Kosmetika

Kategorie

Kosmetika

Ženy jsou pro krásu schopné udělat cokoliv již od nepaměti. Vývoj kosmetiky trval celá tisíciletí. Už v době kamenné si tehdejší dámy na pleť natírali zvířecí tuk a malovali se přírodními barvami z různých plodů. Později Egypťané vyvinuli široký sortiment zkrášlovacích prostředků. Dokonce věřili, že krása se líbí bohům a tedy kosmetika je měl chránit před ďáblem. Oči si malovali tmavým pudrem z mletých spálených mandlí, olova, měděné rudy a popela. Na rty a tváře nanášely červený jíl smíchaný s vodou. Jako barviva využívali i levanduli, mátu, heřmánek, růže, oleje, ale také krev, hmyz či hlínu.

Kosmetika jako umění krášlit - i online na KliNGEL

Slovo kosmetika pochází z řeckého slova " kosmétiké ", což v překladu znamená umění krášlit. Už v dávné minulosti byla kosmetika označována jako umění zlepšit, obnovit nebo uchovávat krásu lidského těla. Znamená to, že byla považována za umění. Tak jako všechno kolem nás, i kosmetika se vyvíjela a měnila rozvojem poznatků o přírodě, lidském těle, také rozvojem vědy, techniky a kultury.

Kosmetika dneška je založena na péčí a zachování tělesné krásy resp. zmírnění a odstranění jejích nedostatků. Vše samozřejmě založené na vědeckém podkladě. Nejrozšířenějším a zřejmě i nejstarším úkolem v kosmetice je líčení a používání vonných látek. Z dermatologického hlediska je proto důležité, aby tyto výrobky nepoškozovaly kůži nebo organismus, ale právě naopak měli příznivé a ochranné účinky na kůži.

Rozdělení kosmetických přípravků podle toho, jakou část těla "zkrášlují"

Pleťová kosmetika

- jejím hlavním úkolem je udržení přirozené a zdravé pleti, oddálení známek stárnutí a speciálními přípravky také zakrytí nedostatků pleti. Do pleťové kosmetiky patří pleťové krémy, gely, pleťové masky, peelingy, přípravky na čištění a tonizaci pleti, pleťové séra a výživné oleje.

Tělová kosmetika

- v dnešním "uspěchaném" světě se všichni potřebujeme občas zastavit a vychutnat si chvíle pohody a klidu. Snad nic tak účinně nezmírní stres a vypětí, jako voňavá vana plná vody nebo sprcha s osvěžujícím sprchovým gelem či mýdlem. Je to pro Vás málo? Máte pravdu. Tělové oleje a mléka zahalí vaši pokožku rouškou jemnosti a masážní oleje rozveselí příjemnou masáží každou jednu buňku těla. I vaše ruce si po celodenní práci občas zaslouží pomazlit, speciální krémy na ruce zjemní pokožku rukou a použitím bavlněných rukaviček tento efekt ještě umocníte. Do této skupiny tělové kosmetiky patří i parfémy, deodoranty a koupelové soli.

Vlasová kosmetika

- všichni se chceme líbit, to je samozřejmé již odpradávna a vlasy hrají v této oblasti jednu z důležitých úkolů. Mít vlasy upravené vždy tip-top a aby také působily krásně a zdravě, je úkolem vlasové kosmetiky. Vlasové šampony jsou základem a tak, jak jsou různé typy vlasů, vyvinuty byly i šampony každému na míru. Na "neposlušné" vlasy se špatným rozčesáváním stačí použít kondicionér, který kromě hladkého rozčesání nádherně voní. A barvy? Pokud se vám ta "Vaše" barva nelíbí, na trhu je široký výběr barev na vlasy a přibývají ty, které jsou k vlasům šetrné přidáním výživných olejů. A po namáhavých procedurách, každodenní úpravou pro co nejdokonalejší účes, nechte občas odpočívat i vlasy a dopřejte jim regenerační voňavý zábal, masku či olej.

Dekorativní kosmetika

- být krásnými touží ženy již od nepaměti, děje se to celá tisíciletí a v tomto směru se nic nezměnilo dodnes. Jediným rozdílem je rozmanitost a šetrnost přípravků dekorativní kosmetiky. Základem každé vizáže je samozřejmě make-up, který umí nejen vyzvednout krásu, ale i pomoci při drobných chybách krásy. Oči jsou prvním kontaktem s lidmi, proto správným výběrem očního stínu, oční linky nebo tužky o sobě řeknete ještě více. Zhušťující, prodlužující, zda řasenkou na vytočení řas, tuto řeč očí umocníte. Pokud patříte k ženám, které nechtějí být přehlédnuty, třešničkou na dortu vaší vizáže musí být výrazná rtěnka a také lak na nehty.

Dentální kosmetika

- mít dokonalý "hollywoodský" úsměv chce neustálou péči o zuby již od malička. Dentální hygienou předcházíme vzniku zubních kazů, zachováváme si krásné bílé zuby, bojujeme proti tvorbě zubního kamene. Při tom všem nám poslouží zubní pasty, dentální nitě či ústní vody.

Speciální kosmetika

- speciální příležitosti vyžadují speciální kosmetické přípravky ... ano, narážíme na dovolené nejen ty mateřské, kdy saháme po speciálních přípravcích během těhotenství a kojení, ale i na ty u moře, kdy jsou krémy a oleje na opalování velmi důležitou součástí našich zavazadel. Samozřejmě nezapomínejme i na přípravky po opalování, aby se naše pokožka zregenerovala.

Dětská kosmetika

- malé, milé, voňavé ... právě tak vnímáme malé dětičky a právě pro jejich jemnou a sametově hebkou pokožku je speciálně vyvinuta dětská kosmetika, která vyživuje pokožku děťátka. Dostupné jsou různé dětské balzámy a krémy hydratující pokožku, kterou zároveň chrání před sychravým počasím a chladem. Po "náročném" dni dopřejme i dětem relax ve vaničce s čisticí pěnou do koupele a ošetřeme jejich pokožku čisticími mýdly či emulzemi zmírňujícími zarudnutí dětské pokožky a které ji zanechávají vláčnou.

KLiNGEL Vás obléká nejen do šatů, ale kosmetickými přípravky i do krásy!

A začínáme už od pleti, vždyť liftingové sérum "probudí" i unavenou a pobledlou pleť, dodá obličeji pružnost, vyhladí ji téměř okamžitě a pleť tak dostane nadílku výživných a vitalizujících látek. Široká paleta denních a nočních krémů s extraktem z kaviáru vitalizuje a pokožce poskytuje intenzivní vlhkost. Minerální make-up dodá sametový vzhled a skryje nedostatky pleti. Nechte odhalit krásu vašich rtů širokou škálou lesků na rty od KLiNGEL s anti-aging efektem. Tělovým mlékem zn. Ricarda M se postaráme o dokonalou hebkost a sametovou jemnost Vaší pokožky.

Toto je jen zlomek kosmetiky z KLiNGEL. Nám záleží i na kráse vašich vlasů, nehtů či vůni kterou všech omámíte. Výběr kosmetických produktů u nás je skutečné různorodý, samozřejmě kvalitní a cenově dostupný!


waiting...