Vlněné kabáty(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Vlněné kabáty(0)

Dámské vlněné kabáty

Dámský vlněný kabát by měl splňovat více podmínek - měl by být teplý, měl by nás ochránit před nepříjemným počasím, měl by být pohodlný, měl by mít vhodnou barvu a samozřejmě by měl svým střihem zvýraznit přednosti naší postavy a ukrýt její případné nedostatky. Kvalitní vlněný kabát je poměrně vysokou investicí, ale je nadčasový a určitě za něj budete ráda. Důležitý je excelentní střih a kvalitní materiál. Pak vám kabát vydrží mnoho a mnoho let.

Dámské vlněné kabáty

Dámský vlněný kabát je rozhodně kousek, který by měl vydržet více než jednu sezónu. V popředí stojí samozřejmě atraktivita a aktualní módní trendy, ale nezanedbávejte ani funkčnost. Dobře vybraný kabát Může nejen dobře vypadat, ale hlavně skvěle posloužit.

Kvalitní a perfektně padnoucí vlněný kabát je dokonalá investice. Pokud si koupíte kabát z kvalitního materiálu a využíváte ho pouze občas (například v práci), vydrží vám řadu let bez jakýchkoliv citelných známek opotřebení. Na ostatní příležitosti stačí bunda nebo stylová parka. Víte, jaký je vlastně účelový rozdíl mezi bundou a kabátem? Bunda je praktičtější, ale kratší. Neochrání vás před vlezlou zimou tak jako kabát, který je většinou delší (ideálně do poloviny stehen) a je uzpůsoben tomu, aby se pod něj vlezl tlustý svetr nebo sako.

V případě, že jdete lyžovat, je bunda samozřejmě lepší volbou. My se ale zaměříme na to, jak i v zimě vypadat elegantně, a tak se pojďme podívat na dámské vlněné kabáty. Vhodně zvolený dámský kabát zahřeje a zároveň v něm budete vypadat dobře.Dobré je vsadit na nadčasový kousek, abyste za rok nemuseli kupovat zase nějaký nový, protože ten z minulého roku vyšel z módy. I v zimě můžeme vypadat šik. Chceme vypadat nejen hezky, ale zároveň se cítit pohodlně. Vlněný kabát na zimu může vypadat nápaditě a mít styl, rozhodně nemusí být nudný.

Ideální velikost vašeho vlněného kabátu

První, na co byste se měli zaměřit, je velikost. Ta by měla být o číslo větší než vaše blejzry. Dobrý nápad je vzít si sebou do obchodu svetr nebo oblíbené sako a vyzkoušet kabát na nich. A pak si pořiďte vlněný kabát, do kterého se v saku nebo v tlustém svetru vejdete. Nikde vás nesmí tlačit a nijak omezovat. Asi si všichni vybavíme nejhorší situaci s nesedícím kabátem – jízdu v narvané tramvaji, kdy se musíte držet držadel nahoře! Po pár minutách ruka odumírá a bolí, nebo jen psaní smsky i telefonování vám způsobuje muka! Ne! Vlněný kabát má chránit před zimou a vy z něj máte vyplout ve vašem nejlepším oblečení! Nejhorší důkaz toho, že vlastníte špatný kabát, nastává v okamžiku, když si nemůžete z vašeho šatníku nic obléci, protože jediné, co váš kabát pojme, je letní tílko.

Tip: Jedním z nejdůležitějších testů, jak poznat pohodlný kabát, je posadit se na židli, zvednout ruce, sehnout se a pokusit se zavázat si boty. Pokud kabát neuvěřitelně táhne či škrtí, je potřeba zkusit o číslo větší, anebo zvolit trošku jiný střih.

Jakou délku vlněného kabátu zvolit?

