Kuchyň(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Kuchyň(0)

Kuchyňské doplňky

Kuchyňské a jídelní doplňky: Otevřete svou mysl kreativitě! Nové trendy přinášejí mnohem více volnosti. Jaké vybrat barvy a materiály? Výběr těch správných kuchyňských doplňků je způsob jak docílit, aby vaše kuchyň splňovala všechny předpoklady být in. Můžete kombinovat zdánlivě nekombinovatelné materiály či barvy. Jednoduše, sáhněte po všem, co se vám líbí, bez ohledu na to, v jakém to je stylu. Nezapomínejte však na to, že i takto vybrané doplňky musí být nějak propojeny - jednotná barva nebo tvar.

Kuchyňské doplňky

Kuchyň je místem, které má důležitou roli v životě téměř každého z nás. Ať už rádi vaříte nebo se v ní pobýváte jen na to, abyste nabídli jídlem od někoho jiného, musí to být pro vás prostor, ve kterém se cítíte dobře. Kuchyně není jen místem, kde voní opojné vůně a pěstuje se kuchařská vášeň. Je pulsující tepnou domácnosti, v níž se kromě pravidelné přípravy kulinářských dobrot nejčastěji pořádají společné rodinné setkání.

I díky těmto atributům vyžaduje účelovost, praktické řešení a v neposlední řadě příjemnou atmosféru. Tu jí kromě kvalitních elektrospotřebičů, funkčních kuchyňských linek a vkusně vybraného kuchyňského náčiní zajistí estetické kuchyňské doplňky, které kuchyni zútulní a navíc pomohou zjednodušit práci v ní.

Na to, abyste z nudné kuchyně vyčarovali útulné a hravé místo budete více než finanční prostředky potřebovat trochu fantazie a inspirativních nápadů. Přestože moderní dynamický design lpí na jednoduchých liniích a odmítá vše přebytečné, neznamená to, že by v kuchyni měli zcela chybět dekorace a vkusné kuchyňské doplňky. Až ty totiž určují konečný dojem z kuchyně.

Ať stále víme, kolikátá bije

Kuchyň bez velkých nástěnných hodin je jako obývací pokoj bez pohodlné sedačky. Vkusné hodiny ladící s celkovým zařízením jsou nejen praktickým pomocníkem, který nám ukáže přesný čas, ale i kuchyňským doplňkem, který tvoří jednu z dominant kuchyně. Pro přívržence minimalismu a čistých tvarů jsou na trhu hodiny z nerezavějící oceli. V rustikálně laděné kuchyni se budou dobře vyjímat klasické dřevěné a pro více invenčních doporučujeme hodiny v různých barvách nebo netradičních tvarech.

Kuchyňský dialog s přírodou

V kuchyni se stejně dobře jako v obývacím pokoji nebo ložnici daří bytovým rostlinám. Zajistí jí přísun kyslíku, oživí prázdný kout a navíc zvýší apetit, protože výzkumy prokázaly, že zelená barva zvyšuje chuť k jídlu.

Potěšením pro zrakový i čichový orgán jsou živé květiny ve váze, které můžete v zimě vyměnit za umělé. Působivými kuchyňskými doplňky jsou i ozdobné věnce zavěšené na stěně.

V předvánočním období můžete využít sušené ovoce (kůru z pomeranče a citronu) spolu s kousky skořice, jejíž vůně k zimnímu období neodmyslitelně patří a naaranžovat je do barevného keramického talířku.

Malé, milé, účelné

Kromě drahých kávových souprav, cibulového porcelánu, modranské keramiky či křišťálových mís na ovoce jsou neodmyslitelnou součástí kuchyně i doplňky, bez kterých se v každodenním kuchyňském "životě" neobejdeme. Slánky, kořenky, nádoby na cukr, kávu či čaj jsou pouze zlomkem všech kuchyňských doplňků.

Sladkosti a pochutiny jako kávu či kakao ukryjte do originálních plechových dóz různých barev, tvarů a velikostí, které příjemně oživí vitríny a přitáhnou pozornost každého návštěvníka. Praktickým pomocníkem při vaření jsou skleněné dózy na těstoviny, či luštěniny. Slánku a pepřenku vyberte z matného hliníku, nebo nápadného masivního dřeva, ať už na první pohled upoutají pozornost.

Nudu v kuchyni zaženou i barevné šálky, keramické hrnky atypických tvarů, nebo sklenice s různými motivy například ze zvířecí říše. Sváteční prostírání oživte barevnými svíčkami a originálními stojany na ubrousky.

