Námořnický styl(0)
Omlouváme se! Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty.

Kategorie

Filtrovat & třídit

  • Seřadit podle:
    Nejprodávanější

Seřadit podle:

Námořnický styl(0)

Dámské oblečení námořnický styl

Námořnický styl oblečení patří k létu stejně neodmyslitelně jako šortky, vůně kokosu či zmrzlinový sorbet, a stejně tak mu nelze odolat. Svěží, mladistvý a vždy chic, bez ohledu na sezónu a trendy. Zahrajete se toto léto na námořnici i vy? O námořnickém stylu se mluví jako o nesmrtelném. Už desetiletí figuruje na scéně bez obav, že by jeho popularita mohla vyhasnout. Někdo vsadí na admirálske saka, jiný využije charakteristické barvy a pruhy, nebo symboly jako kotvy, lana, uzly...

Dámské oblečení námořnický styl

Dámské oblečení v námořnickém stylu - nadčasový a elegantní módní trend, který neomrzí. Kombinace bílé, modré, červené a zlaté, to je poznávací znamení námořnické módy. Pruhované vzory a vhodná bižuterie dodají Vašemu outfitu na dokonalosti! "Námořnice" nemusí být jen štíhlé a vysoké, protože pruhy a kotvy sluší prostě všem. Stačí je jen přizpůsobit postavě. Námořnický styl můžete nosit jak do práce, tak na párty. Do práce zvolte slušivé 7/8 plátěné kalhoty s jednobarevným tílkem a sáčkem, doplněné o zlaté bižuterní doplňky. Na party se zase hodí áčkové pruhované šaty s červenými lodičkami. Fantazii se meze nekladou, stačí jen dodržet námořnické barvy a úspěch je zaručen. Námořnický vzor se neobjevuje jen na tričkách! Skvěle vypadají i pruhované šaty, saka, plavky, boty a doplňky. Původně byl námořnický styl poměrně striktně reprezentován modrými pruhy na bílém podkladu, ale dnes je vše jinak. Postupně se k tradičním modrým proužkům přidaly i červené a černé. Mezi nejmodernější pojetí patří oblečení s potiskem námořnických lan, uzlů nebo kotviček.

Univerzální look zase vytvoříte kombinací pruhovaného trička nebo halenky s džínami a pruhovanými teniskami nebo mokasínami. Tento volnočasový outfit pak můžete během pár vteřin přeměnit na rafinovaný party model. Stačí nazout červené nebo královsky modré lodičky, do ruky psaníčko, rty zvýraznit rudou rtěnkou a můžete vyrazit!

Modní klasiku v podobě námořnického stylu do našich šatníku vnesla již Coco Chanel v roce 1917, kdy uvedla svou kolekci pruhovaných triček. Je to už tedy téměř sto let, co proužky ovládají naše šatníky, a to čím dál intenzivněji. Ačkoli se to může zdát bizarní, ale ještě před několika lety bylo definovat v jazyce módních stylistů něco jako "námořnický styl" přímo nemožné. Pokud bereme v úvahu vývoj po přelomu milénií, první vlaštovky, které ženský ekvivalent námořnické módy přinesli do moderních šatníků, se v podobě periferních kolekcí začaly objevovat až od sezóny 2007-2008.

Přitom pásky, kotvy, překrývání modrých a bílých odstínů či ploché sandály a velké kabelky tu byly už dávno předtím. Až donedávna je však téměř nikdo nebyl schopen sjednotit do uceleného designového jazyka, ze kterého by si nositelka mohla vystavět celičký outfit. Pokud jde o designérskou módu, největší boom námořnické motivy zažili kolem roku 2011. Není těžké vybavit si kolekci domu Yves Saint Laurent ještě v době, kdy mu šéfoval Ital Stefano Pilati: sezóna resort 2012. Jeho modely, které v sobě kombinovaly ležérnost turistky v přístavu s elegancí důstojnice námořních sil,dovolenkující na luxusní výletní lodi, stále představují symbol toho, co má tento styl oblékání obsahovat a zvýrazňovat. O tom, že rozsápali na kusy všechny klišé, které do té doby o jmenovaném stylu převládaly, ani nemluvě.

Námořnický styl oblečení pro dámy a jeho variace, například v podobě fashion stylu inspirovaného jachtingem, se s pravidelnost vrací a opět vytrácí. Módní vody se opět rozvlnili tímto stylem - klasické námořnické proužky na oblečení, ale dostali nový šmrnc! Nechcete se prvoplánově obléci jako námořník? Nemusíte se bát! Námořnický a jachtingový styl je v servírovaný decentně a ve stopovém množství. A vykročit takto oblečená do jara bude skutečně stylové!