Délka dámského kabátu je individuální záležitost. Pořídit si můžete dlouhý kabát, delší kabát ke kolenům, kabát do půlky stehen nebo kratší kabátek. Každé ženě vyhovuje jiný střih a délka kabátu. Záleží, v jakém prostředí se pohybuje, zda potřebuje i v chladných dnech chodit neustále elegantně oblečená, nebo jí jde především o praktičnost a zahřátí. Platí, že čím je kabát delší, tím nás lépe zahřeje. O vlněném kabátu to platí dvojnásobně. Na běžné nošení se doporučuje délka maximálně ke kolenům. Delší kabát může působit nemoderně a musí se umět nosit. Kratší vás nemusí tak dobře ochránit před zimou, proto záleží na situaci a na venkovní teplotě. Proto je přímo nutné zrekapitulovat si, co přesně v šatníku máte nejraději a co pod kabátem budete nosit. Jaké máte boty. A zda nová koupě jednoho extra vlněného kabátu za několik tisíc nakonec neskončí nezdarem, protože se vám prostě k ničemu nehodí. Promyslete si, jaké šaty nosíte, jaké sukně a jaké jsou délky! Nad kolena? Mini? Nebo snad dáváte přednost šatům do půlky lýtek? Následně si vyberte kabát, aby zakryl vaše oblíbené nejdelší šaty. Není nic horšího, než když vám zpod kabátu čouhají cáry večerní roby nebo jenom šatů pro všední příležitosti! Nepomůže nic, ani drahé kozačky. Prostě to elegantní není. Pokud jste tedy našla váš nejdelší kabát, je nutné najít ještě ten kratší. Někdy je fajn mít džíny, ony již zmíněné kozačky a na zádech mít třeba batoh nebo nic a jen tak sportovně štrádovat po městě. Nedoporučujeme variantu délky nad boky, protože stačí jedno shýbnutí a ukážete všem holá záda nebo spodní prádlo, a není sexy mít kabát přes zadek, protože vám to zkracuje nohy. Ideální délka je přesně do půlky vašeho pozadí! Postava se vám vytvaruje, a když dodáte vhodné boty, které prodlužují lýtka je z vás naprosto stylová krásná zimní dáma. Nehledě na to, že ledviny by měly být v teple.

Vlněný kabát vybírejte podle typu postavy

Přesýpací hodiny

Pokud je vaše postava ženská, oblá a má křivky, i váš kabát by měl mít křivky. Vyhýbejte se nošení rovných a příliš volných střihů, protože ty vám přidají optické kilogramy navíc a ukryjí přednosti vaší postavy. Vhodný kabát by měl zvýraznit váš pas a boky, proto jsou vhodné záševky, tvarování, opasky.

Obdélník

Pokud máte ženskou postavu typu obdélníku a máte i širší ramena, váš ideální střih kabátu ramena trochu zúží, navodí dojem tvarovanějšího pasu a boků a zvýrazní vaše nohy. Vyhněte se zejména střihem které přidávají objem do ramen a prsou a nenoste ani příliš dlouhé kabáty, ztratí se v nich vaše krásné nohy.

Hruška

Při tělesném tvaru hrušky hledejte střihy, které zvýrazní horní polovinu vaší postavy. Vyhněte se kabátem s příliš hlubokou fazonkou i střihem které jsou nařasené v pase. Vhodnými detaily mohou být širší límce, zipy, výrazné knoflíky, zajímavé zapínání. Nezapomínejte že střih kabátu by měl zvýraznit váš pás.

Jablko

Tento tělesný tvar má největší obvod právě v oblasti pasu, proto nejsou vhodné střihy, které poutají k oblasti pasu pozornost. Hledejte empírové střihy, nebo střihy které zvýrazní oblast ramen a nohy. Vyhněte se příliš tvarovaným střihem, ale i příliš volným, neforemním střihem.

Vlna je společně s bavlnou nejrozšířenějším přírodním materiálem v textilním průmyslu. A to jak díky dostupnosti, tak díky svým vlastnostem. Je velmi lehká, pružná, výborně absorbuje vlhkost, aniž by byla na omak vlhká, a hřeje tak v chladu i vlhku. V teplém prostředí naopak oceníte především její prodyšnost a tedy chladivý efekt.

Pro každé použití se ale hodí jiný typ. Například jemné rouno, tedy takové, jehož vlákna mají tloušťku do 22 mikronů, se hodí na halenky a svetříky. Pro zimní kabáty a ponožky, které nenosíte na holém těle, je vhodné rouno silnější, které je odolnější a pevnější. Hrubá vlákna, tedy ta nad 33 mikronů, už jsou pro svrchní oblečení příliš hrubá a nevhodná pro styk s pokožkou, hodí se na koberce nebo jako výplň.

Vlna je dokonale univerzální materiál, který se hodí na celoroční nošení. V zimě hřeje, v létě naopak chladí a skvěle se díky svým absorpčním schopnostem hodí i pro sportovní oblečení. Stejně jako u jiného oblečení ale výhody vlny oceníte pouze tehdy, když sáhnete po kvalitním materiálu a správně o něj pečujete. Při její údržbě je třeba dodržovat určité zásady. Vlna za tu péči navíc ale stojí a odmění se vám dlouhým a krásným životem vašeho kabátu.


waiting...