Pokud vás nudí jednolitá barva kuchyňské linky, zkuste některé ze skříněk ozdobit velkými samolepkami ve tvaru květů a ornamentů. Rázem dodají kuchyni novou tvář a vypadají zajímavě a efektně.

Stejně jako v módě i při zařizování kuchyně platí, že v jednoduchosti je krása. Pro dosažení příjemné atmosféry vaší kuchyně zůstaňte při zemi, nepropadněte lákadlům přílišného experimentování a nepřeplňte každý kuchyňský kout doplňky, které spolu neladí.

Tradiční kuchyňské doplňky netradičně

Jisté součásti kuchyně budete potřebovat jednoduše vždy. Podle nich nejenže poznáte, že nejste v obývacím pokoji, ale pomáhají při přípravě jídel, stolování, dodávají místu punc praktičnosti. Kuchyňské doplňky přitom plní i funkci dekorační. Proto v konečném důsledku mají poslední slovo v tom, zda bude ve vaší kuchyni dýchat pracovní duch nebo ji naplní klid, útulnost a často až umělecký charakter.

Vintage kuchyňské doplňky

Zdomácněly v kuchyních po celém světě. Ne proto, že bychom měli ušetřit za nové doplňky, vždyť stačí oprášit i ty, co používali ještě naše babičky. Vintage fígl je někde úplně jinde. Nejde o žádné sbírání starých věcí, ale naslouchání historii. Ultra moderní kuchyně působí často strojeně až sterilně. Přitom stačí jeden vintage doplněk a hned je člověku jaksi lépe na duši. Najednou je v prostředí, které ho spojuje s minulostí, s buchtami od babičky, dává pocit lidského tepla a jistoty.

Nové materiály

Sklenice ze skla, hrnky z keramiky. V každé kuchyni jich je nepočítaně. Změnit vizuál na lince se dá přitom absolutně jednoduše. Vyměňte materiály a předměty mohou zůstat. Džbán na vodu z oceli, nebo hrnek jako známe ještě z minulosti. Litý smalt, kov, měděné zbarvené sklenice. Dodávají kuchyni a její zařízení jiskru. Více barev, více materiálů a stále stejné kuchyňské doplňky. To je cesta k nepřeplněné, ale vyzývavě atraktivní kuchyni.

Kuchyňské doplňky - pomocníci pro každodenní život

Stolky, kuchyňské utěrky, nebo rukavice. To vše je součástí kuchyně od prvních let, co jsme do bytů nainstalovali sporák. Od lustru až po židle. Všechno má svůj standard i umělecké alternativy.

Nový pohled na kořenky

Nesmírně množství tvarů, typů i materiálů. Od druhů, kterým by nikdo neupřel své místo v muzeu kýče až po umělecké skvosty na míru s podpisem umělce. Kolik prostoru při zařizování kuchyňských prostor věnujete skutečným detailům? Tím, o kterých řeknete, že to není podstatné. Přitom na maličkostech stojí celý design. Mít uměleckou pepřenku je sto a jedno z pohledu estetického zážitku. I tradiční kuchyňské doplňky mohou mít příchuť zajímavé jinakosti.

Vystavit nebo schovat?

Různé dózy jako kuchyňské doplňky dokreslují výraz prostoru. Buď je schováváme za dvířka linky a uděláme nimi dojem, když po cosi zajdeme do skříňky, nebo budou hrdě pyšnit na otevřených policích na "nizozemský" způsob. Tak či onak jejich tvar, formu a barvu vybíráme mimořádně pečlivě. Malé designové kousky se umí v kuchyni prosadit. A ještě jak moc!

Kuchyňské doplňky dokáží do kuchyně vnést určitou atmosféru. Pokud tyto doplňky vhodně zvolíme, stanou se příjemným dotvořením prostoru, zútulní ho nebo oživí. A pokud máme pocit, že naše kuchyně by potřebovala i trochu rozveselit, opět máme možnost dosáhnout tohoto cíle pomocí vtipných kuchyňských doplňků.

Kuchyň je srdcem domácnosti. Platí to dnes a stejně tomu bude i v budoucnosti. Ne všechny trendy vám musí být po chuti a určitě nemusíte všechny aplikovat do vaší kuchyně. Vyberte si, co se vám líbí nejvíce. Měli byste se v ní hlavně dobře cítit!


waiting...