• více než 20.000 produktů online
 • bezpečný nákup
 • móda pro každý typ postavy
Top značky se slevami až do 50% |K NABÍDCE
Top značky se slevami až do 50% |K NABÍDCE
Pro zběratele(1)
Filtrovat podle:
Seřadit podle:

Kategorie

Filtrovat & třídit

 • Seřadit podle:
  Nejprodávanější
 • Cena

Seřadit podle:

Pro zběratele(1)

Dekorace pro sběratele

Sběratelství dekorací je koníček – hobby, který spočívá v získávání specifického druhu předmětů (popřípadě i zážitků s nimi spojených), založeném na specifickém zájmu sběratele a jejich uchovávání ve sbírce. Tyto sbírky bývají většinou kvalitně roztříděné, zkatalogizované a atraktivně vystavené. Existují různé druhy dekorací pro sběratele a různé druhy sběratelských oborů. Sbírají se rozličné předměty, od sbírání Kinder figurek, obalů od čaje, sošek až po sbírání automobilů. Většina kvalitních sbírek byla v minulosti základem pro vznik profesionálních muzeí.

Dekorace pro sběratele

Stává se vám, že si občas hromadíte věci, o kterých si myslíte, že se vám "jednoho dne" mohou sejít? No pokud ten den nepřijde, časem se zřejmě budete zbavovat věcí, které pro vás nemají žádnou praktickou hodnotu. Je však zajímavé, že mnozí nacházejí potěšení ve sbírání věcí, které nikdy nevyužijí. Jsou to lidé, kteří si ze sbírání věcí udělali koníček a vznikla kategorie "dekorace pro sběratele".

Historie sběratelství sahá hluboko za moderní koníčky. Mezi první "sběratele" lze řadit vysoko postavené členy pravěkých kmenů (praktikující kostrové pohřby), kteří si nechávali nasbírané objekty dokonce na posmrtný život při sobě. Již ve středověku světští představitelé často sbírali relikvie a na zámcích šlechta často vlastnila velké zásoby nalovených vycpaných zvířat, kůží a lebek s parohy. A v době kolonizace bylo módou sbírat různé předměty od domorodých kmenů jako masky a brože. Ve dvacátém století lidé často sbírali ex librisy a za druhé světové války se do populární kultury dostaly také baseballové karty.

Někteří sběratelé se věnují sbírání tradičních věcí, jako jsou kameny, známky nebo staré mince. Další se zálibou sbírají panenky, vycpaná zvířata, lžíce, medaile, pohlednice, starožitnosti, hudební nahrávky nebo suvenýry z dovolených. Možnosti jsou nekonečné! Například jeden americký advokát má sbírku asi 200 000 hřebíků z kolejnic! Patří k stovkám sběratele, kteří pročesávají venkov a hledají na starých železničních tratích hřebíky, které mají na hlavičce vyražen datum. Klingel vychází vstříc i té skupině sběratele, kteří našli zálibu ve sbírání dekorací.

Časopis Harper 's Magazine uvádí: "Je až neuvěřitelné, co všechno lidé sbírají - zuby, paruky, lebky, nádoby na sušenky, trolejbusové lístky, vlasy, vějíře, draky, lékařské kleště, psi, mince, vycházkové hole, kanárci, boty ... knoflíky, kosti, jehlice do klobouků, zfalšované podpisy, první vydání literárních děl a plynové masky. "

Někteří sběratelé mají smysl pro bizarní věci. Například jedna ruská hraběnka sbírala lůžkové mísy, které patřily bohatým a slavným lidem. Jistý japonský regent měl sbírku 5000 psů, které choval v luxusně zařízených psích boudách. Podle Harper 's Magazine jeden bohatý sběratel sesbíral tisíce blech "zakonzervovaných v lihu a uložených v samostatných lahvičkách, které byly označeny místem původu a jménem hostitele, ať už zvířete nebo člověka, na kterém byla blecha nalezena".

Kromě těchto extrémních příkladů, sběratelství není v naší době ničím novým. Například zprávy o shromažďování velkých sbírek knih a rukopisů máme již z dávné minulosti. Kniha Light From the Ancient Past (Světlo ze starověku) hovoří o tom, jak král asyrský Aššurbanipal (sedmé století před n. L.) Rozesílal svých písařů do vzdálených zemí, aby pro jeho královskou knihovnu v Ninive sesbírali odpisy starých záznamů a dokumentů. Aššurbanipalov palác s touto úžasnou knihovnou odkryli archeologové v roce 1853.

Proč se sbírání dekorací stává dnes pro lidi koníčkem?

The Encyclopedia Americana uvádí: "Lidé se věnují koníčkům z mnoha důvodů, ale hlavně ze zábavy. Koníčky jsou dobrým relaxem a jsou vítanou změnou oproti každodennímu koloběhu. "Ano, pro mnohé je prohlížení si své sbírky dekorací prostě požitkem.

