Chronografy(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Chronografy(0)

Dámské hodinky se stopkami

Dámské hodinky se stopkami / chronografem umožňují stopovat libovolný časový úsek. Většinou jsou osazeny 3 subciferníky, které zobrazují minuty, hodiny a sekundy (nezávislé na aktuálním stopování). Hlavní stopková ručička je velká (často vyvedená v červené barvě). Stopuje se bočními tlačíky na straně hodinek (start, stop a reset). Vybrat si z hodinek se stopkami můžete z modelů, které jsou buď analogové nebo digitální.

Dámské hodinky se stopkami

Než přišel Breitling, nosily se stopky v kapse, stejně jako hodinky. Hodináři firmy však přišli na to, jak stopky dostat i do náramkových hodinek. Jejich způsob okopíroval a dodnes používá celý svět.

Hodinky nejen že ukazují čas, ale jsou po staletí i hodnotným dárkem a šperkem zdobícím pány i dámy. Kromě toho však představují úžasnou technickou dokonalost, která se po staletí vyvíjela a zdokonalovala.

Dámské hodinky se stopkami dnes nejsou jen přesným ukazatelem místního času, ale vedle praktického či ozdobného účelu jsou doplňovány kromě stopek mnoha dalšími funkcemi. Jako například dnem v týdnu, datem, kompasem, hloubkoměrem, výškoměrem, tachymetrem a mezičasy. A tak už nejsou pouhou časomírou, ale nezbytnou součástí každého, kdo si na doplňkové funkce hodinek nutné ke své práci či ke svému koníčku zvykl a komu usnadňují plnit si své výkony a cíle.

Váš osobní image, který lze doplňkově vyjádřit i hodinkami, není zanedbatelná skutečnost. Stejně jako šaty nebo boty, hodinky vyjadřují styl a úroveň majitele či majitelky. A toto vyjadřuje nejen model hodinek, ale i značka. Spolu se značkou si zákazník kupuje jí tradici, její kvalitu. Je proto třeba brát jako jeden z nejstarších strojků a designů, které lidstvo vymyslelo. Vyvíjel se skutečně po staletí až prakticky k dnešní dokonalosti. A krásné je na tom to, že se stále vyvíjí.

První hodinky byly kapesní a byly vyrobeny v roce 1511. Byly celé ze železa a měli válcovitý tvar. Oproti dnešním lehkým hodinkám byly opravdu těžké, avšak na tehdejší dobu tato váha byla nepodstatná. První větší sériová výroba kapesních hodinek se objevila v roce 1587 ve švýcarské Ženevě. Tyto hodinky jsou stále poměrně větších rozměrů pouzder ale těší se však oblibě zákazníků v celé Evropě. První kapesní hodinky dnešních rozměrů byly vyrobeny švýcarským hodinářem. Dnes jsou však postupně decentně tenčí a menší. Díky tomu jsou příjemněji nositelné.

Již v roce 1690 se do hodinového strojku přidává první budíček, který je využíván zejména muži. Menší hodinky zdobené malbami na smalty obdivují stále více ženy. A v roce 1722 se kapesní hodinky předělávají na zápěstí a vznikají první náramkové. Nosí je ženy a náramek je velmi ozdobný. Tím však obliba kapesních hodinek neupadá. Vyrábějí se stále a zejména muži nacházejí zálibu nosit jejich ve sáčcích vest. S tradiční ozdobnou řetízkem chránící hodinky před upadnutím.

Když se po skončení první světové války začaly hodinky přemisťovat z kapes na zápěstí, zabudoval do jejich těla Breitling jako jedna z prvních hodinářských firem stopky. V roce 1915 přišel s modelem vybaveným tlačítkem, které stopky spouštělo, zastavovalo a vracelo na nulu.

V roce 1923 pak jeho hodináři vyvinuli systém, který od sebe oddělil spouštění a zastavování. Zastavování se od této chvíle provádí tlačítkem umístěným na druhé hodině a vynulování převzala hlavní korunka. A v roce 1934 si Breitling k padesátým narozeninám nadělil zvlášť důležitý dárek - přišel s druhým tlačítkem a dal tak chronografům podobu, kterou známe dodnes.

Firmu založil v roce 1884 teprve čtyřiadvacetiletý Léon Breitling v St.Imier, kde chtěl zahájit výrobu časoměrných přístrojů a průmyslových měřidel. Později se společnost přestěhovala do La Chaux-de-Fonds a dnes sídlí v Grenchenu.

