Saka & obleky(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Saka & obleky(0)

Pánská saka a obleky

Tvoří základ pánského šatníku, a přitom si většina mužů nedokáže vybrat vhodný a padnoucí. Ano, mluvíme o pánském obleku! Tápete i vy v tom, jak vybrat správnou velikost, materiál a barvu? Mrkněte dolů pod produkty, kde najdete praktické tipy k výběru.

Jak vybrat sako a/nebo oblek?

Pojďme společně vybrat sako nebo oblek, ve kterém se bude cítit vždy dobře. Uvidíte, že to není tak těžké.

Klasika není černá

Jak podle vás vypadá univerzální oblek, který se hodí na většinu příležitostí? Říkáte, že je černý? Omyl! Pokud byste měl mít jen jeden jediný oblek, sáhněte po tmavě modrém. Černý totiž není vhodný na denní nošení ani na oběd s klientem .

Na výběr máte samozřejmě i jiné barvy: černý oblek se hodí na večerní události, šedý potom přes den. Pozor, světlý oblek nenoste po 18. hodině !

PES nekouše, ale…

Jaký zvolit materiál? Máte celou řadu možností, mezi nejčastější patří polyester, vlna a len. Každý z těchto materiálů má své plusy a mínusy.

  • Polyester jasně vítězí svou cenou a nemačkavostí, v létě ho ale neoceníte. Neprodyšný umělý materiál způsobí, že se budete potit.
  • Vlna je velmi častá u dražších obleků. Nezpůsobuje pocení jako polyester, ale má tendenci se mačkat. Naštěstí se ale sama vyrovná.
  • Len je vhodný pro letní obleky, jeho velkou nevýhodou je ale silná mačkavost – len se sám nevyrovná, dokonce se i těžko žehlí.

Jako řešení „od každého trochu“ se nabízí směs – nejčastější je vlna a polyester. Polyester zajišťuje nemačkavost a nižší cenu, vlna zase omezuje pocení.

Správná délka saka a obleku

Před výběrem saka si změřte obvod hrudníku a pasu – délku rukávů můžete dodatečně vyřešit zkrácením, ale pokud vám sako nebude v obvodu, už ho nezachráníte. A jak dlouhé by měly být rukávy správného saka? Tak, aby končily tam, kde vám začíná palec . Počítejte s tím, že by ze saka měl „vykukovat“ přibližně 1 cm košile. Kalhoty by měly vzadu zakrývat patu, ale ne podrážku .

Jak poznáte, že vám padne?

Oblečte si sako, zapněte ho tak, jak ho budete nosit (tedy spodní knoflíček rozepnutý) a zkuste se v něm přirozeně pohybovat. Sako by nemělo nikde pnout, klopy nesmí odstávat a rozparek vzadu se nesmí rozevírat.

Víte, že sako od nás si můžete vyzkoušet v klidu doma? Pokud by vám nepadlo, do 14 dní nám ho zdarma vrátíte. Přejeme příjemné nakupování!

Tip na závěr

Přišla vám pozvánka na akci s dress codem a vy nevíte, jaký oblek zvolit? Poradíme vám!


waiting...