Hodinky řízené radiosignálem(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Hodinky řízené radiosignálem(0)

Dámské hodinky řízené rádiem

Dámské hodinky řízené rádiem mají jednoznačnou výhodu v naprosto přesném čase a když k tomu přičteme automatické seřizování datumu a zímního + letního času, vychází nám opravdu praktický ukazatel času pro dámy, kteří mají rádi přesnost. Radio controlled je systém plošného seřizování elektronických přístrojů k tomuto určených na přesný čas s odchylkou 1 vteřina za milion let. Přístroje, které jsou řízené radiovým signálem, chodí naprosto přesně. Nosí vlastně atomový čas, který disponuje s diferencí + - 1 vteřina za milion let.

Dámské hodinky řízené rádiem

Co může být přesnější než hodinky Quartz? Hodinky Quartz, které se denně přizpůsobí atomovým hodinám.

Co jsou rádiem řízené hodinky?

Rádiem řízené hodinky udržují velmi vysoký stupeň přesnosti pomocí synchronizace s atomovými hodinkami v pravidelných intervalech. Hodinky obsahují malou anténu, která snímá signál vysílaný vládní agenturou.

Radio controlled (rádiem řízené) je systém plošného seřizování elektronických přístrojů k tomuto určených na přesný čas s odchylkou 1 vteřina za milion let. Přístroje, které jsou řízené radiovým signálem, chodí naprosto přesně. Nosí vlastně atomový čas, který disponuje s diferencí + - 1 vteřina za milion let. Právě atomové hodiny je počátek celého cyklu - z těchto hodin je vysílán signál do vysílačů, ze kterých chytají signál pro přesný čas všechny hodinky (přístroje) k tomu výrobně uzpůsobené. Hodinky řízené rádiem dostávají nejčastěji signál jednou za noc a to kolem čtvrté hodiny ranní. Česko i Slovensko přijímá signál z nejbližšího vysílače, který je v německém Frankfurtu. Těchto vysílaču je na světě několik a vždy pracují pro přístroje schopné přijímat tento signál v okruhu cca. 1.500 - 1.600 km. Výhodou těchto přístrojů není pouze přesný čas, ale i přesný kalendář.

Hodinky rádiem řízené mají většinou 3 voltovou lithiovou baterii, protože příjem signálu vyžaduje více energie ze zdroje elektronického strojku. Proto také, když je slabší baterie, hodinky přestávají "chytat" signál. Některé značky, jako je např. Junghans, doporučují v návodech, když se hodinky nachází v zóně, kde není radiový signál, vypnout tento příjem signálu, protože hodinky mají snahu hledat signál, což více vybíjí baterii. Jakmile hodinky mají stabilní příjem signálu, který je většinou 2x denně, spotřeba baterie je opět stabilní.

Jsou rádiem řízené dámské hodinky přesnější než hodinky Quartz?

Rádiem řízené hodinky je typ Quartz hodinek. Jsou napájeny elektřinou (z baterie, nebo v některých případech, světlem přeměněn na elektřinu pomocí solárního článku). Je to regulované křemenným krystalem. Rozdíl, ve kterém se liší od ostatních Quartz hodinek je v samoopravném mechanismu, který udržuje chyby v načasování neznatelně malé - mnohem menší než ve standardních Quartz hodinkách.

Nakolik jsou přesné rádiem řízené hodinky?

Vzhledem k tomu, že se přestaví na absolutní přesnost každých 24 hodin nebudou nikdy mimo o více než zlomek sekundy, za předpokladu, že strojek je alespoň průměrné kvality a je v dobro provozním stavu. Standardní Quartz hodinky zpožďují nebo spěchají asi 5 nebo 10 sekund za měsíc. Co se promítá do 0,17 sekundy na 0,34 sekundy za den. Maximální chyba pro rádiem řízené hodinky je tedy od jedné šestiny po jednu třetinu sekundy. Ačkoli někteří výrobci rádiem řízených hodinek tvrdí, že jsou daleko přesnější než průměrné Quartz hodinky.

