti pokud jde o dimenzování. Své měření zakládají na standardní figuríně a pak jednoduše přidají nebo odeberou nějaké centimetry pro diferenciaci velikostí. Ale ne všichni páni se vejdou do těchto binárních opcí. Pokud spadáte do kategorie XXL existuje několik klíčových pravidel, které je třeba dodržovat, abyste odvedli negativní pozornost od některých částí vaší postavy.

Pánské košile XXL

Jediná rada, na které opravdu záleží pokud jde o pánské košile XXL je jednoduchá, ale přesto ji nenásleduje mnoho pánů: Oblékejte si svou velikost!

Pečlivě zvažte délku rukávů, obvod hrudníku a šířku ramen a nespokojujte se se špatně padnoucí košilí jakéhokoliv druhu. A nyní přejdeme na klíčové materiály, střihy a detaily, které potřebujete znát když kupujete pánskou košili XXL.

Přečtěte si rychlou instruktáž a pár užitečných rad, jak se dopracovat ke košili XXL, ve které budete vypadat dobře.

Začněme tedy tím, jak se číslují velikosti košil. Standardně je to podle obvodu krku. Většina značek vyrábí pánské košile v rozmezí 37 až 46, tedy pro obvod krku 37cm až 46cm. Odstupňování je po 1cm. Můžete se setkat i s anglickým číslováním, které je v palcích a také hovoří o obvodu krku, resp. límce. Znamená to, že například košile velikosti 42 se může označovat také jako 16 ½. Tedy - 42cm = 16 ½ palce. Někdo by mohl namítnout, že viděl košile i s označením velikostí jako jsme zvyklí u triček, neboli S, M, L, XL ... Toto najdete zpravidla na volnočasových košilích a převodník je následující: 37-38 = S, 39-40 = M, 41-42 = L, 43-44 = XL, 45-46 = XXL. Při volnočasové košili se nepředpokládá, že se bude zapínat límec, proto se neoznačuje přesným obvodem krku.

Takže pokud se chystáte někdy zapnout límec na své XXL košili, orientujte se v první řadě podle klasických velikostí, čili podle obvodu krku. To znamená, když zapnete límec, měli by se vám za límec vměstnat ještě 1-2 prsty, tehdy je vůle na krku optimální. Správně padnoucí košile po zasunutí do kalhot nedělá nikde "balóny", sedí na ramenou na deltových svalech, látka mezi knoflíky se nerozevírá. Dobře padnoucí košile nevylézá při sezení z kalhot, rukávy košile sahají k ohybu, kde končí kloub palce a začíná zápěstí, a neměli byste být schopen si košili svléknout, dokud se nerozepne knoflíky na manžetě. Když už víte svou "číselnou" velikost, můžete se posunout k výběru správného střihu. Každý výrobce má ve svém portfoliu 3-4 různé střihy, aby pokryl většinu typů postav. V krátkosti si je rozeberme (jejich názvy se mohou od výrobce k výrobci lišit).

Střihy pánských XXL košil

Comfort Fit - nejširší střih. Klasický střih košile, vhodný skutečně pro postavy XXL, případně pány, kteří mají rádi velmi volné košile. Je střižená rovně, čili obvod hrudníku a pasu jsou stejné, průramky hluboké a rukávy široké.

Modern Fit - o něco užší střih, je tvarovaný, čili obvod pasu je užší než obvod hrudníku. Oproti Comfort Fit-u bývá obvod pasu užší asi o 10cm. Má o něco užší průramky a rukávy.

Slim Fit - už z názvu je jasné, že jde o úzký střih. Od Modern Fit-u je obvod pasu užší asi o 8 až 14cm. Užší jsou i šle, průramky, rukávy a hrudník.

Super Slim Fit - extrémně úzký střih a rozdíl mezi obvodem hrudníku a pasu je zde největší. Znamená to, že je výrazně tvarovaná do V a sedí štíhlým sportovním postavám. Od Slim-ky je na pasu užší ještě o 5cm.

Samozřejmě všechny typy košil jsou k dispozici také v XXL velikostech, protože mít velikost XXL neznamená nutně mít nadváhu.

