Kabelky přes rameno(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Kabelky přes rameno(0)

Dámské kabelky

Dámské kabelky jsou mnohem víc než pouze módním doplňkem. Jsou praktickými pomocníky na nošení nezbytných věcí a také způsob jak vyjádřit svůj styl. Můžete si s nimi hrát v nepříjemných chvílích nebo je dokonce použít jako zbraň v nebezpečné situaci. Koupě nové dámské kabelky ať už obyčejné či luxusn, nemusí být zrovna jednoduchá. Ačkoli si to málokterá dáma při výběru kabelky uvědomuje a ještě méně z nich se podle tohoto faktoru řídí, praktičnost je zásadním kritériem, které byste měla při jejím nákupu zvážit.

Dámské kabelky

Kabelka je nezbytným prvkem ženského šatníku, který je zároveň funkční a módní. Svůj rtěnku, parfém a další životně důležité drobnosti musí mít dáma u sebe. A na to slouží kabelky. Ať už jde o jednoduchý model z džínoviny, nebo o drahý designérský kousek.

Historicky jsou kabelky nositelkami ženských tajemství, znamením moci, postavení a krásy. Byly ovlivněny vývojem technologií a společenskými změnami. Kabelky se staly důležitým symbolem stylu a společenského statusu. A co je hlavní. Nikdy jich není dost.

Od starověkých tašek afrických kněží k dnešním haute couture kabelkám

Původně kabelky jako takové neexistovaly. Anglické slovo "handbag" označující dámskou kabelku vzniklo až v polovině 19. století. V dávné historii byli tašky dokonce výhradně mužskou záležitostí. Nosili v nich peníze a jiné potřebné věci. Byly vyrobeny z kůže či látky a připevněné k pasu. Můžete je takto vidět vyobrazené na egyptských hieroglyfech a Bible výslovně uvádí Jidáše Iškariotského jako muže s taškou.

V 14. a 15. století byl důležitým prvkem mužského i ženského oděvu opasek. Vzhledem k tomu, že kapsy na oděvu byly vynalezeny o pár století let později lidé si na opasek připevňovali kapsy s možností utahování na šňůrku a nosili v nich dýky, růženec, svazky klíčů, vonné pomerančové sáčky.

V éře vlády Alžběty I. se výrazně změnila móda. Dámské sukně se rozšířily do ohromných rozměrů a středověké opasky s kapsami bylo možné v množství látek jen těžko najít. Proto jejich ženy začaly nosit pod sukněmi. Rolníci a pocestní měli své věci ukryté ve velkých taškách z kůže nebo v látkových pytlích přes rameno. Vzhledem k opomíjené hygieně nosila šlechta tzv. Sweta bagges, vonné sáčky s bylinkami a kořením. V této době stále dávali přednost zdobeným kapsičkám před klasickými kabelkami.

Po francouzské revoluci přišly do módy úzké, štíhlé róby, které více zdůrazňovaly postavu. To znemožnilo mít kapsy ukryté pod šaty. Ženy zvyklé mít již své osobní věci u sebe, začali nosit malé zdobené kabelky v ruce či na zápěstí.

19. století je dobou vzestupu kabelek. Viktoriánská éra byla érou významného vývoje průmyslu a vědy. Vzniklo množství nových materiálů a tím i možností jejich kombinování. Přestože kapsy se vrátili zpět do módy kolem roku 1840, ženy i přesto nosili malé látkové kabelky a trávili spoustu času jejich vyšíváním. S příchodem železnice nastala velká změna ve funkčnosti tašek. Z cestovních tašek určených pro převoz na koňských sedlech se změnily na zavazadla vhodné pro přepravu vlakem. A tak se objevily první kufry a příruční zavazadla v podobě kabelek.

Ikony 20.století

V 20. století se nastal obrovský boom ve výrobě a designu kabelek. Návrháři tvořily modely pro různé účely a použití. Inspirovali se exotikou, hudbou, armádním stylem. Vznikly kabelky různých tvarů, materiálů, se zdobením, s popruhy přes rameno, úchopy do ruky, malé psaníčka i robustní kabely, které jsou trendové ještě i dnes. Kabelky, jak je známe v současnosti se nosí od roku 1950. Tehdy ještě dámy přizpůsobovaly své kabelky botám, ty módní uvědomělé začínají nosit na večer koktejlové kabelky - malé clutch kabelky ze saténu, zdobené flitry.

Coco Chanel představila svoji kabelku 2.55 v únoru 1955. Prošívaná taška se prezentovala dlouhým, dvojitým řetězovým ramenním popruhem, který byl neobvyklý v době, kdy se kabelky nosily v ruce. Tato kabelka a její napodobeniny jsou dodnes populární.

V roce 1935, Hermes přišel s Sac Haut Courrioses, pravoúhle tvarovanou kabelkou s plochým dnem, vyrobenou z jemné krokodýlí nebo ještěrčí kůže, která byla voskovaná a s jemným leskem. Když v roce 1956 Grace Kelly použila tuto kabelku, aby utajila své těhotenství před novináři, kabelka se stala módní ikonou. Známá jako Kelly bag, se stala nejslavnější kabelkou 20. století.

Překonala ji snad jen Birkin bag. V roce 1984, Hermes představil ultimativní kabelku vytvořenou pro Jane Birkin, po které dostala svůj název.

Birkinka není "jen" kabelka, je to ikona módního světa, symbol společenského statusu.

Dámské kabelky a Klingel

Klingel ví, že kabelka je prioritou dámského šatníku. Potřebujete ji v různých barvách, v různých tvarech, na různé příležitosti.

V naší nabídce najdete hravé kabelky na procházku po městě v slunečný den, najdete zde elegantní kožené tašky na pracovní setkání i rozpustilé mini kabelky na ples nebo do divadla. Oblíbené značky jako Rieker a Gabor jsou již nedílnou součástí naší nabídky.

Naše kabelky jsou trendovým módním doplňkem, který podtrhne váš styl a zvýrazní vaši osobnost.


waiting...