Jak pracují rádiem řízené hodinky

Nepatrná anténa v hodinkách vyhledává v určitém čase signál z NIST atomových hodin. Některé hodinky hledají jednou každých 24 hodin o 1 hodině v noci, další vyhledávají signál několikrát během noci, aby se zvýšila pravděpodobnost zachycení signálu. Procházení probíhá vždy v noci, protože magnetický vliv slunce může rušit příjem. I elektronické znečištění z mobilních telefonů, faxů, satelitních antén a podobně, které je větší v pracovní době může rušit. Vzhledem k tomu, že hodinky využívají elektřinu při prohledávání, výrobci hodinek chtějí aby byl proces co nejefektivnější. Rádiové signály pocházejí z unikátních rozhlasových "stanic", které nevysílají žádné zprávy nebo hudbu. Neexistuje žádný DJ a žádné iritující reklamy na pojištění vozidla. Všechny stanice vysílají čas znovu a znovu v podobě speciálního kódu, které mohou pochopit jen rádiem řízené hodinky. Časový kód obsahuje základní čas a datum, ať už je to přestupný rok, jestli je to letní čas atd. Vysílání v plném rozsahu trvá asi minutu.

Když hodinky zachytí signál, použijí mikročip na přestavení ručiček nebo digitálního displeje. Hodinky se také automaticky dvakrát ročně přestaví na letní a standardní čas. Signál vysílání informuje hodinky když mají skočit dopředu nebo ustoupit dozadu.

Mohou rádiem řízené hodinky zachytit signál kdekoliv?

Ne. Signál vysílání pochází z vysílače v německém Frankfurtu v soustředných kruzích o průměru cca 1500 - 1600 km. Hodinky nemusí být vždy schopny zachytit signál na hranici tohoto rozpětí - terén a atmosférické podmínky také ovlivňují vnímavost. Zpravidla hodinky nezachytí signál ani pod zemí nebo v budově s ocelovou střechou (mnoho nákupních center má ocelové střechy, takže rádiem řízené hodinky prodávané v obchodních domech se často nevědí nastavit, dokud nejsou prodány). Kromě toho, hodinky nevědí zachytit signál uvnitř trezoru .

Co jsou atomové hodinky?Atomové hodinky jsou jen přezdívka, někteří tak nesprávně nazývají rádiem řízené hodinky. Je to jednoduchý způsob jak vyjádřit, že hodinky se přizpůsobují atomovým hodinám.

Je vůbec někdy třeba nastavit rádiem řízené hodinky?

Zřídka je třeba tak učinit. Jedna z příležitostí je, když nositelka cestuje z jednoho časového pásma do druhého. Měla by manuálně resetovat hodinky na nové časové pásmo, pak během noci hodinky zachytí signál a nastaví se samy jako obvykle.

Další příležitostí je výměna baterie. Přestože se některé rádiem řízené hodinky přizpůsobí automaticky po výměně baterie, pomocí zařízení, které si "pamatuje" kolik bylo hodin, když baterka vypověděla, jiné zase ne. Musí být resetovány jako standardní Quartz hodinky.

A čemu ještě potřebujete rozumět při nákupu dámských hodinek řízených rádiem?

No přece základním pojmům:

Alarm - Budík - funkce hodinek, která produkuje zvukový signál v předem nastavený čas. Některé typy hodinek disponují také možností nastavit více alarmů v různých časech a dokonce v různých dnech (udržovací budík - alarm = Snooze = po nevypnutých aktivovaného signálu se obvykle po 5 minutách signál automaticky opakuje).

ATM - počet atmosfér (tlak, vodotěsnost) proti němuž jsou hodinky chráněny a otestovány v laboratoři

  • 30 M = 3 ATM (vodoeodolné vůči vlhkosti vzduchu - déšť, sníh)
  • 50 M = 5 ATM (vhodné do prostředí se stříkající vodou, např. sprcha, atletické sporty)
  • 100 M = 10 ATM (vhodné pro plavání, potápění do 5 metrů hloubky a vodní sporty. Nevhodné jsou pro potápění ve velkých hloubkách!)
  • 200 M = 20 ATM (vhodné pro všechny druhy potápění s výjimkou potápění s heliem)

Řemínek - pásek na uchycení hodinek na zápěstí - vyrobený z kovu, plastu, kůže, koženky, nebo jejich kombinaci. Kovový je vytvořen ze série kovových spojek, které mohou být přidány nebo naopak odebrány aby dokonale seděl na zápěstí. A to by bylo vše.

Nyní se již zahĺbte do naší on-line nabídky. Klingel pro Vás připravil elegantní, módní, trendovou, ale samozřejmě i nadčasovou kolekci dámských hodinek řízených rádiem oblíbené značky Meister Anker.


waiting...