Který střih si ale vybrat? . Pokud se, jak jsme si výše řekli, budeme primárně orientovat na velikost krku, musíme následně zjistit i tělesné rozměry hrudníku a pasu. Totiž košile ve střihu Modern Fit může na někom, kdo má objemnější rozměry hrudi a pasu vypadat stejně vypasované jako Slim-ka na někom, kdo má útlejší stavbu těla. Takže se nedejte hned splést označením střihu. Nejlepší je rychle změřit obvod krku, hrudi a pasu a pak podle příslušné tabulky rozměrů daného výrobce vybrat tu vhodnou.

Pokud límec své XXL košile nebudete nikdy zapínat, můžete odhlédnout od čísla košile a vybírejte podle obvodu hrudníku a pasu.

Ještě něco k délce rukávů - většina výrobců dělá na košilích stejnou délku rukávu na všech velikostech. Mění se jen délka šle. V omezené míře se v sortimentu nacházejí i modely se zkrácenými a prodlouženými rukávy. Při extra dlouhých rukávech zvykne být i délka košile o několik centimetrů prodloužena.

Barva pánských XXL košil

Klasické bílé košile jsou nadčasové. Barva pánské košile je to první, co si všimneme. Bílá "barva" je tou nejčastější a z dobrého důvodu. Historicky ovládla scénu a zpočátku to byla jediná volba pro pánské košile. Z důvodu rychlého ušpinění, byly bílé pánské košile nošené jen příležitostně. Později Angličané zavedli barvy a vzory na pánské košile, zejména pro pracující pány na venkově a později se stali i módními. Dodnes však bílé pánské košile mají své místo zejména při formálnějších událostech.

Po bílých košilích jsou druhé dominantní modré. Následují pak další barvy jako růžová a fialová avšak tyto barvy je třeba vhodně zvolit - aby pozitivně vynikly, mohou je nosit pánové, kterým se tyto barvy hodí k tónu pleti, očím a vlasům.

Vzory pánských XXL košil

Nejjednodušší vzor je žádný. "Čisté" košile jakékoliv barvy umožňují zvýraznit jinou část oblečení - ať už kravatu, vestu, kalhoty či pánskou obuv. Někdy jsou pánské košile ozvláštněny vzorem jen na límci.

Pásky jsou méně formální než jednobarevné, "čisté" pánské košile. Pánové nemohou nic zkazit modrou košilí s bílými proužky, ale mohou experimentovat i s různými jinými barvami. Mnozí pánové neumějí správně sladit proužkované košile se vzorovanou proužkovanou kravatou. Pravidlem, kterého byste se měli držet je, že vzdálenost mezi proužky a tloušťka proužků by měla být jiná na košili jako na kravatě. V opačném případě vznikne optická iluze pohybu.

Kostkový vzor je najležérnější. Přestože se některé kostkované pánské košile mohou nosit i se sakem a kravatou, důležité je pamatovat si - nemíchat stejné vzory (tedy stejné kostky na košili a na kravatě či saku) a v žádném případě si neoblékat kostkovanou košili na formální příležitosti.

Límec pánských košil XXL

Určujícím prvkem košile není jen vzor, ale i tvar límce. Klasický límec můžete nosit s kravatou, ale také jen jako rozhalenku. Široce rozevřený límec, tzv. Windsor, nebo také "cutaway", si žádá kravatu s širokým uzlem. Pokud ale sháníte košili do byznys obleku, vyhněte se oblíbeným košilím s knoflíky na límci. "Button-down" límec je totiž definován na neformální příležitosti. Tvar límce by měl také odpovídat tvaru vašeho obličeje. Obecně platí, že čím užší obličej máte, tím širší límec si můžete dovolit a naopak. Dlouhý krk pak snese i límec se dvěma knoflíky. Pokud se nebojíte módních trendů, vyzkoušejte kulatý límec - "club collar".

Materiál pánských XXL košil - čistá bavlna vs. směsi

Tato "bitva" už trvá nějakou dobu. Na jedné straně máte ty, kteří říkají, že bavlna je královna a nikdy byste neměli dělat kompromisy. Jiní argumentují, že při správné směsi tkanin je to správný kompromis a existují mnohé výhody jako nemačkavost nebo lépe odpařování vlhkosti a potu. Záleží na vašich vlastních potřebách a dané situaci. Při nakupování se řiďte i svými pocity. Pánské košile patří do šatníku každého muže, i toho s velikostí XXL. I když si to jeho práce nevyžaduje, určitě se ocitne v situacích, které si košili (ať už formální nebo ležérní) vyžadují.


waiting...