Jako mnoho hodinářských firem i Breitling využil na přelomu devatenáctého a dvacátého století boom průmyslové revoluce. Přesné měření času bylo čím dál důležitější a zároveň lidé měli víc času na provozování sportovních aktivit. V roce 1906 například přišla na trh se stopkami pod názvem "Vitesse" (rychlost), které měly patentovaný systém pro měření rychlostí od patnácti do sto padesáti kilometrů v hodině.

První jednoduché a vlastně velmi složité dámské hodinky se stopkami fungovaly, tak že naměřený čas se musel zapisovat. Průlom přišel v roce 1969, kdy přineslo úspěch tajné partnerství hodinářských společností Heuer, Breitling a Hamilton se specialistou na strojky Dubois Deprazom. Vyvinuli tak první automatické stopky, který spatřil světlo světa 3. března 1969.

Moderní stopky se spouští stisknutím tlačítka obvykle umístěného nad korunkou hodinek na druhé hodině. Stisknutím stejného tlačítka se měření času na hodinkách pozastaví. Když se funkce spustí, vyvolá to točení ozubených koleček v strojku hodinek. Méně komplikované stopky používají tři ozubená kolečka, ty více komplikované je mohou mít klidně i o několik navíc. Nejmenší kolečko představuje pohyb jedné sekundy, druhé kolečko představuje 60 sekund a další z nich 60 minut. Všechny tři kolečka na sebe navazují a jejich pohyb představuje čas ujetý od spuštění funkce stopek.

Dámské hodinky se stopkami Jacques Lemans

Klingel vám přináší dámské hodinky se stopkami od oblíbené značky Jaques Lemans. Značka Jacques Lemans se v dámské kolekci hodinek se stopkami zaměřuje na náročné dámy které se umí zařadit k určitému stylu a typu. Lemans si potrpí na to, aby hodinky odrážely individualitu nositelky a splynuly s ní - ne však po vizuální stránce, protože dámské hodinky Lemans patří k těm více výrazným.

Hodinky se hrají s kovem a s ocelí, protože tyto dva prvky dokáží odrazit maximum energie a elegance najednou. Kolekce Jacques Lemans představuje bláznivé Italky, prohánějící se na kolech u pláže. Hodinky jsou nápadité, koketně se blyští a po obvodu mají vsazené Swarovského krystalky a to hned ve více barvách. Jacques Lemans je pro náročnější dámy, kterým přílišná ženskost na hodinkách vadí a mají rády pánský styl ciferníků. Okraj ciferníku dozdobují Swarovského krystalky, které jsou sice dámským elementem, v tomto případě však neruší a hodinkám dávají lesk. Dámské hodinky od Jacques Lemans čekejte ve švýcarské kvalitě, při které je možné kromě stopek najít vodotěsné modely, chronografy, tachymetr. Hodinky je proto možné nosit i jako sportovní.

Dámské hodinky se stopkami Adidas

Další léty ověřenou značkou jejíž dámské hodinky se stopkami Klingel nabízí je Adidas. Kolekce dámských hodinek Adidas je určená sportovkyním nebo dámám, které žijí Adidas stylem a věrnost k této značce jde vidět i v jejich šatníku. Hodinky jsou vyráběné tak, aby svým designem zapadly do Adidas módní kolekce, doplnily ji a oživily. Těžko se bude do street stylu kombinovat hodinářský kousek ze zlata v elegantním stylu ... když však doladíte svou image některými plastovými hodinkami Adidas - nejlépe v tom nejkřiklavějším provedení, budete určitě cool!

Dámské hodinky Adidas nejsou jen sportovní. Garantují však kromě stopek vodotěsnost či alarm. Plastové nebo látkové řemínky perfektně padnou na zápěstí, takže při joggingu, běhu nebo jiném sportu netlačí, nepřekážejí a díky poměrně velkým ciferníkům jsou dobře čitelné. Pro náročné "Adidasky" nabízí značka hodinky, které na ciferníku mají absenci arabských čísel, takže na ciferníku uvidíte pouze logo firmy. Za povšimnutí stojí i kolekce Adidas Originals, která na první pohled vypadá jemně a nevybočuje ze stylu značky Adidas, ovšem na druhý pohled experimentuje s barvami, ciferníkem či s provedením řemínku. A pro dámy, které se rády líbí svému okolí, vytvořili designéři i kolekci Adidas Cambridge s osazenými kamínky.


waiting...