• více než 20.000 produktů online
  • bezpečný nákup
  • móda pro každý typ postavy
250 KČ SLEVA ZA PŘIHLÁŠENÍ SE K ODBĚRU NEWBEZPLATNÁ REGISTRA
250 KČ SLEVA ZA PŘIHLÁŠENÍ SE K ODBĚRU NEWSLETTRŮ | BEZPLATNÁ REGISTRACE

Tipy na ošetřování

Symboly

Symboly na etiketách určují jak se o jednotlivé modely starat. Pokud se jimi budete řídit, tak budete mít ze svých módních modelů radost dlouhý čas. Čárky pod symboly znamenají nutnost šetrného zacházení s textilií. Písmena v kroužku jsou potřebné pro případ chemického čištění.

Praní

Chemické 1

Chemické  2

Žehlení

Sušenie

Bielení

Textil

Takto bude životnost textilu delší

Halenky a košile se nejlépe skladují v plastových pytlích, protože tak se vyhnete jejich zmačkání. Knoflíky nebudou tak brzy odpadávat pokud na nitě uprostřed knoflíku kápnete kapku bezbarvého laku na nehty. Žmolky pohodlně odstraníte pomocí odžmolkovače, zipem prodloužíte životnost pokud po nich párkrát projedete obyčejnou tužkou.

Jak odstranit fleky?

Čerstvé fleky

Doporučujeme na flek nalít minerální vodu a nechat působit. Nakonec přebytečnou vodu odstraňte pomocí jemného hadříku.

Staré fleky

Nalijte na flek tekutý prostředek na praní a nechte chvíli působit, pak textil vyperte obvyklým způsobem.

Vosk

Na flek dejte savý papír a přiložte zahřátou žehličku. Potom textil perte obvyklým způsobem.

Tuky & mléko

Naneste na flek mýdlo a nechte ho 15 minut působit. Pak textil vyperte v horké vodě.

Žvýkačka

Přiložte na žvýkačku kostku ledu a nechte působit, pak žvýkačku odstraňte.

Krev, rez, inkoust

Smíchejte citronovou šťávu a sůl. Naneste na znečištěné místo a nechte 10 minut působit. Pak vymáchejte dobře ve studené vodě.

Pero a fixy

Postižené místo vyčistěte čistým lihem.

Přírodní vlákna

Tipy na ošetřování přírodních vláken

Bavlna

je bezproblémová a vhodná pro praní v pračkách. Dodržujte příslušné pokyny k ošetřování na etiketě.

Len a konopí

nikdy neprat při teplotě nad 40° C, protože při vyšších teplotách se mohou seběhnout. Pro textilie ze lnu a konopí třeba při praní v pračce bezpodmínečně zvolit šetrný cyklus a neodstřeďovat intenzivně.

Vlna a hedvábí

prát ve vodě při teplotě nejvýše 30° C a nejlépe ve vlažné vodě, protože vlna zplstnatí a hedvábí může ztratit svou pevnost. - Vlnu a hedvábí třeba prát pouze ručně použitím pracího prostředku na vlnu resp. hedvábí, ve velkém množství vody.

Extra tip

Jak zachovat zářivé barvy?

V případě zešednutí světlých textilií třeba použít bělicí prostředek. Upozorňujeme, že nebarvené textilie z bavlny, lnu nebo konopí bělicí prostředek zesvětlí. Bělicí účinek má i sluneční ultrafialové záření.

Fleky

Na odstraňování skvrn z přírodních vláken doporučujeme použít speciální mýdlo na skvrny.

Kůže

VObecné pokyny na ošetřování

Kůže se musí pravidelně ošetřovat a čistit. Znečištěnou useň napa bez pigmentace lze čistit bezalkalickým mýdlem a destilovanou vodou. Kromě surové nebo nubukové usně, na které lze použít pouze spreje, se všechny druhy kůže musí pravidelně ošetřovat čistícím prostředkem na kůži a krémem na kůži. Předcházení vysychání a vyblednutí třeba všechny druhy kůže chránit i před přímým slunečním světlem.

Odstraňování skvrn

Skvrny třeba čistit podle možnosti ihned po jejich vzniku. Čím rychleji ošetříte znečištění, tím větší je šance, že ho odstraníte.

Pivo, cola, alkohol, šťávy, víno

Ihned vysát domácími utěrkami, nepřetírat, navlhčit destilovanou vodou a nechat vysušit. Celý postup podle potřeby zopakovat a zintenzivnit bezalkalickým mýdlem. Čistěte nejen samotné místo, ale vždy plochu od stehu po steh.

Mléko, máslo, tuk, čokoláda

Hladká kůže: Všechny zbytky opatrně odstraňte z kůže tupou stranou nože, vyčistěte papírovou utěrkou a properte destilovanou vodou. Tuková složka zbývající v kůži se nedá nikdy úplně odstranit. Tuková skvrna se však v průběhu následujících týdnů sama odstraní, díky tomu, že kůže dýchá. - Surová kůže: Všechny zbytky opatrně odstraňte z kůže tupou stranou nože, vyčistěte papírovou utěrkou a properte destilovanou vodou. Vysušenou kůži pak vyčistěte kartáčem na surovou kůži. Za příznivých podmínek zbylá tuková skvrna z kůže zmizí.

Broušená kůže: Všechny zbytky z kůže opatrně odstraňte tupou hranou nože, pročistěte krepovým papírem a umyjte destilovanou vodou. Suchou kůži pak ještě pročistěte kartáčkem na česanou useň. V případě správného postupu čištěný mastný flek zmizí.

Fixy, tuk z vlasů, škrábance, kuličkové pero, léky, lak na nehty, pot, inkoust, ztráta barvy:

Tato poškození dokáže odstranit pouze odborník. Na optické zmírnění však tyto skvrny lze ošetřit jako skvrny od krve a vína.

Zvratky, moč, krev

Ihned vysát papírovými utěrkami, neprotírat, navlhčit destilovanou vodou a nechat vysušit. Celý postup podle potřeby zopakovat a zintenzivnit bezalkalickým mýdlem. Čistěte nejen samotné místo, ale vždy od stehu po steh.

Tuky a masti

Všechny zbytky opatrně odstraňte z kůže tupou stranou nože, vyčistěte papírovou utěrkou a properte destilovanou vodou. Tuková složka zbývající v kůži se nedá nikdy úplně odstranit. Tuková skvrna však v průběhu následujících týdnů sama zmizí, díky tomu, že kůže dýchá.


waiting...

250 Kč uvítací sleva

Bezplatné přihlášení

  • Aktuální módní trendy
  • Exkluzivní slevy
  • Atraktivní akce a soutěže
  • Profesionální poradenství

Bezplatné přihlášení

Pole označená * jsou povinná. Poskytnutí ostatních údajů je dobrovolné a lze je kdykoliv změnit.
KONTAKTY
546 605 000* *Jsme tu pro Vás Po - Pá 8.00-18.00, So 8.00-13.00
BEZPEČNÁ PLATBA
  • Dobírka
  • Visa
  • Mastercard
SLEDUJTE NÁS
všechny ceny jsou včetně DPH Poštovné a balné ve výši 139,- Kč platíte při jedné objednávce pouze jednou