Oblečení v námořnickém stylu dnes už rozhodně nemá podobu bílých širokých kalhot a modrobílého pruhovaného trička. Proužky sice zůstávají, ale často pouze jako lemy nebo se kompozičně formují do nových tvarů a vzorů. Námořnický styl oblečení dnes připomíná spíše decentní patchwork sestavený z různých proužků a obdélníků. Navíc se promítl na oblečení všeho typu, včetně šatů a to dokonce i těch večerních. Zatímco pruhy a proužky hrají v námořnickém oblečení a v novém trendu stále hlavní roli, rozhodne se změnilo postavení modrobílé kombinace. Námořnický styl už není jen o ní. Modrá, bílá, červená a také černá hrají sice v novém módním námořnickém stylu dámmskeho oblečení hlavní roli, ale styl osvěžují i další barvy: žlutá, zelená nebo oranžová.

Změn doznala i tradiční horizontální orientace pruhů na námořnickém stylu. Nejenže je po novém jejich orientace i vertikální, ale často jsou pruhy orientovány po všemožných diagonálách, často různých na jednom modelu šatů či jiného kousku oblečení. To je pro naši postavu spásonosné, ale současně to může být také nebezpečné. Je to právě hra s pruhy, jejichž tloušťkou a orientací dokážeme dělat optické divy s naší postavou - a to jak v pozitivním, tak i v negativním smyslu. Nesprávný pruh na nesprávném místě z vás udělá kuličku, i když jste kost a kůže. A naopak, správný pruh vás může zeštíhlit a dokonale vám zformovat vaši postavu.

Trendem je i hra s průhledností. Právě její kombinací s pruhy v námořnickém stylu můžete dosáhnout zajímavé efekty. Proužky mohou pak být nejen o střídání barev, ale také o střídání neprůhledných a průhledných proužků. Oblečení pak dostává další rozměr a vy se můžete kreativně vyhrát také s jednotlivými vrstvami oděvu.

A jaká fazóna sluší novému módnímu námořnickému stylu v dámském oblečení? Uvolněná i vypasovaná. Jednovrstvá i vrstvená. Námořnický je totiž kreativní módní styl, který vnáší do oblékání hru i prostor pro každou majitelku oblečení v tomto trendovém stylu. Proužky a pásky vás obléknou do dobré nálady, nádherně vás rozzáří a budete vypadat mnohem mladší. Nadčasovost námořnického stylu je velmi osvobozující, protože můžete recyklovat staré kousky, ale stejně se potěšit i posledními trendy. Vytáhnout ze skříně bílé kalhoty nebo sukni, pruhované košile či trička, na hlavu nasadit klobouk nebo šátek, na nohy jen žabky nebo pohodlné plátěnky. Už na dálku z takových outfitů srší energie a uvolněnost.

Pokud se chcete hodit do námořnického stylu, určitě se budete poohlížet po známé trikolóře - bílé, modré a červené šaty udělají za vás polovinu práce. Typické jsou symboly jako plachetnice, kotvy, lana, uzly, mušle, kormidla, kompasy, ale i retro kusy imitující námořnické stejnokroje s límci obdélníkového tvaru a různé kapitánské čepice, klobouky, šátky na krku i na hlavě. O typických capri kalhotách, kalhotách se zvýšeným pasem či legendárních proužcích se asi zmiňovat netřeba. Pojmout se dá tento styl různě. Můžete ze sebe udělat sportovní námořnici stejně efektně jako elegantní. Dámskou módu v tomto případě opět jednou inspirovali chlapi, dokonce tvrdě makající chlapi, možná proto v námořnických kouscích vyznívají dámy ve finále tak přitažlivě a odvážně. Je na vás, zda budete námořník nebo námořnice. Kalhoty vyžehlené na puky, saka, společenské šaty, zlaté doplňky ... Nikdo neříká, že si musíte vystačit pouze s plátěnými kalhotami a vytahaných tričkem vonícím po slané vodě. I když, co si budeme říkat, co může být pohodlnější?

Důležité je nenavěšet na sebe i pruhy, i kormidla, i hvězdice do uší, i boty s mušlemi. Vsaďte na detaily. Ty zlaté jsou úplně nejlepší, ať už jde o bižuterii, nebo knoflíky na sakách a kalhotách. A nezapomeňte ani na modrou džínovinu, baleríny, jednoduché nepřezdobené kabelky a pořádné sluneční brýle.


waiting...