• více než 20.000 produktů online
  • bezpečný nákup
  • móda pro každý typ postavy

Ložní prádlo

Jak si kdo ustele, tak si lehne. A protože celou polovinu života strávíme v posteli, je důležité, jaké prostředí si kolem sebe vytvoříme. Nejde jen o matraci a rošt, ale také o ložní prádlo. Sněte, odpočívejte a probouzejte se stylově . Ložní prádlo podléhá módním trendům stejně jako všechno ostatní kolem nás. Ložnice si zaslouží, abychom jí věnovali patřičnou pozornost. Ložním prádlem oživíme interiér ložnice, což může přispět i k tomu, že se zde budeme cítit dobře.

Ložní program(0)
Seřadit podle:
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle

Ložní program(0)

Ložní prádlo

Spíme rádi a podle odborníků bychom měli přespat třetinu dne. Jak budeme ráno svěží a odpočatí záleží nejen na délce spánku, ale hlavně na jeho kvalitě. Základem zdravého spaní je pohodlná postel s kvalitní matrací, měkké a teplé přikrývky a v neposlední řadě ložní povlečení. Ložní prádlo je podstatnou součástí naší ložnice a postele, v čem a jak se vyspíme je důležité pro náš každý den.

Jak to vlastně začalo

Zpočátku si lidé pokládali na zem kůže ulovených zvířat a také se jimi přikrýval. Přestěhováním z jeskyní do prvních přístřešků, pro lepší izolaci od země, vznikaly první rákosové a dřevěné lůžka, které se zakryly kožešinou. Zvětšením vzdálenosti lůžka od země vylepšili i tepelné podmínky lůžka. Kamenné postele nahradily v období starověkého Řecka dřevěné s potahem (plachtou) ze zvířecí kůže, později bavlny a lnu. Zpracování bavlny už znali staří Egypťané a využívali ji k šití oděvů, výzdobu interiérů, zabalovali do ní své mrtvé při mumifikaci nebo s jejich pomocí vyráběly plachty pro lodě. Objevem bavlny a změkčováním kůže, společně s chovem domácích zvířat, se rozšířil sortiment věcí, kterými si člověk mohl své bydlení zútulnit. Postel si začal přikrývat přehozem, vystýlat lůžko, aby ho měl měkčí. Vznikají i první matrace.

Samozřejmě kvalita povlečení závisela od společenského postavení. Poddaní měli klasické lněné či bavlněné povlečení na lůžkoviny plněné peřím. Na zámcích a v domech vyšších vrstev bylo bavlněné povlečení využíváno pouze pro služebnictvo, jinak se sahalo po dražších dovozových materiálech, jako byl například satén či hedvábí. Polštáře se z ložnic stěhovali na pohovky, kde sloužily i jako dekorační prvek, tím, že byly vyšívané bohatými motivy. S nástupem manufaktur a průmyslovou revolucí se stalo kvalitní povlečení, něčím, co si mohl dovolit každý. Zrychlením výroby a zdokonalením strojů vznikaly stále složitější a lepší materiály s nepřebernými pestrými vzory, jako například flanel nebo krep. Standardem se stávalo vlastnictví více ložních souprav, které se podle ročního období nebo příležitosti vyměňovali. Často bylo kvalitní ložní povlečení i svatebním darem. Jako ochrana ložního prádla sloužily ručně vyšívané přikrývky. Polštáře a deky se i v malých a chudších domácnostech dostali z ložnice do okolního interiéru. Zajímavě dekorované polštářky zdobily pohovky a odpočívadla v zahradních altáncích, prošívané deky a přikrývky se pak brali jako součást výbavy na piknik pod širým nebem. Technický pokrok pomohl ke zdokonalení materiálů a přidal takové novinky jako mikroflanel, mikrovlákno nebo bavlněný satén.

Současnost povlečení

Dnes je používání povlečení samozřejmostí a nabídka je více než pestrá. Ložní prádlo si můžete vybírat podle materiálu, kvality, rozměrů, zapínání, podle barev a vzorů. Nejčastějším přírodním materiálem, který se používá k výrobě ložního prádla je bavlněná tkanina. U bavlněné tkaniny používané k výrobě ložního povlečení závisí na kvalitě vstupních surovin. Čím kvalitnější je vstupní surovina, tím lepší vlastnosti má z ní vyrobená tkanina a také povlečení. Pro kvalitnější ložní prádlo je používána bavlněná příze česaná. Je měkčí, pevnější, rovnoměrnější a má mnohem delší životnost než příze rotorová. Ložní povlečení vyráběné z rotorové nebo jiné mykané bavlněné příze nejsou tak jemné, jsou hrubší, méně rovnoměrné a mají kratší životnost. Nejkvalitnější je příze vyráběna z Egyptské bavlny česanou technologií. Ložní prádlo z egyptské bavlny vyniká lehkostí, měkkostí a prodlouženou životností. Výjimečné vlastnosti odráží i vysoká cena ložního prádla z této bavlny.

Povlečení a Klingel

Klingel pro vás připravil nabídku ložního prádla léty ověřených značek Webschatz, Dormisette, Curt Bauer a jiných. Naše povlečení Vás okouzlí svou barevností, Kavalkáda vzorů a v neposlední řadě kvalitou, která splňuje přísné normy na charakter použitých látek a barviv, které zaručují zdravotní nezávadnost a barevnou stálost látek, z nichž jsou povlečení vyrobeny.

Doporučení před nákupem

Pozor na rozměry povlečení, na trhu jsou v prodeji i nestandardní. Kupujte povlaku na polštář a přikrývku, které již máte. Kupujte povlečení z materiálu, který je vám příjemný. Flanel hřeje, satén chladí, materiály ze směsi bavlny a polyesteru vám nemusí vyhovovat. Vnímání materiálu je individuální záležitost. Povlečení vybírejte i podle náročnosti jejich údržby. Jsou materiály, které nemusíte žehlit a ušetříte čas i energii. Při výběru myslete na to, že téměř třetinu života strávíte v posteli, tak ať i tato třetina stojí za to.


waiting...
všechny ceny jsou včetně DPH Poštovné a balné ve výši 139,- Kč platíte při jedné objednávce pouze jednou