V jednom článku z australských novin The Canberra Times uvádí, že taková sbírka "může v sběrateli vyvolat vzpomínky na místa a lidi, které už v mysli téměř zapadly prachem. Sbírka, která se skládá ze starožitností, spojuje umění a ambice předešlých pokolení s obdivem k umění našeho pokolení. "Ano, sbírání dekorací může být velmi poučné. Například Rex Nan Kivell byl známým australským sběratelem.

Nejoblíbenější dekorací pro sběratele jsou dekorační figurky. Jsou jedním z nejoblíbenějších sběratelských předmětů na trhu. Figurky přicházejí v různých velikostech a tvarech, od populárních kreslených postav až po slavné lidi v historii.

Figurky zde byly po celé generace, jednou z nejstarších a snad i nejznámějších figurek je Willendorfská Venuše. Byla objevena v roce 1908 v v blízkosti Willendorfu, Rakousko a datuje se až do 24.000 let před Kristem. Archeologové jsou si dnes ne jisti, k jakému účelu tyto prastaré figurky sloužily, ale mnozí se domnívají, že měli pravděpodobně náboženský nebo ceremoniální význam, protože byly nalezeny v pohřebištích.

Porcelán je jedním z nejoblíbenějších materiálů pro dekorační figurky. Porcelán přišel do Evropy z Číny během dynastie Ming (1368-1644). Ceny byly vysoké, protože tento jemný materiál lze nalézt pouze v Číně, tak se Evropané snažili po celá léta přijít na to, jak vyrobit porcelán, ale s velmi malým úspěchem. Tak to bylo až do roku 1709, kdy Ehrenfried Walther von Tschirnhaus a jeho asistent, Johann Friedrich Böttger konečně objevili tajemství výroby porcelánu. O rok později byla postavena továrna v Míšni v saském regionu jihovýchodního Německa. Zpočátku vyráběla jemné čajové soupravy. Někdy po roce 1720 nastoupil do společnosti Johann Jakob Kirchner a byl první, kdo začal vyrábět figurky. Tyto dekorační figurky byly krásné, barevné a jemně detailní.

Jeho porcelánové figurky se staly velmi populárními po celé Evropě a od roku 1780 do roku 1900 vyskočily továrny na výrobu porcelánu po celém kontinentu. Figurky byly modelovány po vzoru postav z divadla (zejména postav z Commedia dell'arte, například jako figurka obchodníka Pantalone nebo sluhu - klauna Harlequin), ačkoli nebylo neobvyklé vidět i figurky znázorňující lidi z každodenního života, jako například řemeslníků, hudebníků, šlechticů. Popularita později klesla, zvláště když průmyslová revoluce umožnila vyrábět tyto figurky masově. Sériově vyráběné figurky byly často v ubohé kvalitě a dnes jsou starší, ručně vyráběné starožitné dekorační figurky sběrateli nejvíce vyhledávané.

I když se nám asi většinou panenky spojují s malými dětmi, zvláště holčičkami, ne vždy musí být panenka nutně jen na hraní pro děti. Mnozí lidé, zejména ženského pohlaví, podlehly kouzlu některých panenek a stali se z nich sběratelky panenek. Nejnovějším hitem je sbírání panenek "Reborn", nebo také realistických panenek. Jde o panenky, které se dokonale podobají malé živé miminka a jsou propracované do posledních detailů. Jsou to hotové umělecké kousky a většinou k nerozeznání od skutečných miminek. Existují v mnoha podobách, od novorozenců až po větší děti. Klingel vás svou nabídkou zaručeně ohromí.

Někdo je sběratel obrazů, další sběratelem šálků, jiný miluje barevné textilie nebo chce mít všude měkké polštáře, aby si zvýšil pohodlí. Jiní nedají dopustit na krásné prostírání nebo máme sběratele stylových bytových doplňků, tzv. šperky domácnosti. To jsou všechno sběratelské kousky a vlastně dekorace.


waiting...

250 Kč uvítací sleva⁴

Bezplatné přihlášení⁴

 • Aktuální módní trendy
 • Exkluzivní slevy
 • Atraktivní akce a soutěže
 • Profesionální poradenství

Bezplatné přihlášení⁴

Pole označená * jsou povinná. Poskytnutí ostatních údajů je dobrovolné a lze je kdykoliv změnit.
KONTAKTY
546 605 000* *Jsme tu pro Vás Po - Pá 8.00-18.00, So 8.00-13.00
BEZPEČNÁ PLATBA
 • Dobírka
 • Visa
 • Mastercard
SLEDUJTE NÁS
všechny ceny jsou včetně DPH Poštovné a balné ve výši 139,- Kč platíte při jedné objednávce pouze jednou